Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
HD18 (95/95) efter sträcka 3 Preliminär resultatlist
1 5 Stora Tuna IK Oscar Andersson 26:53 101:25
2 89 Finspång/Motala/Skogspojkarna Karl-Oskar af Höglund 28:17 102:10
3 1 Hagaby GoIF David Eriksson 29:58 104:34
4 32 OK Denseln Mathieu Ringot 30:04 105:57
5 71 Kåre/Korsnäs Björn Gabrielsson 29:06 106:02
6 86 Tullinge/Älvsjö/Snättringe Jonas Nordström 27:58 106:19
7 7 DELTA Eero Ahlqvist 30:16 106:20
8 2 OK Tisaren Jonatan Aronsson 27:13 106:25
8 11 Järla IF OK Christian Kollberg 28:31 106:25
10 19 Linköpings OK Robert Vångell 30:27 106:35
11 27 German Youth Team Fabian Kempe 32:20 107:02
12 84 Pellon Ponsi_Kairojen Mahti Eelipekka Matti 30:52 107:27
13 85 Ringsjö/Rävetofta/Hässleholm Johan Ekelöv 31:35 108:17
14 13 Tampereen Pyrintö lag 1 Jussi Reijonen 29:57 108:39
15 78 Kangasala SK Martti Stikaluoma 32:06 108:40
16 53 OK Ravinen Jesper Eriksson 30:11 109:00
17 26 IK Hakarpspojkarna Eric Randau 30:08 109:48
18 24 Tjällmo-Godegårds OK Martin Carlsson 30:38 111:07
19 23 IFK Moras OK Marcus Allerhed 36:55 111:15
20 16 Ulricehamns OK Nils Spetz 33:06 111:18
21 28 Köping-Kolsva OK/Arboga OK Johan Englöf 33:05 111:20
22 72 Markbygdens OK Simom Skogman 34:32 111:21
23 8 LYNX/ANGA/TUS Niklas Paganus 34:47 111:22
24 18 Gävle OK Daniel Knutsen 30:40 111:28
25 31 Lerums SOK/OK Landehof Jens Kvarnström 30:57 111:29
26 17 MS Parma Vesa Heikkilä 31:32 112:06
27 4 OK Tyr Samuel Ring 31:28 112:09
28 15 Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp Oscar Björck 34:44 112:16
29 3 Rehns BK Maciej Jasinski 25:21 113:15
30 94 Lillomarka OL Ivars Ziemelis 27:53 114:29
31 49 IF Sibbo-Vargarna Kasper Snickars 33:36 114:33
32 21 Haninge SOK Christoffer Borg 38:35 114:37
33 64 Södertälje-Nykvarn Orientering Oscar Ek Larsson 36:12 114:41
34 45 OK Skogsfalken Anton Wiberg 32:37 114:50
35 35 SK Pohjantähti Saana_maria Rahko 34:17 114:54
36 34 OK Klyftamo Albin Evertsson 29:24 114:57
37 36 Sundbybergs IK/Rotebro Axel Wrådhe 34:27 115:21
38 9 Espoon Suunta/Rajamen Rykmentt Aapo Aaltio 27:49 115:27
39 46 Spring Cup OK Sören Sörensen 32:18 115:29
40 37 KFUM Örebro OK Claes Norman 36:33 115:37
41 56 Mariestads FK Nathalie Rygh 37:44 115:57
42 41 IK Gandvik Eric Sand 33:18 115:58
43 25 GB Start Patrick Low 31:52 116:09
44 76 Halmstad OK Carl O Johansson 40:28 116:30
45 39 Valkeakosken Haka / Navi Niko Ihalainen 32:24 116:53
46 43 Ymer/Rydboholm/Bredared Anders Hansson 33:06 118:42
47 6 Ärla IF Pär Johansson 31:43 118:43
47 30 Länna IF/OK Linné/IF Thor Anton Tegendal 32:06 118:43
49 44 Nyköpings OK Anton Bergström 34:48 118:49
50 40 Hestra IF/OK Tranan Carl-Johan Fredman 35:15 118:57
51 60 IF Femman/IF Brahe/IF Minken Rasmus Tunis 32:01 118:59
52 59 Järfälla OK Rasmus Palmquist 31:22 119:12
53 10 OK Klemmingen Anders Granberg 31:21 119:25
54 50 Eskilstuna OL Lovisa Onsbring-Gustafso 31:50 119:33
55 29 Täby OK Henrik Olsson 32:56 121:10
56 42 Stora Tuna IK/Leksands OK Emil Svensk 30:58 122:07
57 33 OK Hällen/OK Måsen Fredrik Carlsson 31:23 122:40
58 12 Eksjö SOK / OK Njudung Emil Gunnarsson 33:21 123:27
59 55 Gamleby / Västervik Stina Persson 38:13 125:54
60 65 Trollhättans SOK Sara Andersson 38:24 126:05
61 47 OK Skogshjortarna/Nässjö OK Hanna Axelsson 39:04 126:27
62 81 Kullingshof/Ryda/Främmestad Jesper Sjögren 38:48 126:33
63 66 Tibro OK/Hjobygdens OK Erik Lindblad 38:23 126:34
64 93 RasKu / KauWi / KJV Lauri Nuuttila 34:36 126:42
65 54 OK Kolmårdern/GoIF Tjalve Måns Brännby 35:17 126:47
66 67 OK Raseborg Tobias Henriksson 31:58 127:57
67 22 Säterbygden/Kvarnsved/Dalaport Martin Bergström 40:19 127:59
68 95 Uddevalla/Vänersborg/Stångenäs Linnea Gustafsson 30:51 128:02
69 68 Boxholm-Mjölby OL/Vimmerby OK Joel Valfridsson 32:26 128:07
70 20 Bredaryds SOK / Burseryds IF Henrik Andersson 38:07 128:08
71 69 FalköpingAIK/MullsjöSOK/Malung Lisa Larsson 33:10 128:12
72 14 Koovee Mikko Polvi 37:06 128:19
73 82 OK Löftan/FK Friskus/Fjärås Simon Bengtsson 41:42 130:01
74 92 OK Orion / Ronneby OK Viktor Tovesson 40:30 130:35
75 83 OK Milan/Tylöskog/Garphyttan Johannes Uhr 34:13 130:37
76 90 Karavan Urheilijat Saana-Mari Manner 40:04 131:01
77 58 Paimion Rasti Janne Nieminen 30:31 131:53
78 75 Gotl.Bro/Visborg/Svaide-Roma Christoffer Nilsson 38:18 132:16
79 48 Helsingin Suunnistajat Tommi Oksanen 44:45 134:49
80 87 Tumba-Mälarhöjden OK Hanna Käll 47:55 136:53
81 63 OK 64_TORPA Petter Andersson 46:58 138:26
82 52 SOL Tranås Josefine Larsson 40:01 138:45
83 91 SundsvallsOK/MidälvaOK/ForsaOK Mikael Lundstedt 29:55 141:40
84 77 Helsingborgs SOK Ebba Roos 40:33 141:48
85 61 OK Enen Louise Borg 40:28 141:50
86 79 Lidköpings VSK Jesper Liderud 39:15 142:38
87 70 Tampereen Pyrintö lag 2 Markus Stolze 46:27 148:55
88 62 OK Alehof Rasmus Larsson 35:04 149:50
89 38 Kexholm/Lessebo/Växjö Ludvig Berglin 42:28 150:38
90 57 FK Herkules / GMOK Niklas Helmertz 31:01 153:42
91 73 Strängnäs-Malmby OL Niklas Gustavsson 35:08 154:35
92 88 Örkelljunga/Kompassen/Boken Jenny Olsson 40:59 157:06
93 51 Målilla OK/SOK Viljan Anton Lord 36:55 157:31
94 80 OK Gipen Terese Wängdahl 44:19 167:09
95 74 FarumTisvilde OK Jonas Falck Weber 35:35 175:36
Återgå till huvudsidan