Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
D18 (101/101) efter sträcka 5 Preliminär resultatlist
1 509 Tullinge SK lag 1 Jenny Lönnkvist 39:35 139:35
2 501 Tampereen Pyrintö lag 1 Venla Niemi 40:24 144:01
3 503 Stora Tuna IK lag 1 Tove ALexandersson 38:54 144:20
4 508 OK Tisaren Lilian Forsgren 43:38 144:50
5 539 OK Tyr lag 1 Linnea Martinsson 40:09 145:54
6 506 Kangasala SK lag 1 Haini Papinsaari 41:06 146:40
7 502 OK Kåre Kajsa Risby 41:45 147:34
8 542 MS Parma lag 1 Tiia Miettinen 43:11 148:48
9 569 OK Djerf Maria Wester 39:26 153:10
10 511 Täby OK Johanna Olsson 39:32 153:13
11 512 OK Kolmården Anna Forsberg 39:23 153:18
12 552 OK Dacke Lisa Pettersson 42:34 153:21
13 591 Vehkalahden Veikot Marjo Liikanen 39:45 153:46
14 515 Navi / Valkeakosken Haka Laura Pajunen 44:32 154:16
15 527 Rånäs OK Alexandra Bjärrenholt 43:19 154:22
16 518 Tullinge SK lag 2 Karolin Ohlsson 45:15 154:32
17 533 Bredaryds SOK Åsa Lindström 47:22 154:38
18 546 Vänersborgs SK Sofia Salomonsson 41:53 154:42
19 540 Linköpings OK lag 1 Sarah Tibell 49:02 154:50
20 510 OK Klemmingen Julia Davidsson 45:23 154:52
21 530 Angelniemen Ankkuri Inkeri Lindeman 45:16 154:55
22 556 OK Denseln lag 1 Ida Lindqvist 41:35 154:58
23 544 Koovee Tanja Mäennenä 49:25 155:31
24 522 OK Skogsfalken Rebecka Olsson 45:55 155:56
25 548 Göteborg Majorna Kristin Edvardsen 46:40 156:48
26 523 GB Start Julia Blomqvist 46:59 157:48
27 536 Laitasaaren Veto Milla Lotvonen 49:05 158:30
28 524 Eksjö SOK Sofie Tritschler 47:49 158:43
29 541 Espoon Suunta Annukka Galkin 49:38 158:56
30 504 Hagaby GoIF Beata Falk 43:00 159:22
31 517 OK Löftan Elin Mårtensson 40:51 160:18
32 521 Järla IF OK lag 1 Linnea Längberg 40:53 160:26
33 587 IF Femman Erica Wiik 47:20 160:27
34 597 Hjärnarps GH OL / FK Åsen Nicolé Ljungdahl 46:43 160:42
35 578 OK Njudung Lovisa Ljung 46:27 160:44
36 574 Tampereen Pyrintö lag 2 Sonja Kyrölä 50:05 161:13
37 564 Örkelljunga/Kompassen/Boken Emelie Olsson 47:55 162:03
38 528 FK Herkules Josefin Bertilsson 47:57 162:11
39 545 Ravinen/Skarpnäck/Enskede Frida Forsberg 44:46 164:14
40 537 Köping-Kolsva OK Linnea Hedlund 48:20 164:27
41 600 IFK Moras OK Alicia Kallin 55:43 166:48
42 561 Ärla IF Sandra Karlsson-Bierfeld 57:05 166:52
43 563 IK Kronan Eva-Lina Skogvik 46:00 169:55
44 519 Kullingshof/Ryda/Främmestad Sanna Svensson 45:53 169:59
45 580 Nyköpings OK Kristin Hylander 50:50 170:00
46 543 OK Skogsstjärnan Moa Johanson 47:16 170:02
47 529 Haninge SOK Malin Leijon-Lind 44:55 172:52
48 573 Bredareds IF Emelie Unosson 53:40 173:00
49 579 OK Landehof/Lerums SOK Lovisa Nilsson 50:27 173:02
50 520 German Youth Team Claudia Günther 58:26 176:18
51 554 Rasti-Kurikka Sara Tuisku 59:56 176:23
52 505 DELTA Jaana Palo 61:33 176:38
53 598 Sundsvalls OK Siri Englund 56:53 176:40
54 582 Forsa OK Ida Forsgren 49:21 176:45
55 555 Helsingin Suunnistajat Nelli Hietaoja 55:28 179:42
56 596 OK Denseln lag 2 Margaux Vassy 53:02 180:50
57 560 Ulricehamns OK Lisa Danehammar 65:00 182:07
58 516 Markbygdens OK Tove Udd 68:40 182:18
59 571 Trollhättans SOK Lisa Johannesson 54:57 182:21
60 592 Vimmerby OK Emma Pettersson 50:54 183:10
61 593 Skogspojkarnas OK Lisa Kalered 49:26 186:14
62 550 Pargas IF Frida Lönnberg 50:57 186:24
63 601 OK Kåre/Bjursås Martina Morell 51:15 186:26
64 577 Kangasala SK lag 2 Noora Palm 53:16 187:28
65 535 Tumba-Mälarhöjden OK Matilda Lagerholm 56:43 188:05
66 566 Stora Tuna IK/Domnarvet Lovisa Yvell 62:09 189:36
67 549 Finspångs SOK/Motala AIF Sofia Fransson 61:18 191:19
68 565 OK Milan/Tylöskog/Lindebyggden Maja Persson 57:46 192:52
69 562 Paimion Rasti Jonna Helin 65:42 192:54
70 553 Långhundra IF/Rånäs OK Jenny Bengtsson 49:03 193:34
71 567 Lunds OK lag 1 Sanna Linsefors 49:28 194:25
72 514 Nässjö OK Malin Svensson 66:02 194:32
73 513 Länna IF / OK Linné Astrid Larsson 55:26 196:58
74 576 OK Raseborg Hanna Söderström 64:12 197:07
75 585 OK Tyr lag 2 Josefine Bengtsson 53:54 200:01
76 588 Tibro OK Malin Andrea 66:43 200:03
77 594 Tullinge SK lag 3 Johanna Einarsson 62:12 200:47
78 557 MS Parma lag 2 Susanna Hänti 61:51 203:04
79 534 Garphyttans IF Linn Hollanh 56:46 204:26
80 525 Midälva/Linköping/Njurunda Amanda Eshebaek 60:57 205:21
81 570 Ålems OK/Kalmar OK Hanna Karlsson 60:52 205:28
82 584 Sjövalla FK Anna Serrallonga Arques 56:52 211:07
83 583 FalköpingAIK/MullsjöSOK/Malung Lina Dahlberg 76:17 215:13
84 590 Rajamäen Rykmentti Sanna Minkkinen 61:15 217:10
85 589 IF Sibbo-Vargarna Jasmin Sundbäck 73:46 227:44
86 595 OK77 Vivian Lindholm 60:12 235:17
87 558 OK Alehof Sara Pedersen 67:53 243:29
88 581 Kauhajoen Karhu Johanna Heittola 84:32 246:23
89 572 OK Hammaren Joline Ingelsson 58:19 250:02
90 547 SOK Viljan Anna-Li Jonsson 56:06 276:23
507 Fjärås AIK Sandra Oswald 56:25 Felst.
526 Stora Tuna IK lag 2 Pernilla Nolåker 51:13 Felst.
568 Hagaby / Almby / Kils OK Karin Gustafsson 56:14 Felst.
538 KFUM Örebro OK N.N ej start ej fullf.
559 OK Hällen/OK Måsen Ida Hedman ej start ej fullf.
531 OK Roxen N.N ej start ej start
532 Södertälje-Nykvarn Orientering N.N ej start ej start
551 Kåre/Bjursås/Karlsbyheden N.N ej start ej start
575 Järla IF OK lag 2 N.N ej start ej start
586 Lunds OK lag 2 N.N ej start ej start
599 Linköpings OK lag 2 N.N ej start ej start
Återgå till huvudsidan