Pl Startnr Namn Lag Tid
HD18 (95) Sträcka 5
1 3 Jesper Lysell Rehns BK 39:43
2 76 Kalle Johansson Halmstad OK 42:12
3 39 Leo Laakkonen Valkeakosken Haka / Navi 42:14
4 18 Anton Tynong Gävle OK 42:53
5 29 Oskar Sjöberg Täby OK 43:33
6 2 Matthias Kyburz OK Tisaren 43:35
7 78 Samu Lehtola Kangasala SK 43:54
8 10 Andis Laveikis OK Klemmingen 43:59
9 32 Henrik Berggren OK Denseln 44:03
10 12 Christian Hjalmars Eksjö SOK / OK Njudung 44:14
11 21 Kent Ohlsson Haninge SOK 44:25
12 15 Erik Folkesson Pan-Kristianst/Älme/Tormestor 45:21
13 17 Sami Hämälainen MS Parma 45:30
14 13 Florian Howald Tampereen Pyrintö lag 1 45:31
15 8 Antti-pekka Ninist LYNX/ANGA/TUS 45:34
16 94 Jansi Ekström Lillomarka OL 45:46
17 46 Rasmus Folino Spring Cup OK 45:56
18 27 Christoph Brandt German Youth Team 46:20
19 1 Andreas Peterson Hagaby GoIF 46:23
20 26 John Sjösäter IK Hakarpspojkarna 46:44
21 24 Petter Irewall Tjällmo-Godegårds OK 46:53
22 86 Zemgus Ragata Tullinge/Älvsjö/Snättringe 47:04
23 50 Eric Börjeskog Eskilstuna OL 47:43
24 84 Tuomo Istolahti Pellon Ponsi_Kairojen Mahti 47:44
25 44 Daniel Wejås Nyköpings OK 47:57
26 35 Vesa-Ville Väänäne SK Pohjantähti 48:04
27 34 David Jonsson OK Klyftamo 48:12
28 45 Felix Larsson OK Skogsfalken 48:49
29 40 Erik Johansson Hestra IF/OK Tranan 48:51
30 19 Andreas Berg Linköpings OK 48:53
31 4 Håkan Granefelt OK Tyr 49:26
32 5 Gustav Eriksson Stora Tuna IK 49:37
33 71 Fredrik Edén Kåre/Korsnäs 49:45
34 53 Gustav Bergman OK Ravinen 49:47
35 11 Viktor Karlsson Järla IF OK 50:16
36 87 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 50:26
37 93 Sami Valkama RasKu / KauWi / KJV 50:44
38 90 Niko Olin Karavan Urheilijat 51:49
39 28 John Hedlund Köping-Kolsva OK/Arboga OK 52:25
40 42 Pelle Nordfors Stora Tuna IK/Leksands OK 52:32
41 23 Daniel Svensson IFK Moras OK 52:44
41 69 Luis Nogueria FalköpingAIK/MullsjöSOK/Malun 52:44
43 63 Anna Segersson OK 64_TORPA 52:56
44 16 Daniel Hultman Ulricehamns OK 53:16
45 9 Toms Dandens Espoon Suunta/Rajamen Rykment 53:38
46 59 Kristin Löfgren Järfälla OK 53:45
47 56 Pontus Rygh Mariestads FK 53:52
48 95 David Boman Uddevalla/Vänersborg/Stångenä 54:28
49 60 Patrik Kronberg IF Femman/IF Brahe/IF Minken 54:38
50 85 Rasmus Elmelid Ringsjö/Rävetofta/Hässleholm 54:44
51 47 Markus Krona OK Skogshjortarna/Nässjö OK 54:49
52 7 Olli Hiidensalo DELTA 54:58
53 73 Tim Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 55:03
54 14 Markus Sinijärvi Koovee 55:22
55 82 Christian Nilsson OK Löftan/FK Friskus/Fjärås 55:27
56 31 Erik Eikeland Lerums SOK/OK Landehof 55:59
57 72 Davin Hansson Markbygdens OK 56:02
58 43 Erik Hansson Ymer/Rydboholm/Bredared 56:10
59 92 Lukas Petersson OK Orion / Ronneby OK 56:16
60 25 Matt Halliday GB Start 56:50
61 33 Emil Hammarström OK Hällen/OK Måsen 57:29
62 51 Emil Svalbring Målilla OK/SOK Viljan 57:55
63 49 Tony Ingman IF Sibbo-Vargarna 57:56
64 52 Carl Axelsson SOL Tranås 58:15
65 48 Attila Molnar Helsingin Suunnistajat 58:32
66 88 Mattias Johansson Örkelljunga/Kompassen/Boken 58:53
67 64 Nicklas Vedin Södertälje-Nykvarn Orienterin 59:13
68 30 Oskar Wallén Länna IF/OK Linné/IF Thor 59:19
69 75 Andreas Liljegren Gotl.Bro/Visborg/Svaide-Roma 60:29
70 36 Mårten Sundh Sundbybergs IK/Rotebro 61:25
71 79 Emil Börjesson Lidköpings VSK 61:37
72 77 Johannes Henriksso Helsingborgs SOK 63:01
73 80 Dag Stridh OK Gipen 63:04
74 57 Hugo Magnusson FK Herkules / GMOK 63:08
75 6 Emil Jensen Ärla IF 63:40
76 70 Jussi Kivelä Tampereen Pyrintö lag 2 64:33
77 38 Jonathan Andersson Kexholm/Lessebo/Växjö 64:42
78 68 Erik Erlandsson Boxholm-Mjölby OL/Vimmerby OK 65:00
79 91 Arvid Elffors SundsvallsOK/MidälvaOK/ForsaO 65:53
80 37 Mathias Lundberg KFUM Örebro OK 66:25
81 62 Björn Pehrsson OK Alehof 66:37
82 65 Anders Järpedahl Trollhättans SOK 67:46
83 54 David Lindegren OK Kolmårdern/GoIF Tjalve 68:25
84 83 Olle Algotsson OK Milan/Tylöskog/Garphyttan 68:35
85 41 Christoffer Anders IK Gandvik 69:04
85 58 Henri Kalve Paimion Rasti 69:04
87 55 Isak Borgemo Gamleby / Västervik 69:22
88 66 Olle Åsberg Tibro OK/Hjobygdens OK 69:30
89 61 Jesper Ackelman OK Enen 70:17
90 22 Johannes Hases Säterbygden/Kvarnsved/Dalapor 74:05
91 20 Linus Sandberg Bredaryds SOK / Burseryds IF 79:15
92 67 Niclas Wickholm OK Raseborg 81:36
93 74 Nicolaj V Sörensen FarumTisvilde OK 82:03
81 Albert Skaar Kullingshof/Ryda/Främmestad Felst.
89 Eric R Osander Finspång/Motala/Skogspojkarna Felst.
Återgå till huvudsidan