Pl Startnr Lag Namn Tid Tid
D18 (100/100) efter sträcka 1 Preliminär resultatlist
1 508 Stora Tuna IK lag 1 Tove Alexandersson 29:13 29:13
2 519 Ulricehamns OK Emelie Cedervärn 29:17 29:17
3 503 OK Tisaren Lilian Forsgren 29:19 29:19
4 501 Tampereen Pyrintö lag 1 Ellu Munukka 29:20 29:20
5 533 Forsa/Roslagen/Alfta-Ösa Johanna Lännevall 29:21 29:21
5 559 OK Tyr My Westlund 29:21 29:21
7 513 Täby OK lag 1 Anna Bachman 29:22 29:22
7 579 OK Hällen Anna Sjölander 29:22 29:22
9 551 Boxholm-Mjölby OL Britta Norén 29:23 29:23
10 557 Ärla IF Sofia Grawé 29:29 29:29
11 529 Rånäs OK Malin Williamsson 29:34 29:34
11 545 Bredaryds SOK Lisa Lindström 29:34 29:34
11 595 Västerås SOK Therese Rosendahl 29:34 29:34
14 587 IF Femman Sabina Bäck 29:35 29:35
15 575 OK Ravinen Frida Forsberg 29:37 29:37
16 514 MS Parma lag 1 Tiia Miettinen 29:38 29:38
17 521 Linköpings OK Emma Backteman 29:44 29:44
18 507 IFK Moras OK Magdalena Olsson 29:45 29:45
18 509 Kangasala SK lag 1 Maija Ojanen 29:45 29:45
20 502 Tullinge SK lag 1 Johanna Lönnkvist 29:47 29:47
21 552 TEAM AUSTRIA lag 1 Stephanie Killman 29:48 29:48
22 511 Järla IF OK Ellen Jansson 29:50 29:50
23 598 Alfta Ösa OK Ylva Kindlund 29:55 29:55
24 525 OK Landehof Johanna Lidström 29:56 29:56
25 572 Stora Tuna IK lag 2 Karin Carlsson 29:57 29:57
26 527 OK Kolmården Linn Bränneby 29:59 29:59
27 526 Tullinge SK lag 2 Rebecka Heinrup 30:00 30:00
28 589 TEAM AUSTRIA lag 2 Heike Spiegel 30:03 30:03
29 524 OK Skogsfalken Mia Kaisajuntti 30:04 30:04
30 515 Hagaby Goif Lovisa Larsson 30:06 30:06
31 573 Täby OK lag 2 Hedvig Markgren 30:11 30:11
32 549 OK Löftan Maria Johansson 30:14 30:14
32 560 Midälva OK Elin Vedin 30:14 30:14
34 558 OK Klemmingen Julia Davidsson 30:17 30:17
35 530 DELTA lag 1 Tiina Kärkkäinen 31:06 31:06
35 564 OK Denseln / Finspångs OK Karin Rosander 31:06 31:06
37 554 Tumba-Mälarhöjden OK Kristina Moberg 31:07 31:07
38 518 Haninge SOK Anna Johansson 31:10 31:10
39 568 OK Enen Angelica Rask 31:12 31:12
40 550 Laitasaaren Veto Maarit Nummi 31:13 31:13
41 542 Kils OK Camilla Lundgren 31:16 31:16
42 506 Halden Skiklubb Ulrikke Andersen 31:20 31:20
43 532 FK Herkules Josefine Bertilsson 31:21 31:21
44 510 Eksjö SOK Sofhie Tritschler 31:26 31:26
45 594 Espoon Suunta Tarja Vesanto 31:32 31:32
46 544 Kullingshof/Främmestad/Ryda Sanna Svensson 31:40 31:40
47 596 Kauhajoen Karhu Sanna Heittola 31:43 31:43
48 540 Vänersborgs SK Lina Larsson 31:53 31:53
49 565 FK Boken / Örkelljunga FK Therese Hansen 32:06 32:06
50 571 Lunds OK lag 2 Anna Bredfelt 32:14 32:14
51 535 Valkeakosken Haka Essi Partanen 32:15 32:15
51 597 FK Åsen Frida Nilsson 32:15 32:15
53 516 German Youth Team Esther Doetsch 32:17 32:17
54 584 Midälva OK / Sundsvalls OK Julia Edström 32:21 32:21
55 600 Stora Tuna IK lag 3 Ida Pontén 32:22 32:22
56 538 MS Parma lag 2 Sarianna Hänti 32:27 32:27
57 574 Tibro AIK SOK Maria Klamfelt 32:28 32:28
58 561 OK Võru Karmen Alnek 32:30 32:30
59 512 SOK Viljan Stina Lord 32:40 32:40
60 547 OK Dacke Maria Ohlsson 32:47 32:47
61 599 OK Djerf / Degerfors OK Marie Pettersson 32:48 32:48
62 567 IK Hakarpspojkarna Rebecka Sieberg 32:55 32:55
63 585 Trollhättans SOK Sofia Johansson 33:26 33:26
64 528 OK Skogsstjärnan Moa Johanson 33:27 33:27
65 566 Hagaby/Garphyttan/Almby Karin Gustavsson 33:33 33:33
66 523 Köping-Kolsva OK Linnéa Hedlund 33:36 33:36
67 505 OK Kåre lag 1 Kajsa Risby 33:54 33:54
68 562 Paimion Rasti Henna Reponen 34:50 34:50
69 592 Rånäs OK/Vallentuna-Össeby OK Alexandra Sundgren 34:59 34:59
70 546 Nyköpings OK Ida Hylander 35:02 35:02
70 570 OK Kåre lag 2 Martina Morell 35:02 35:02
72 590 Pargas IF Frida Lönnberg 35:05 35:05
73 569 LYNX Teija Kujanpää 35:46 35:46
74 578 Säterbygdens OK / St Tuna Elin Fransson 35:47 35:47
75 555 Långhundra IF Lise Mortensen 35:48 35:48
76 577 Kangasala SK lag 2 Sonja Saarenpää 35:49 35:49
77 543 KFUM Örebro OK Kristin Carbonnier 35:51 35:51
78 539 Keravan Urheilijat Emma Juga 36:06 36:06
79 583 Forsa OK Linnéa Kvick 37:44 37:44
80 522 Visborgs OK/Gotlands Bro OK Nicola Godman 37:46 37:46
81 537 Hallstahammar /Köping Kolsva Sofie Wetter 37:53 37:53
82 576 Bredareds IF Joanna Larsson 38:02 38:02
83 541 Tampereen Pyrintö lag 2 Sara Huhtanen 38:21 38:21
84 591 Rasti-Kurikka Katariina Tuohimäki 38:26 38:26
85 536 Sjövalla FK / IK Uven Anna Larsson 38:49 38:49
86 582 Lerums SOK Jenny Adolfsson 39:09 39:09
87 586 Malungs OK/OK Skogsmårdarna Maria Bois 39:25 39:25
88 534 Helsingin Suunnistajat Kristina Lampinen 39:29 39:29
89 548 Göteborg Majorna/Tolered-Utby Emma Garmer 40:03 40:03
90 504 Lunds OK lag 1 Matilda Johansson 40:17 40:17
91 553 Snättringe SK/OK Södertörn Louise Markstedt 40:55 40:55
92 520 Koovee Minna Saarinen 41:56 41:56
93 517 IFK Lidingö SOK Charlotte Ihrfors 44:32 44:32
94 580 DELTA lag2 Emmi Forsman 46:53 46:53
95 581 Falköpings AIK Anna Larsson 50:15 50:15
96 593 Ålems OK/Kalmar OK Anna Johansson 51:25 51:25
97 563 IF Sibbo-Vargarna Anna Krrpela 61:28 61:28
531 OK Roxen N.N ej start ej start
556 Hjärnarps GH OL N.N ej start ej start
588 OK Alehof N.N ej start ej start
Återgå till huvudsidan