Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
D18 (100/100) efter sträcka 2 Preliminär resultatlist
1 560 Midälva OK Maria Jonsson 27:55 58:09
2 598 Alfta Ösa OK Natalia Najman 28:17 58:12
3 502 Tullinge SK lag 1 Elin Ström 28:28 58:15
4 558 OK Klemmingen Annika Johnson 28:02 58:19
5 526 Tullinge SK lag 2 Lovisa Adolfsson 28:52 58:52
6 509 Kangasala SK lag 1 Heini Papinsaari 29:08 58:53
7 513 Täby OK lag 1 Christina Lövald-Hellber 29:38 59:00
8 529 Rånäs OK Alexandra Bjärrenholt 30:44 60:18
9 503 OK Tisaren Rebecka Nylin 31:00 60:19
10 515 Hagaby Goif Karin Persson 30:14 60:20
11 508 Stora Tuna IK lag 1 Cajsa Grape 31:09 60:22
12 511 Järla IF OK Malin Sandström 30:34 60:24
13 501 Tampereen Pyrintö lag 1 Anna-Sofia Marila 31:08 60:28
14 595 Västerås SOK Sofia Carlsson 31:30 61:04
15 569 LYNX Marjo Liikanen 25:52 61:38
16 544 Kullingshof/Främmestad/Ryda Kristin Skaar 30:38 62:18
16 552 TEAM AUSTRIA lag 1 Elisa Elstner 32:30 62:18
18 532 FK Herkules Lina Lindqvist 31:04 62:25
19 530 DELTA lag 1 Laura Leijola 31:22 62:28
20 542 Kils OK Anna Ordqvist 31:23 62:39
21 524 OK Skogsfalken Lina Blomqvist 33:29 63:33
22 510 Eksjö SOK Therese Klintber 32:18 63:44
23 543 KFUM Örebro OK Sara Garpenlund 28:34 64:25
24 521 Linköpings OK Sarah Tibell 35:20 65:04
25 506 Halden Skiklubb Hanna H Nordbröden 33:46 65:06
26 547 OK Dacke Lisa Pettersson 32:20 65:07
27 587 IF Femman Susann Sundelin 35:40 65:15
28 575 OK Ravinen Annie Forsberg 35:43 65:20
29 550 Laitasaaren Veto Satu Väyrynen 34:09 65:22
30 589 TEAM AUSTRIA lag 2 Ulla Mayrhofer 35:20 65:23
31 535 Valkeakosken Haka Sanni Salonen 33:10 65:25
32 525 OK Landehof Julia Olesund 35:31 65:27
33 545 Bredaryds SOK Sara Johansson 35:55 65:29
33 573 Täby OK lag 2 Annika Nilsson 35:18 65:29
35 579 OK Hällen Natalie Stiglund 36:11 65:33
36 527 OK Kolmården Anna Håkansson 35:44 65:43
37 528 OK Skogsstjärnan Ellinor Johansson 32:24 65:51
38 557 Ärla IF Sandra Karlsson-Bjerfeld 36:29 65:58
39 549 OK Löftan Charlotte Agrell 35:57 66:11
40 516 German Youth Team Anne Fritsche 33:58 66:15
41 572 Stora Tuna IK lag 2 Malin Rylander 36:27 66:24
42 554 Tumba-Mälarhöjden OK Ronja Hill 36:14 67:21
43 518 Haninge SOK Frida Ottosson 36:24 67:34
44 505 OK Kåre lag 1 Rebecka Adolfsson 33:45 67:39
45 523 Köping-Kolsva OK Anna Birkestål 34:17 67:53
46 561 OK Võru Kerstin Uiboupin 35:32 68:02
47 571 Lunds OK lag 2 Erika Ek 36:21 68:35
48 559 OK Tyr Sofia Levin 39:21 68:42
49 599 OK Djerf / Degerfors OK Anna Brodin 35:56 68:44
50 512 SOK Viljan Anna-Li Jonsson 37:21 70:01
51 564 OK Denseln / Finspångs OK Karin Svensson 39:09 70:15
52 584 Midälva OK / Sundsvalls OK Emma Lövkvist 37:58 70:19
53 577 Kangasala SK lag 2 Noora Palm 34:33 70:22
54 568 OK Enen Anna Bennitz 39:11 70:23
55 567 IK Hakarpspojkarna Ida Pettersson 37:50 70:45
56 565 FK Boken / Örkelljunga FK Jenny Björk 38:40 70:46
57 597 FK Åsen Sandra Nilsson 39:18 71:33
58 540 Vänersborgs SK Carolina Josefsson 39:57 71:50
59 590 Pargas IF Mirella Pahlman 36:46 71:51
60 533 Forsa/Roslagen/Alfta-Ösa Emma Jonsson 42:31 71:52
61 592 Rånäs OK/Vallentuna-Össeby OK Sofie Karlsson 36:54 71:53
62 538 MS Parma lag 2 Henna Niemi 39:32 71:59
63 566 Hagaby/Garphyttan/Almby Linnea Holmkvist 38:34 72:07
64 600 Stora Tuna IK lag 3 Lovisa Yvell 40:03 72:25
65 520 Koovee Miina Kanko 31:09 73:05
66 507 IFK Moras OK Theres Rapp 43:43 73:28
67 514 MS Parma lag 1 Anna-Sofia Vainio 44:24 74:02
68 594 Espoon Suunta Annukka Galkin 43:43 75:15
69 591 Rasti-Kurikka Fiia Harju-Sänta 37:35 76:01
70 555 Långhundra IF Lisa Lundqvist 40:22 76:10
71 548 Göteborg Majorna/Tolered-Utby Hanna Westerberg 36:48 76:51
71 551 Boxholm-Mjölby OL Kristin Urdal 47:28 76:51
73 585 Trollhättans SOK Amanda Hallén 43:34 77:00
74 570 OK Kåre lag 2 Linn Grälls 42:04 77:06
75 534 Helsingin Suunnistajat Essi Hietaoja 38:29 77:58
76 519 Ulricehamns OK Amanda Karlsson 50:33 79:50
77 546 Nyköpings OK Julia Bergström 46:56 81:58
78 553 Snättringe SK/OK Södertörn Mia Movin 41:11 82:06
79 536 Sjövalla FK / IK Uven Lisa Weiman 45:38 84:27
80 586 Malungs OK/OK Skogsmårdarna Lisa Larsson 46:16 85:41
81 562 Paimion Rasti Emma Silvenndinen 51:36 86:26
82 578 Säterbygdens OK / St Tuna Frida Tunander 50:50 86:37
83 504 Lunds OK lag 1 Stina Jeppsson 46:30 86:47
84 522 Visborgs OK/Gotlands Bro OK Emelie Ahlgren 49:07 86:53
85 583 Forsa OK Anna Kvick 49:46 87:30
86 541 Tampereen Pyrintö lag 2 Ida-Maria Otonkorpi 49:14 87:35
87 576 Bredareds IF Lisa Larsson 50:31 88:33
88 580 DELTA lag2 Jenny Puputti 43:21 90:14
89 596 Kauhajoen Karhu Veera Mäkitalo 60:57 92:40
90 574 Tibro AIK SOK Malin Andrén 60:29 92:57
91 582 Lerums SOK Johanna Estving 55:00 94:09
92 581 Falköpings AIK Lina Dahlberg 46:01 96:16
92 593 Ålems OK/Kalmar OK Hanna Karlsson 44:51 96:16
94 537 Hallstahammar /Köping Kolsva Johanna Mikeelä 60:37 98:30
95 517 IFK Lidingö SOK Rebecka Hallerrby 56:05 100:37
96 563 IF Sibbo-Vargarna Frida Wickholm 47:34 109:02
539 Keravan Urheilijat Kiia Käki Felst. Felst.
531 OK Roxen N.N ej start ej start
556 Hjärnarps GH OL N.N ej start ej start
588 OK Alehof N.N ej start ej start
Återgå till huvudsidan