Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (86) Sträcka 10
1 11 Jonas Leandersson OK Tyr 40:14
2 58 Erik Holmberg Vänersborgs SK/Uddevalla OK 40:17
3 3 Johan Aronsson OK Tisaren 40:18
4 30 Olli Markus Taivai LSKangasalanPonsi 40:21
5 1 Emil Andersson Ärla IF 41:36
6 7 Filip Dahlgen Hagaby Goif 43:02
7 2 Jesper Lysell Rehns BK 43:43
8 5 Rasmus Andersson Stora Tuna IK lag 1 43:56
9 27 Simon Hallbeck Bromma-Vällinby SOK/Turebergs 43:57
10 42 Patrik Lindeberg Hjärnarps GH OL 44:18
11 28 Andis Lavekis OK Klemmingen 44:49
12 86 Julius Miksys Espoon Suunta 44:50
13 13 Vesa Ahlqvist DELTA 45:06
14 12 Johan Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 45:08
15 10 Jonas Sandström Järla IF OK 45:19
16 16 Wolfgang Siegert TEAM AUSTRIA lag 1 45:36
17 53 Bjarne Friedrichs German Youth Team 45:42
18 51 Christian Hjalmars Eksjö SOK / OK Njudung 45:47
19 63 Thomas Schuh TEAM AUSTRIA lag 2 45:58
20 70 Emil Svalbring Målilla OK/SOK Viljan/Nybro OK 46:49
21 6 Kenth Ohlsson Haninge SOK/Söders SOL/Rånäs 46:56
22 32 Simon Christoferso Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp 48:26
23 47 Johan Fröberg OK Kolmården/ Skogspojk. SOK 48:27
24 49 John Rocke OK Ravinen 48:38
25 26 Erik Engnöft Arboga/Köping-Kolsva/Suraham. 48:47
26 17 Andreas Berg Linköpings OK 48:52
27 80 Fredrik Johansson Bredaryds SOK / OK Stigen 48:58
28 9 Jakob Lindeberg Täby OK 49:05
29 15 Mattias Argårds IFK Moras OK 49:15
30 52 Björn Persson OK Alehof / Tolered Utby 49:18
31 23 Tuomas Hongell Koovee / Kos 49:46
32 89 Lauri Lehtinen Rajamäen Rykmentti 49:49
33 39 Valtteri Repo Tampereen Pyrintö lag1 49:52
34 74 Simon Hellström SOL Tranås 50:50
35 43 John Kumlin IK Ymer / Rydboholms SK 50:53
36 20 Tommy Svensson Växjö OK/Kexholms SK/Lessebo O 51:09
37 8 Johan Bengtsson Gävle OK 51:20
38 36 Anton Odbro Ulricehamns OK 51:35
39 38 Jesse Martelius MS Parma 51:39
40 66 Petter Mattsson Lerums SOK/ IK Uven 51:56
41 35 Nabil Abderrhamar KFUM Örebro OK 51:58
42 4 Dima Ryapolov Lynx / Angelniemen Ankkuri 52:44
43 48 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 53:39
44 37 Calle Sundelius Järfälla OK 54:23
45 67 Oscar Svensson OK Denseln / Finspångs OK 54:33
46 31 Jarkko Suokas Valkeakosken Haka 54:38
47 85 Peter Bergstrand J Motala AIF OL 55:08
48 61 Fredrik Edén OK Kåre / Korsnäs 55:19
49 82 Tim Bjärengren OK Hällen / OK Måsen 56:02
50 62 Anton Wiberg OK Skogsfalken 56:22
51 24 Patrik Nilsson Snättringe/Tullinge/ÄlvsjöÖrby 56:29
52 33 Jacob Nilsson Stora Tuna IK lag 2 56:55
52 68 Erik Wallin IF Thor / OK Linné 56:55
54 77 Oskar Börjesson Kullingshof/Främmestad/Ryda 57:10
55 19 Mattias Andersson FK Herkules/Sävedalen/Landehof 58:12
56 83 Christofher ramstr Strängnäs-Malmby OL 58:15
57 14 Fredrik Lind Säterbygdens OK/VBOL/Dalaporte 58:18
58 18 Florian Kerschl SV Mietraching 58:26
59 71 Jonna Samuelsson OK 64 TORPA 58:38
60 72 Arttu Väänänen SK Pohjantähti 58:51
61 90 Peter Söderström OK Raseborg 59:28
62 21 Fredrik Broman Forsa OK / Alfta-ÖSA OK 59:31
63 50 Erik Jonsson Hestra IF 59:34
64 84 Mats Jonsson Sundsvalls OK / Midälva OK 59:51
65 88 Isak Borgemo Gamleby/Västervik 60:03
66 56 Arvid Jogbratt OK Tranan 60:29
67 40 Jonatan Karjus OK Võru 61:02
68 46 Tony Ingman IF Sibbo-Vargarna 62:13
69 60 Stefan Karlsson Hjobygdens OK / Tibro AIK SOK 62:27
70 34 Måns Sandgren OK Orion 64:14
71 54 Fabian Wennerberg OK Klyftamo/Malung/Skogsmård. 64:25
72 29 Riku Erkkilä Helsingin Suunnistajat 65:49
73 64 Anders Karlsson Falköpings AIK / Tumba Mälarh. 65:50
74 55 Tuomas Soisalo Paimion Rasti 65:55
74 59 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 65:55
76 45 Emil Johnsson Trollhättans SOK 66:57
77 78 Thor Bengtsson Löftan/Friskus-Varberg/Fjärås 67:06
78 44 Emil Bruhn Boxholm Mjölby OL / Rehns BK 67:07
79 75 Markus Karlsson Istrums SK / Lidköpings VSK 70:46
80 69 Jesper Ackelman OK Enen / Länna IF 70:48
81 25 Emil Blomberg Nyköpings OK 71:59
82 87 Mikko Paunu Tampereen Pyrintö lag 2 83:57
83 65 Ludvig Persson Södertälje-Nykvarn Orientering 90:29
84 81 Marcus Österblad FK Boken / Örkelljunga FK 127:02
41 Marcus Furusköld IK Gandvik Felst.
57 Anton Pettersson Mariestads FK Felst.
Återgå till huvudsidan