Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
HD18 (95/95) efter sträcka 5 Preliminär resultatlist
1 5 Stora Tuna IK Gustav Eriksson 49:37 175:54
2 1 Hagaby GoIF Andreas Peterson 46:23 175:58
3 27 German Youth Team Christoph Brandt 46:20 180:32
4 86 Tullinge/Älvsjö/Snättringe Zemgus Ragata 47:04 181:23
5 84 Pellon Ponsi_Kairojen Mahti Tuomo Istolahti 47:44 182:08
6 2 OK Tisaren Matthias Kyburz 43:35 182:09
7 32 OK Denseln Henrik Berggren 44:03 182:19
8 13 Tampereen Pyrintö lag 1 Florian Howald 45:31 185:00
9 3 Rehns BK Jesper Lysell 39:43 186:21
10 78 Kangasala SK Samu Lehtola 43:54 186:26
11 53 OK Ravinen Gustav Bergman 49:47 186:38
12 18 Gävle OK Anton Tynong 42:53 186:39
13 71 Kåre/Korsnäs Fredrik Edén 49:45 186:45
14 46 Spring Cup OK Rasmus Folino 45:56 187:05
15 19 Linköpings OK Andreas Berg 48:53 187:08
16 11 Järla IF OK Viktor Karlsson 50:16 187:22
17 26 IK Hakarpspojkarna John Sjösäter 46:44 188:56
18 8 LYNX/ANGA/TUS Antti-pekka Ninistö 45:34 189:02
19 7 DELTA Olli Hiidensalo 54:58 189:06
20 21 Haninge SOK Kent Ohlsson 44:25 189:19
21 24 Tjällmo-Godegårds OK Petter Irewall 46:53 190:17
22 45 OK Skogsfalken Felix Larsson 48:49 190:18
23 17 MS Parma Sami Hämälainen 45:30 190:22
24 94 Lillomarka OL Jansi Ekström 45:46 190:24
25 4 OK Tyr Håkan Granefelt 49:26 193:21
26 76 Halmstad OK Kalle Johansson 42:12 194:12
27 29 Täby OK Oskar Sjöberg 43:33 194:17
28 15 Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp Erik Folkesson 45:21 194:30
29 39 Valkeakosken Haka / Navi Leo Laakkonen 42:14 195:32
30 85 Ringsjö/Rävetofta/Hässleholm Rasmus Elmelid 54:44 195:35
31 12 Eksjö SOK / OK Njudung Christian Hjalmarsson 44:14 195:59
32 10 OK Klemmingen Andis Laveikis 43:59 196:00
33 72 Markbygdens OK Davin Hansson 56:02 197:53
34 31 Lerums SOK/OK Landehof Erik Eikeland 55:59 197:54
35 9 Espoon Suunta/Rajamen Rykmentt Toms Dandens 53:38 198:46
36 50 Eskilstuna OL Eric Börjeskog 47:43 201:35
37 44 Nyköpings OK Daniel Wejås 47:57 201:38
38 34 OK Klyftamo David Jonsson 48:12 201:57
39 40 Hestra IF/OK Tranan Erik Johansson 48:51 201:59
40 35 SK Pohjantähti Vesa-Ville Väänänen 48:04 202:03
41 28 Köping-Kolsva OK/Arboga OK John Hedlund 52:25 203:08
42 16 Ulricehamns OK Daniel Hultman 53:16 204:59
43 49 IF Sibbo-Vargarna Tony Ingman 57:56 205:14
44 59 Järfälla OK Kristin Löfgren 53:45 205:21
45 56 Mariestads FK Pontus Rygh 53:52 205:56
46 64 Södertälje-Nykvarn Orientering Nicklas Vedin 59:13 205:58
47 42 Stora Tuna IK/Leksands OK Pelle Nordfors 52:32 209:08
48 23 IFK Moras OK Daniel Svensson 52:44 209:42
49 93 RasKu / KauWi / KJV Sami Valkama 50:44 209:59
50 14 Koovee Markus Sinijärvi 55:22 210:00
51 43 Ymer/Rydboholm/Bredared Erik Hansson 56:10 210:04
52 33 OK Hällen/OK Måsen Emil Hammarström 57:29 210:54
53 37 KFUM Örebro OK Mathias Lundberg 66:25 211:16
53 60 IF Femman/IF Brahe/IF Minken Patrik Kronberg 54:38 211:16
55 41 IK Gandvik Christoffer Andersén 69:04 214:35
56 69 FalköpingAIK/MullsjöSOK/Malung Luis Nogueria 52:44 217:00
57 90 Karavan Urheilijat Niko Olin 51:49 217:38
58 30 Länna IF/OK Linné/IF Thor Oskar Wallén 59:19 217:42
59 47 OK Skogshjortarna/Nässjö OK Markus Krona 54:49 222:10
60 48 Helsingin Suunnistajat Attila Molnar 58:32 222:13
61 63 OK 64_TORPA Anna Segersson 52:56 222:18
62 36 Sundbybergs IK/Rotebro Mårten Sundh 61:25 224:26
63 92 OK Orion / Ronneby OK Lukas Petersson 56:16 229:22
64 6 Ärla IF Emil Jensen 63:40 229:25
65 68 Boxholm-Mjölby OL/Vimmerby OK Erik Erlandsson 65:00 230:59
66 54 OK Kolmårdern/GoIF Tjalve David Lindegren 68:25 232:44
67 66 Tibro OK/Hjobygdens OK Olle Åsberg 69:30 232:49
68 82 OK Löftan/FK Friskus/Fjärås Christian Nilsson 55:27 235:34
69 55 Gamleby / Västervik Isak Borgemo 69:22 235:35
70 22 Säterbygden/Kvarnsved/Dalaport Johannes Hases 74:05 237:59
71 58 Paimion Rasti Henri Kalve 69:04 241:14
72 77 Helsingborgs SOK Johannes Henriksson 63:01 243:34
73 52 SOL Tranås Carl Axelsson 58:15 243:55
74 70 Tampereen Pyrintö lag 2 Jussi Kivelä 64:33 244:46
75 79 Lidköpings VSK Emil Börjesson 61:37 244:55
76 61 OK Enen Jesper Ackelman 70:17 245:09
77 73 Strängnäs-Malmby OL Tim Sundbüe 55:03 248:08
78 20 Bredaryds SOK / Burseryds IF Linus Sandberg 79:15 248:44
79 87 Tumba-Mälarhöjden OK Anders Boström 50:26 249:40
80 91 SundsvallsOK/MidälvaOK/ForsaOK Arvid Elffors 65:53 249:42
81 51 Målilla OK/SOK Viljan Emil Svalbring 57:55 251:15
81 65 Trollhättans SOK Anders Järpedahl 67:46 251:15
83 57 FK Herkules / GMOK Hugo Magnusson 63:08 251:44
84 62 OK Alehof Björn Pehrsson 66:37 252:34
85 38 Kexholm/Lessebo/Växjö Jonathan Andersson 64:42 259:56
86 88 Örkelljunga/Kompassen/Boken Mattias Johansson 58:53 260:12
87 75 Gotl.Bro/Visborg/Svaide-Roma Andreas Liljegren 60:29 263:10
88 80 OK Gipen Dag Stridh 63:04 273:06
89 67 OK Raseborg Niclas Wickholm 81:36 277:37
90 74 FarumTisvilde OK Nicolaj V Sörensen 82:03 304:47
25 GB Start Matt Halliday 56:50 Felst.
81 Kullingshof/Ryda/Främmestad Albert Skaar Felst. Felst.
83 OK Milan/Tylöskog/Garphyttan Olle Algotsson 68:35 Felst.
89 Finspång/Motala/Skogspojkarna Eric R Osander Felst. Felst.
95 Uddevalla/Vänersborg/Stångenäs David Boman 54:28 Felst.
Återgå till huvudsidan