u10mila HD12 2007må 2007-08-06 17:37
Preliminär resultatlistaskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

  Pl   Startnr  Lag                                Namn                        Tid       Tid    


HD12  (98/98)   efter sträcka  3              Preliminär resultatlist 

  1      885    Västerås SOK lag 1                 Andreas Sundström          18:18     52:41   
  2      811    Nydalens Skiklub lag 1             Anders Resell              18:45     53:27   
  3      802    Helsingin Suunnistajat             Veli Kangas                19:00     53:37   
  4      830    Trollhättans SOK lag 1             N.N                        18:50     53:44   
  5      890    OK Orion                           Theodor Wahlbom            19:15     53:48   
  6      821    Rajamäen Rykmentti                 Annabella Tolonen          19:45     54:00   
  7      834    DELTA                              Janne Rohula               19:06     55:35   
  8      820    Södertälje-Nykvarn Orientering lag Tyra Klejn                 19:09     55:40   
  9      844    Kils OK / Degerfors OK             Sanna Stenholm             19:19     55:44   
  10     828    Tibro OK                           Linus Wiktorsson           17:54     56:44   
  11     872    Tormestorps IF                     Jonathan Albinsson         17:34     56:50   
  12     805    Järla IF OK                        Otto Brinkman              17:48     56:51   
  13     810    IK Hakarpspojkarna                 Andreas Gustavsson         17:24     56:52   
  14     895    Tullinge SK lag 3                  Albin Andersson            17:51     56:58   
  15     812    Eksjö SOK                          Linnea Gotsäter            22:12     57:00   
  15     814    Nässjö OK                          Moa Larsson                18:29     57:00   
  15     884    Långhundra IF                      Maria Bengtsson            20:42     57:00   
  18     826    Vänersborgs SK                     Emelie Andersson           18:31     57:06   
  19     833    Visborgs OK/Gotlands Bro           Amadeus Hansson            21:59     57:18   
  20     803    IFK Moras OK                       Nils Augustsson            18:05     57:21   
  21     832    Hagaby GoIF                        Maria Gustafsson           18:52     57:22   
  22     829    MS Parma lag 1                     Roosa Rantanen             19:54     57:23   
  23     894    OK Tranan                          Sara Kindlund              19:09     57:25   
  24     822    Tullinge SK lag 1                  Niklas Sundqvist           19:06     57:27   
  25     801    OK Ravinen lag 1                   Axel Svensson              19:59     57:38   
  26     816    OK Kullingshof lag 1               Sofia Sjögren              17:53     57:46   
  27     882    Snättringe SK                      Jonas Kallhauge            23:24     57:54   
  28     847    Tampereen Pyrintö lag 2            Mikko Siren                18:06     58:01   
  29     824    Kexholm/Lessebo/Växjö              Albin Evertsson            19:07     58:05   
  30     866    Korsnäs IF OK                      Erica Edman                18:58     58:11   
  31     818    OK Roxen lag 1                     Adam Thellsén              18:01     58:24   
  32     817    Stora Tuna IK lag 1                Nils Alexandersson         20:58     58:26   
  33     870    Stora Tuna IK lag 2                Jesper Svensk              17:52     58:33   
  34     808    OK Tyr                             Hanna Gustavsson           19:40     58:39   
  35     813    OK Hällen lag 1                    Moa Lindmark               17:42     58:43   
  36     825    Kangasala SK                       Peppiina Inerud            19:21     58:44   
  37     867    Tullinge SK lag 2                  Erik Engstedt              20:33     58:50   
  38     845    OK Dacke                           Sanna Pettersson           19:00     58:53   
  39     878    Hestra IF                          Erik Fors                  19:39     59:12   
  40     809    OK Djerf                           Elin Lindberg              20:08     59:18   
  41     837    FK Herkules                        Frida Arvidsson            19:04     59:31   
  42     839    Köping-Kolsva OK lag 1             Julia Eriksson             20:24     59:33   
  43     876    OK Denseln                         Karl Nilsson               20:23     59:53   
  44     804    FarumTisvilde OK lag 1             Mal the Gaarsdal           21:07     60:12   
  45     862    OK Kolmården                       Sofia Wiell                20:57     60:26   
  45     865    OK Tylöskog                        Erik Thuresson             20:58     60:26   
  47     892    Lillomarka OL                      Natalie Blomseth           22:44     60:33   
  48     855    Visborgs OK                        Ebba Karlsson              25:07     60:36   
  49     886    Hjärnarps GH OL                    Axel Mattsson              20:12     60:39   
  50     869    OK Ravinen lag 2                   Julia Frejd                21:51     60:57   
  51     838    Linköpings OK                      Stina Gustås               21:15     61:29   
  52     851    OK Klyftamo                        Rebecca Ros                24:13     61:34   
  53     835    OK Hammaren                        Sofia Höglund              23:34     64:28   
  54     897    Rånäs OK                           Michael Andersson          24:31     64:44   
  55     889    Frölunda OL                        Gustav Yngström            24:04     65:16   
  56     854    OK Klemmingen                      Alfons Davidsson           24:52     65:20   
  57     815    Tampereen Pyrintö lag 1            Maria Kontoniemi           19:51     66:28   
  58     819    Kvarnsvedens OK                    Arvid Runvik               26:40     67:05   
  59     859    OK Nackhe                          Martin Skyggesson          26:37     67:08   
  60     823    OK 64 Torpa/Boxholm Mjölby OL      Ludvig Sjödin              26:32     67:18   
  61     843    Falköpings AIK lag 1               Vilma Blennow              20:44     67:20   
  62     840    OK Landehof lag 2                  Malin Ericsson             29:11     68:15   
  63     893    SOK Aneby                          Sara Freyland              28:34     68:23   
  64     873    Köping-Kolsva OK lag 2             Evelina Bergsten           30:05     69:53   
  65     888    Deje SF / Sisu Forshaga SK         Tom Campbell               26:48     71:17   
  66     848    OK Skogsfalken                     Moa Wåhlin                 25:21     71:30   
  67     807    Nyköpings OK                       Amanda Scherlin            27:55     71:31   
  68     849    OK Kullingshof lag 2               Emil Johansson             25:30     72:06   
  69     856    OK Löftan                          N.N                        25:34     75:40   
  70     887    Västerås SOK lag 2                 Sandra Näslund             21:57     75:56   
  71     875    Markbygdens OK                     Ivar Sörqvist              22:17     76:31   
  72     863    Mullsjö SOK                        Tove Wiberg                37:39     77:21   
  73     879    Örkelljunga/Kompassen/Boken        Johannes Svensson          33:54     81:10   
  74     827    Nydalens Skiklub lag 2             Goro Tyse                  33:09     84:50   
  75     874    Stigsökarna                        Simon Andersson            30:38     85:27   
  76     898    Trollhättans SOK lag2              Clara Berlin               32:36     85:32   
  77     852    Falköpings AIK lag 2               Ola Löseth                 31:46     85:44   
  78     864    SOK Träff                          Viktor Ottersten           42:22     91:12   
  79     841    Mariestads FK                      Oskar Thunborg             32:22     91:44   
  80     891    OK Ravinen lag 3                   karin Bengtsson            33:40     92:14   
  81     858    IK Gandvik                         Martin Andersén            54:10     97:52   
  82     896    Göteborgs SK/Kungälvs OK           Filip Leman                58:38    101:09   
  83     860    OK Tisaren                         Pontus Karlsson            52:35    108:32   

         806    OK Landehof lag 1                  Erika Perleroth            17:33    Felst.   
         846    Sjövalla FK                        Emma Himmelman             26:21    Felst.   
         880    Vimmerby OK                        Kajsa Adodlfsson          Felst.    Felst.   
         881    Rävetofta OK                       Adam Segerslätt           Felst.    Felst.   
         831    OK Hällen lag 2                    N.N                      ej start  ej start  
         836    KFUM Örebro OK                     N.N                      ej start  ej start  
         842    FarumTisvilde OK lag 2             N.N                      ej start  ej start  
         850    FK Boken                           N.N                      ej start  ej start  
         853    OK Roxen lag 2                     N.N                      ej start  ej start  
         857    MS Parma lag 2                     N.N                      ej start  ej start  
         861    Skogspojkarnas OK                  N.N                      ej start  ej start  
         868    Helsingborgs SOK                   N.N                      ej start  ej start  
         871    Södertälje-Nykvarn Orientering lag N.N                      ej start  ej start  
         877    Målilla OK/SOK Viljan              N.N                      ej start  ej start  
         883    Midälva OK                         N.N                      ej start  ej start