Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (87) Sträcka 9
1 13 Jaakko Laine DELTA 39:44
2 11 Håkan Granefelt OK Tyr 39:57
3 3 Johan Runesson OK Tisaren 40:08
4 7 Emil Tengvall Hagaby Goif 40:34
5 2 Jerker Lysell Rehns BK 40:42
6 51 Petrus Elgsten Eksjö SOK / OK Njudung 41:40
7 28 Christian Tingströ OK Klemmingen 41:54
8 10 Victor Karlsson Järla IF OK 42:26
9 86 Antonas Michalkovs Espoon Suunta 43:03
10 1 Edgars Sparans Ärla IF 44:22
11 5 Calle Grape Stora Tuna IK lag 1 44:28
12 58 Daniel Larsson Vänersborgs SK/Uddevalla OK 44:43
13 30 Tangli Pantsar LSKangasalanPonsi 45:03
14 39 Pietari Kuukka Tampereen Pyrintö lag1 46:09
15 32 Sebastian Jogby Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp 46:42
16 48 Kristian Dahlström Eskilstuna OL 47:20
17 33 Klas Löfstedt Stora Tuna IK lag 2 47:36
18 16 Joachim Bosina TEAM AUSTRIA lag 1 47:45
19 53 Christoph Mikusche German Youth Team 47:56
20 14 Erik Fernlund Säterbygdens OK/VBOL/Dalaporte 49:48
21 9 Ola Grankvist Täby OK 49:58
22 27 Mathias Hallmen Bromma-Vällinby SOK/Turebergs 50:40
22 62 Filip Olsson OK Skogsfalken 50:40
24 22 David Sieberg IK Hakarpspojkarna 50:51
25 34 Julia Frisk OK Orion 51:00
26 12 Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 51:49
27 42 Linus Ljungdahl Hjärnarps GH OL 52:03
28 82 Emil Hammarström OK Hällen / OK Måsen 52:05
29 63 Kilian Jörg TEAM AUSTRIA lag 2 52:24
30 54 David Jonsson OK Klyftamo/Malung/Skogsmård. 52:49
30 89 Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti 52:49
32 8 Hans kellner Gävle OK 53:16
32 31 Matti Sappinen Valkeakosken Haka 53:16
32 68 Karin Hedberg IF Thor / OK Linné 53:16
35 36 Sebastian Mannfolk Ulricehamns OK 54:06
36 35 Adam Karlsson KFUM Örebro OK 54:22
37 56 Erik Johansson OK Tranan 54:31
38 15 Daniel Svensson IFK Moras OK 54:36
39 17 Henrik Tosteberg Linköpings OK 55:13
40 25 Simon Freij Nyköpings OK 55:17
41 24 Stefan Bjursäter Snättringe/Tullinge/ÄlvsjöÖrby 55:19
42 80 Matilda Karlsson Bredaryds SOK / OK Stigen 56:08
43 29 Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat 56:43
44 38 Tuomas Peltola MS Parma 56:50
45 23 Arttu Lehtovaara Koovee / Kos 57:14
46 6 Peter Älmroth Haninge SOK/Söders SOL/Rånäs 57:22
47 43 Andreas Doverstav IK Ymer / Rydboholms SK 57:41
48 67 Anton Karlsson OK Denseln / Finspångs OK 58:20
49 64 Markus Fredlund Falköpings AIK / Tumba Mälarh. 58:32
50 26 Viktor Öhlén Arboga/Köping-Kolsva/Suraham. 59:01
51 47 Linus Persson OK Kolmården/ Skogspojk. SOK 59:07
52 45 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 59:31
53 59 Lisa Pedersen OK Skogshjortarna 60:23
54 66 Erik Eiheland Lerums SOK/ IK Uven 60:46
55 41 Christoffer Anders IK Gandvik 60:56
56 61 Nils Morell OK Kåre / Korsnäs 61:24
57 50 John Börjesson Hestra IF 62:25
58 72 Elli Kosola SK Pohjantähti 62:40
59 20 Jonathan Andersson Växjö OK/Kexholms SK/Lessebo O 63:31
60 46 Joakim Ståhl IF Sibbo-Vargarna 64:05
61 21 Lars Rask Forsa OK / Alfta-ÖSA OK 64:08
62 78 Erik Antonsson Löftan/Friskus-Varberg/Fjärås 64:09
63 40 Artur Nevinski OK Võru 64:37
64 37 Emmelie Norberg Järfälla OK 64:56
65 44 Lukas Zawodnik Boxholm Mjölby OL / Rehns BK 65:09
66 90 Hanna Söderström OK Raseborg 67:07
67 19 Niclas Ståhl FK Herkules/Sävedalen/Landehof 67:10
68 70 Alexander Fogel Målilla OK/SOK Viljan/Nybro OK 68:59
69 85 Palle Wallander Motala AIF OL 69:22
70 87 Aleksi Alila Tampereen Pyrintö lag 2 70:50
71 60 Isak Andrén Hjobygdens OK / Tibro AIK SOK 73:30
72 65 Sofia Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 73:31
73 88 Richard Ingesson Gamleby/Västervik 75:25
74 75 Jonas Sundberg Istrums SK / Lidköpings VSK 75:56
75 55 Mikko Ranta Paimion Rasti 76:23
76 84 Mikael Lundstedt Sundsvalls OK / Midälva OK 76:54
77 74 Josef Ireståhl SOL Tranås 77:28
78 69 Lisa Karlsson-Mood OK Enen / Länna IF 79:46
79 52 Albin Tunberg OK Alehof / Tolered Utby 82:57
80 71 Karl Fredriksson OK 64 TORPA 84:08
81 18 Julian Aigner SV Mietraching 84:46
82 77 Simon Börjesson Kullingshof/Främmestad/Ryda 86:13
83 83 Niklas Andersson Strängnäs-Malmby OL 90:25
84 81 Hampus Mauritzon FK Boken / Örkelljunga FK 91:43
4 Antti-Pekka Niinis Lynx / Angelniemen Ankkuri Felst.
49 Anton Krögerström OK Ravinen Felst.
57 Joakim Rygh Mariestads FK Felst.
Återgå till huvudsidan