Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
HD18 (90/90) efter sträcka 6 Preliminär resultatlist
1 7 Hagaby Goif Olof Dahlgren 18:07 213:13
2 3 OK Tisaren Jakob Attås 20:46 218:38
3 2 Rehns BK Karol Myszkowski 20:14 227:14
4 1 Ärla IF Erik Carlsson 23:26 229:50
5 11 OK Tyr David Erikson 18:42 233:04
6 36 Ulricehamns OK Daniel Hultman 19:04 233:11
7 4 Lynx / Angelniemen Ankkuri Santtu Kivelä 24:33 233:19
8 5 Stora Tuna IK lag 1 Gustav Eriksson 26:15 233:21
9 38 MS Parma Arttu Saarinen 24:30 233:24
10 8 Gävle OK Albin Sjöhed 20:07 233:31
10 23 Koovee / Kos Oskari Valkamo 21:19 233:31
12 86 Espoon Suunta Tuomas Routsalainen 20:44 233:34
13 28 OK Klemmingen Conrad Tingström 20:56 233:43
14 17 Linköpings OK Jonas Lundgren 19:59 234:08
15 6 Haninge SOK/Söders SOL/Rånäs Olle Karlsson 22:31 236:35
16 80 Bredaryds SOK / OK Stigen Marie Rasmussen 29:38 238:45
17 51 Eksjö SOK / OK Njudung Anders Reimeril 30:04 238:54
18 32 Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp Oskar Björk 24:46 239:12
19 49 OK Ravinen Markus Hjort 21:21 240:36
20 58 Vänersborgs SK/Uddevalla OK André Erlandsson 21:24 240:37
21 10 Järla IF OK Johan Sundvall 19:48 240:39
22 39 Tampereen Pyrintö lag1 Elias Ylänen 19:59 240:42
23 13 DELTA Joni Salo 25:08 241:46
24 24 Snättringe/Tullinge/ÄlvsjöÖrby Tobias Forsén 22:41 241:51
25 31 Valkeakosken Haka Joonas Salminen 33:28 241:59
26 41 IK Gandvik Eric Sand 22:52 242:03
27 82 OK Hällen / OK Måsen Therese Huhta 30:31 245:16
28 30 LSKangasalanPonsi Santeri Sainio 22:48 247:48
29 12 Tjällmo-Godegårds OK Camilla Carlsson 23:34 248:03
30 67 OK Denseln / Finspångs OK Max Berggren 39:36 248:20
31 72 SK Pohjantähti Alexander Grimus 23:01 249:29
32 66 Lerums SOK/ IK Uven Johan Gunnarsson 22:43 249:32
33 54 OK Klyftamo/Malung/Skogsmård. Jonna Gunnerek 31:38 252:34
34 68 IF Thor / OK Linné Thomas Pettersson 20:22 253:02
35 9 Täby OK Anton Bachman 25:48 253:34
36 26 Arboga/Köping-Kolsva/Suraham. Janne Selkelä 21:14 253:36
37 42 Hjärnarps GH OL Louise Nordahl 26:45 253:37
38 27 Bromma-Vällinby SOK/Turebergs Thomas Pettersson 21:18 253:43
39 20 Växjö OK/Kexholms SK/Lessebo O Love Gidlund 23:49 258:03
40 50 Hestra IF Karin Hoof 27:21 260:01
41 59 OK Skogshjortarna Jakob Lund 29:13 261:40
42 43 IK Ymer / Rydboholms SK Mikael Abrahamsson 22:49 262:33
43 56 OK Tranan Anton Nilsson 21:57 263:54
44 25 Nyköpings OK Arvid Segerström 24:58 267:04
45 53 German Youth Team Andrei Kraemer 22:06 268:17
46 84 Sundsvalls OK / Midälva OK Magnus Jonsson 19:45 268:47
47 29 Helsingin Suunnistajat Heikki Ignatius 22:15 269:31
48 40 OK Võru Rait Ernits 24:59 270:11
49 85 Motala AIF OL Karl Ohrén 23:41 272:00
50 46 IF Sibbo-Vargarna Marcus bon Schoultz 20:05 273:30
51 35 KFUM Örebro OK John Oskarsson 19:27 273:31
52 89 Rajamäen Rykmentti Samuli Säijälä 20:50 273:42
53 74 SOL Tranås Tim Karmskog 19:51 273:54
54 64 Falköpings AIK / Tumba Mälarh. Adam Fredén 26:43 275:28
55 62 OK Skogsfalken Olof Christiansson 24:24 277:23
56 34 OK Orion Emil Olsson 24:34 277:28
57 21 Forsa OK / Alfta-ÖSA OK Björn F. Staaf 21:55 280:28
58 70 Målilla OK/SOK Viljan/Nybro OK Carl-Emil Nettelman 26:44 280:49
59 88 Gamleby/Västervik Elin Holgersson 27:07 281:23
60 77 Kullingshof/Främmestad/Ryda Emil Andersson 26:08 285:01
61 75 Istrums SK / Lidköpings VSK Martin Hallberg 28:52 286:33
62 47 OK Kolmården/ Skogspojk. SOK Henrik Håkansson 34:09 286:51
63 48 Eskilstuna OL Gustav Onsbring-Gustavss 20:05 288:53
64 33 Stora Tuna IK lag 2 Emil Svensk 23:10 292:01
65 65 Södertälje-Nykvarn Orientering Jonas Ehn 22:13 292:44
66 55 Paimion Rasti Petteri Haapanen 26:28 296:36
67 52 OK Alehof / Tolered Utby Karl Modig 49:14 301:50
68 69 OK Enen / Länna IF Andreas Svensson 24:14 302:51
69 19 FK Herkules/Sävedalen/Landehof Lucas Persson 26:50 303:49
70 78 Löftan/Friskus-Varberg/Fjärås Oliwer Schultz 33:52 312:26
71 37 Järfälla OK Joakim Byström 24:51 312:35
72 71 OK 64 TORPA Petter Andersson 26:00 315:27
73 60 Hjobygdens OK / Tibro AIK SOK Klara Andrén 46:35 316:57
74 87 Tampereen Pyrintö lag 2 Laura Leppänen 25:41 317:42
75 90 OK Raseborg Laura Sopeenluoma 31:45 321:50
76 45 Trollhättans SOK Sara Schmidt 31:57 322:00
77 44 Boxholm Mjölby OL / Rehns BK Hanna Alenius 30:45 328:51
78 18 SV Mietraching Steffanie Lederer 25:07 355:42
14 Säterbygdens OK/VBOL/Dalaporte Frida Winterås 29:34 Felst.
15 IFK Moras OK Rasmus Göthberg 21:02 Felst.
16 TEAM AUSTRIA lag 1 Markus Obermüller 17:10 Felst.
22 IK Hakarpspojkarna Anton Sundling 26:15 Felst.
57 Mariestads FK Anton Persson 26:47 Felst.
61 OK Kåre / Korsnäs Johan Forsgren 24:18 Felst.
63 TEAM AUSTRIA lag 2 Frank Sopia 18:07 Felst.
79 Markbygdens OK Daniel Ryndal 24:33 Felst.
81 FK Boken / Örkelljunga FK Elias Westerlund 34:04 Felst.
83 Strängnäs-Malmby OL Peter Sundin 27:17 Felst.
73 Keravan Urheilijat N.N ej start ej start
76 Kristinehamn/Degerfors/Djerf N.N ej start ej start
Återgå till huvudsidan