U10-mila HD18 & D18 2006lö 2006-08-05 11:59
SPORTident sträcktiderskapad av OS2003 för Ungdomens 10-mila © Stephan Krämer 2003

 Pl    stnr  Namn                                          Tid                                                                                           




HD18 str 7-8               A 2.980 km                                  

  1     5    Anders Åkerblom                              17:24  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Stora Tuna IK lag 1                                  3:10    5:38    7:21    8:07    9:06    10:29   11:33   14:05   15:05   16:33   17:24  
                                                                  3:10    2:28    1:43    0:46    0:59    1:23    1:04    2:32    1:00    1:28    0:51   
  2     2    Maciej Jasinski                              17:30  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Rehns BK                                             2:54    5:16    6:53    7:46    8:48    10:13   11:22   14:34   15:33   16:50   17:30  
                                                                  2:54    2:22    1:37    0:53    1:02    1:25    1:09    3:12    0:59    1:17    0:40   
  3     16   Helmut Gremmel                               17:51  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    TEAM AUSTRIA lag 1                                   3:07    5:31    7:31    8:27    9:41    11:06   12:05   14:29   15:39   17:05   17:51  
                                                                  3:07    2:24    2:00    0:56    1:14    1:25    0:59    2:24    1:10    1:26    0:46   
  4     13   Eero Ahlqvist                                17:54  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    DELTA                                                3:19    6:00    7:38    8:30    9:33    11:05   12:07   14:41   15:45   17:10   17:54  
                                                                  3:19    2:41    1:38    0:52    1:03    1:32    1:02    2:34    1:04    1:25    0:44   
  5     15   Linus Rapp                                   18:17  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    IFK Moras OK                                         3:29    5:46    7:23    8:13    9:12    10:55   12:08   14:52   16:03   17:31   18:17  
                                                                  3:29    2:17    1:37    0:50    0:59    1:43    1:13    2:44    1:11    1:28    0:46   
  6     53   Georg Rentgraf                               18:25  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    German Youth Team                                    3:28    5:52    7:43    8:38    9:47    11:24   12:34   15:07   16:07   17:42   18:25  
                                                                  3:28    2:24    1:51    0:55    1:09    1:37    1:10    2:33    1:00    1:35    0:43   
  7     11   Erik Nyström                                 18:36  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Tyr                                               2:56    5:24    7:03    8:18    9:21    10:45   11:51   15:17   16:14   17:52   18:36  
                                                                  2:56    2:28    1:39    1:15    1:03    1:24    1:06    3:26    0:57    1:38    0:44   
  8     58   Daniel Axelsson                              18:49  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Vänersborgs SK/Uddevalla OK                          3:24    5:53    7:34    8:35    9:49    11:22   12:49   15:18   16:25   18:04   18:49  
                                                                  3:24    2:29    1:41    1:01    1:14    1:33    1:27    2:29    1:07    1:39    0:45   
  9     7    Gustav Blomgren                              18:52  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Hagaby Goif                                          3:06    5:27    7:15    8:23    9:23    11:02   12:18   14:59   16:32   18:11   18:52  
                                                                  3:06    2:21    1:48    1:08    1:00    1:39    1:16    2:41    1:33    1:39    0:41   
 10     35   Mathias Johansson                            18:59  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    KFUM Örebro OK                                       3:07    5:40    7:34    8:30    9:32    11:08   12:29   15:40   16:41   18:16   18:59  
                                                                  3:07    2:33    1:54    0:56    1:02    1:36    1:21    3:11    1:01    1:35    0:43   
 11     3    Maris Zamovskis                              19:10  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Tisaren                                           4:02    6:32    8:24    9:12    10:10   11:42   12:56   15:29   16:59   18:25   19:10  
                                                                  4:02    2:30    1:52    0:48    0:58    1:32    1:14    2:33    1:30    1:26    0:45   
 12     10   Joel Andersson-Skantze                       19:11  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Järla IF OK                                          3:41    6:13    8:03    9:00    10:16   12:00   13:15   15:45   16:49   18:22   19:11  
                                                                  3:41    2:32    1:50    0:57    1:16    1:44    1:15    2:30    1:04    1:33    0:49   
 12     80   Jakob Andersson                              19:11  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Bredaryds SOK / OK Stigen                            3:35    6:06    7:46    8:40    9:40    11:54   13:00   15:44   16:51   18:25   19:11  
                                                                  3:35    2:31    1:40    0:54    1:00    2:14    1:06    2:44    1:07    1:34    0:46   
 12     23   Markus Sinijärvi                             19:11  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Koovee / Kos                                         3:29    5:57    7:45    8:36    9:55    11:31   12:46   15:47   17:01   18:31   19:11  
                                                                  3:29    2:28    1:48    0:51    1:19    1:36    1:15    3:01    1:14    1:30    0:40   
 15     4    Jermu Kujanpää                               19:36  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Lynx / Angelniemen Ankkuri                           3:38    6:13    8:04    8:58    10:11   11:52   13:07   15:55   17:09   18:44   19:36  
                                                                  3:38    2:35    1:51    0:54    1:13    1:41    1:15    2:48    1:14    1:35    0:52   
 16     68   Lisa Norgren                                 19:37  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    IF Thor / OK Linné                                   3:40    6:06    7:49    9:11    10:13   11:56   13:13   16:04   17:19   18:51   19:37  
                                                                  3:40    2:26    1:43    1:22    1:02    1:43    1:17    2:51    1:15    1:32    0:46   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          15:36                                                                          
                                                                                                                                                         
 17     39   Mikko Haikonen                               20:02  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Tampereen Pyrintö lag1                               3:24    6:03    8:06    9:04    10:07   11:54   13:02   16:11   17:41   19:16   20:02  
                                                                  3:24    2:39    2:03    0:58    1:03    1:47    1:08    3:09    1:30    1:35    0:46   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          15:08                                                                          
                                                                                                                                                         
 18     33   Martin Blomgren                              20:04  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Stora Tuna IK lag 2                                  3:19    5:58    7:44    8:45    10:00   12:03   13:17   16:20   17:32   19:13   20:04  
                                                                  3:19    2:39    1:46    1:01    1:15    2:03    1:14    3:03    1:12    1:41    0:51   
 19     38   Jussi Nummela                                20:09  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    MS Parma                                             3:47    6:16    8:11    8:59    10:05   11:45   13:00   16:54   17:57   19:26   20:09  
                                                                  3:47    2:29    1:55    0:48    1:06    1:40    1:15    3:54    1:03    1:29    0:43   
 20     49   Kalle Bergman                                20:22  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Ravinen                                           3:33    6:04    8:21    9:16    10:20   12:04   13:11   16:35   17:51   19:32   20:22  
                                                                  3:33    2:31    2:17    0:55    1:04    1:44    1:07    3:24    1:16    1:41    0:50   
 21     41   Joel Andersson                               20:29  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    IK Gandvik                                           3:37    6:25    8:25    9:19    10:30   12:34   13:51   16:55   18:04   19:41   20:29  
                                                                  3:37    2:48    2:00    0:54    1:11    2:04    1:17    3:04    1:09    1:37    0:48   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          16:27                                                                          
                                                                                                                                                         
 22     54   Sara Jonsson                                 20:34  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Klyftamo/Malung/Skogsmård.                        3:37    6:27    8:36    9:28    10:43   12:30   13:47   16:41   17:57   19:43   20:34  
                                                                  3:37    2:50    2:09    0:52    1:15    1:47    1:17    2:54    1:16    1:46    0:51   
 23     26   Jesper Eriksson                              20:35  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Arboga/Köping-Kolsva/Suraham.                        4:04    6:37    8:29    9:25    10:37   12:22   13:52   16:54   18:08   19:48   20:35  
                                                                  4:04    2:33    1:52    0:56    1:12    1:45    1:30    3:02    1:14    1:40    0:47   
 24     36   Martin STrid                                 20:58  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Ulricehamns OK                                       4:10    6:52    8:27    9:10    10:17   12:08   13:18   17:26   18:24   20:15   20:58  
                                                                  4:10    2:42    1:35    0:43    1:07    1:51    1:10    4:08    0:58    1:51    0:43   
 25     64   Tim Zetterberg                               21:07  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Falköpings AIK / Tumba Mälarh.                       3:38    6:31    8:32    9:37    10:46   12:48   14:19   17:08   18:36   20:22   21:07  
                                                                  3:38    2:53    2:01    1:05    1:09    2:02    1:31    2:49    1:28    1:46    0:45   
 26     9    Gustav Lindeberg                             21:39  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Täby OK                                              3:42    6:55    9:04    10:06   11:33   13:31   14:48   17:56   19:12   20:50   21:39  
                                                                  3:42    3:13    2:09    1:02    1:27    1:58    1:17    3:08    1:16    1:38    0:49   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          17:18                                                                          
                                                                                                                                                         
 27     28   Alfred Askeljung                             21:41  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Klemmingen                                        3:17    6:27    8:45    9:51    11:13   13:15   14:40   17:53   19:05   21:00   21:41  
                                                                  3:17    3:10    2:18    1:06    1:22    2:02    1:25    3:13    1:12    1:55    0:41   
 28     42   Mattias Engström                             21:56  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Hjärnarps GH OL                                      4:04    6:51    8:58    10:07   11:27   13:40   14:47   18:05   19:27   21:07   21:56  
                                                                  4:04    2:47    2:07    1:09    1:20    2:13    1:07    3:18    1:22    1:40    0:49   
 28     50   Martin Ahlberger-Johansson                   21:56  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Hestra IF                                            4:07    6:52    8:43    9:44    10:57   13:02   14:42   17:51   19:20   21:04   21:56  
                                                                  4:07    2:45    1:51    1:01    1:13    2:05    1:40    3:09    1:29    1:44    0:52   
 30     24   Fredrik Forsberg                             21:59  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Snättringe/Tullinge/ÄlvsjöÖrby                       6:02    8:31    10:14   11:06   12:15   13:53   15:10   18:23   19:36   21:08   21:59  
                                                                  6:02    2:29    1:43    0:52    1:09    1:38    1:17    3:13    1:13    1:32    0:51   
 31     22   Emil Thidell                                 22:01  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    IK Hakarpspojkarna                                   3:30    6:23    8:25    9:26    10:41   12:29   13:55   17:25   19:11   21:15   22:01  
                                                                  3:30    2:53    2:02    1:01    1:15    1:48    1:26    3:30    1:46    2:04    0:46   
 32     89   Ville Alho                                   22:03  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Rajamäen Rykmentti                                   3:47    7:11    9:14    10:18   11:32   13:34   15:06   17:54   19:23   21:08   22:03  
                                                                  3:47    3:24    2:03    1:04    1:14    2:02    1:32    2:48    1:29    1:45    0:55   
 33     31   Antti Hiltunen                               22:05  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Valkeakosken Haka                                    3:44    6:44    8:54    9:57    11:10   13:04   14:23   17:45   19:23   21:20   22:05  
                                                                  3:44    3:00    2:10    1:03    1:13    1:54    1:19    3:22    1:38    1:57    0:45   
 34     1    Magnus Fransson                              22:11  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Ärla IF                                              3:07    5:35    7:36    10:23   12:07   14:12   15:41   18:30   19:49   21:20   22:11  
                                                                  3:07    2:28    2:01    2:47    1:44    2:05    1:29    2:49    1:19    1:31    0:51   
 35     32   Ted Nilsson                                  22:18  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Pan-Kristianst/Älme/Tormestorp                       3:40    6:26    8:22    9:21    10:30   12:50   14:03   17:56   19:29   21:32   22:18  
                                                                  3:40    2:46    1:56    0:59    1:09    2:20    1:13    3:53    1:33    2:03    0:46   
 35     66   Jakob Gunnarsson                             22:18  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Lerums SOK/ IK Uven                                  3:26    6:04    7:52    8:49    10:02   11:48   13:06   16:33   19:33   21:17   22:18  
                                                                  3:26    2:38    1:48    0:57    1:13    1:46    1:18    3:27    3:00    1:44    1:01   
                                                                          *200                                                                           
                                                                          21:22                                                                          
                                                                                                                                                         
 37     21   Gustav Larsson                               22:21  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Forsa OK / Alfta-ÖSA OK                              4:34    7:32    9:45    10:57   12:18   14:15   15:48   18:47   19:59   21:37   22:21  
                                                                  4:34    2:58    2:13    1:12    1:21    1:57    1:33    2:59    1:12    1:38    0:44   
 38     51   Erik Golsäter                                22:27  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Eksjö SOK / OK Njudung                               4:56    7:48    10:07   11:06   12:16   14:06   15:16   18:34   19:51   21:34   22:27  
                                                                  4:56    2:52    2:19    0:59    1:10    1:50    1:10    3:18    1:17    1:43    0:53   
 39     19   Gustav Andersson                             22:28  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    FK Herkules/Sävedalen/Landehof                       4:06    7:03    9:05    10:14   11:24   13:28   14:58   18:08   19:38   21:35   22:28  
                                                                  4:06    2:57    2:02    1:09    1:10    2:04    1:30    3:10    1:30    1:57    0:53   
 40     17   Patrik Tosteberg                             22:42  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Linköpings OK                                        4:15    7:10    9:23    10:24   12:05   14:10   15:24   18:52   20:01   21:51   22:42  
                                                                  4:15    2:55    2:13    1:01    1:41    2:05    1:14    3:28    1:09    1:50    0:51   
 41     56   Marie Johansson                              22:45  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Tranan                                            3:50    6:57    9:19    10:30   11:55   13:52   15:12   18:30   20:03   21:53   22:45  
                                                                  3:50    3:07    2:22    1:11    1:25    1:57    1:20    3:18    1:33    1:50    0:52   
 42     25   Anton Bergström                              22:50  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Nyköpings OK                                         4:25    7:21    9:27    10:32   11:55   13:59   15:16   18:18   20:18   22:04   22:50  
                                                                  4:25    2:56    2:06    1:05    1:23    2:04    1:17    3:02    2:00    1:46    0:46   
 43     40   Rauno Kaiv                                   22:58  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Võru                                              3:51    6:49    8:54    10:06   11:56   14:05   15:47   19:03   20:10   22:06   22:58  
                                                                  3:51    2:58    2:05    1:12    1:50    2:09    1:42    3:16    1:07    1:56    0:52   
 43     72   Jussi Parkkinen                              22:58  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    SK Pohjantähti                                       3:54    7:04    9:10    10:32   11:47   14:02   15:19   18:48   20:17   22:12   22:58  
                                                                  3:54    3:10    2:06    1:22    1:15    2:15    1:17    3:29    1:29    1:55    0:46   
 45     12   Jessica Augustsson                           23:02  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Tjällmo-Godegårds OK                                 4:01    7:03    9:15    10:15   11:33   13:30   14:53   18:30   20:05   22:03   23:02  
                                                                  4:01    3:02    2:12    1:00    1:18    1:57    1:23    3:37    1:35    1:58    0:59   
 46     27   Anna Hallmen                                 23:15  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Bromma-Vällinby SOK/Turebergs                        3:51    6:55    9:12    10:24   11:46   13:46   15:12   18:56   20:20   22:17   23:15  
                                                                  3:51    3:04    2:17    1:12    1:22    2:00    1:26    3:44    1:24    1:57    0:58   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          18:28                                                                          
                                                                                                                                                         
 47     8    Erik Boman                                   23:19  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Gävle OK                                             3:56    7:04    9:19    11:11   12:18   15:05   16:18   19:27   20:47   22:32   23:19  
                                                                  3:56    3:08    2:15    1:52    1:07    2:47    1:13    3:09    1:20    1:45    0:47   
 48     55   Jere Sipponen                                23:28  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Paimion Rasti                                        5:09    7:44    9:59    11:04   12:21   14:52   16:21   19:16   20:50   22:34   23:28  
                                                                  5:09    2:35    2:15    1:05    1:17    2:31    1:29    2:55    1:34    1:44    0:54   
 49     6    Magnus Glännefors                            23:31  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Haninge SOK/Söders SOL/Rånäs                         3:46    6:40    8:41    9:44    11:17   15:30   16:41   19:19   20:57   22:36   23:31  
                                                                  3:46    2:54    2:01    1:03    1:33    4:13    1:11    2:38    1:38    1:39    0:55   
 50     61   Oskar Sundström                              23:32  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Kåre / Korsnäs                                    3:16    5:32    7:21    8:31    9:36    13:38   15:08   18:56   21:00   22:46   23:32  
                                                                  3:16    2:16    1:49    1:10    1:05    4:02    1:30    3:48    2:04    1:46    0:46   
 51     69   Jonathan Plahn                               23:44  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Enen / Länna IF                                   4:24    7:17    9:34    11:13   12:26   14:24   15:49   19:04   20:35   22:40   23:44  
                                                                  4:24    2:53    2:17    1:39    1:13    1:58    1:25    3:15    1:31    2:05    1:04   
 52     84   Joakim Norling                               23:47  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Sundsvalls OK / Midälva OK                           4:19    7:18    9:22    10:22   11:34   13:46   15:12   19:58   21:09   22:56   23:47  
                                                                  4:19    2:59    2:04    1:00    1:12    2:12    1:26    4:46    1:11    1:47    0:51   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          17:57                                                                          
                                                                                                                                                         
 53     83   Jens Sundbüe                                 23:52  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Strängnäs-Malmby OL                                  4:16    7:22    9:30    10:30   11:43   13:32   14:58   19:06   20:46   23:05   23:52  
                                                                  4:16    3:06    2:08    1:00    1:13    1:49    1:26    4:08    1:40    2:19    0:47   
 54     14   Gunnar Wigge                                 23:55  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Säterbygdens OK/VBOL/Dalaporte                       4:03    7:25    9:42    10:50   12:10   14:31   15:51   19:13   21:09   23:05   23:55  
                                                                  4:03    3:22    2:17    1:08    1:20    2:21    1:20    3:22    1:56    1:56    0:50   
 55     20   Ludvig Berglin                               23:57  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Växjö OK/Kexholms SK/Lessebo O                       3:54    7:13    9:27    10:29   11:45   14:51   16:11   19:47   21:04   22:54   23:57  
                                                                  3:54    3:19    2:14    1:02    1:16    3:06    1:20    3:36    1:17    1:50    1:03   
 56     67   Elias Andersson                              24:45  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Denseln / Finspångs OK                            4:24    7:24    9:51    11:00   12:23   14:42   16:20   20:03   21:38   23:44   24:45  
                                                                  4:24    3:00    2:27    1:09    1:23    2:19    1:38    3:43    1:35    2:06    1:01   
 57     74   Ulrika Lindstam                              24:49  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    SOL Tranås                                           5:09    8:29    10:39   11:58   13:15   15:26   16:48   20:22   21:49   23:45   24:49  
                                                                  5:09    3:20    2:10    1:19    1:17    2:11    1:22    3:34    1:27    1:56    1:04   
 58     29   Tommi Oksanen                                25:01  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Helsingin Suunnistajat                               4:13    7:25    10:00   11:04   12:33   15:09   16:50   20:26   22:01   24:09   25:01  
                                                                  4:13    3:12    2:35    1:04    1:29    2:36    1:41    3:36    1:35    2:08    0:52   
 59     85   Jösse Simmerud                               25:13  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Motala AIF OL                                        5:37    8:58    11:22   12:29   13:40   15:34   17:31   20:49   22:42   24:33   25:13  
                                                                  5:37    3:21    2:24    1:07    1:11    1:54    1:57    3:18    1:53    1:51    0:40   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          19:53                                                                          
                                                                                                                                                         
 60     86   Kalle Kokkila                                25:37  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Espoon Suunta                                        4:16    7:11    9:26    10:31   11:43   13:41   15:06   21:38   22:49   24:54   25:37  
                                                                  4:16    2:55    2:15    1:05    1:12    1:58    1:25    6:32    1:11    2:05    0:43   
 61     70   David Svensson                               26:07  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Målilla OK/SOK Viljan/Nybro OK                       4:21    8:00    10:27   11:47   13:10   15:46   17:21   21:15   22:45   25:06   26:07  
                                                                  4:21    3:39    2:27    1:20    1:23    2:36    1:35    3:54    1:30    2:21    1:01   
 62     81   Anders Andersson                             26:25  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    FK Boken / Örkelljunga FK                            4:30    7:46    10:09   11:29   13:59   16:09   17:53   21:42   23:46   25:34   26:25  
                                                                  4:30    3:16    2:23    1:20    2:30    2:10    1:44    3:49    2:04    1:48    0:51   
 63     46   Frank Grönqvist                              26:34  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    IF Sibbo-Vargarna                                    3:46    6:37    9:10    10:33   11:47   14:32   18:09   21:21   23:03   25:42   26:34  
                                                                  3:46    2:51    2:33    1:23    1:14    2:45    3:37    3:12    1:42    2:39    0:52   
 64     77   Viktor Claesson                              27:12  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Kullingshof/Främmestad/Ryda                          4:24    7:41    9:55    11:14   12:30   14:51   17:25   20:29   24:23   26:26   27:12  
                                                                  4:24    3:17    2:14    1:19    1:16    2:21    2:34    3:04    3:54    2:03    0:46   
 65     57   Malin Bengtsson                              27:34  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Mariestads FK                                        4:11    7:54    10:37   12:04   14:24   17:11   19:24   22:45   24:44   26:43   27:34  
                                                                  4:11    3:43    2:43    1:27    2:20    2:47    2:13    3:21    1:59    1:59    0:51   
 65     82   Kajsa Hammarström                            27:34  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Hällen / OK Måsen                                 9:34    12:20   14:27   16:24   17:29   19:18   20:39   23:47   25:03   26:41   27:34  
                                                                  9:34    2:46    2:07    1:57    1:05    1:49    1:21    3:08    1:16    1:38    0:53   
 67     43   Lina Josefsson                               27:35  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    IK Ymer / Rydboholms SK                              4:42    8:21    10:50   12:55   14:18   16:37   18:38   22:30   24:11   26:22   27:35  
                                                                  4:42    3:39    2:29    2:05    1:23    2:19    2:01    3:52    1:41    2:11    1:13   
 68     18   Anna Biller                                  28:03  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    SV Mietraching                                       4:19    8:14    11:36   12:48   14:26   16:50   18:17   21:40   23:46   27:18   28:03  
                                                                  4:19    3:55    3:22    1:12    1:38    2:24    1:27    3:23    2:06    3:32    0:45   
 69     34   Elaine Olausson                              28:18  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Orion                                             4:30    9:51    12:45   14:00   15:25   17:29   19:16   23:34   25:25   27:24   28:18  
                                                                  4:30    5:21    2:54    1:15    1:25    2:04    1:47    4:18    1:51    1:59    0:54   
 70     59   Oskar Stenberg                               29:20  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Skogshjortarna                                    4:51    8:32    13:30   14:54   16:12   18:29   20:34   24:20   26:31   28:26   29:20  
                                                                  4:51    3:41    4:58    1:24    1:18    2:17    2:05    3:46    2:11    1:55    0:54   
 71     37   Rasmus Palmqvist                             29:24  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Järfälla OK                                          3:57    7:01    9:20    10:16   12:04   14:55   16:43   22:07   24:58   28:27   29:24  
                                                                  3:57    3:04    2:19    0:56    1:48    2:51    1:48    5:24    2:51    3:29    0:57   
 72     88   Lotta Lindersson                             29:41  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Gamleby/Västervik                                    4:57    8:16    10:37   11:49   13:12   15:53   17:20   23:23   25:21   28:41   29:41  
                                                                  4:57    3:19    2:21    1:12    1:23    2:41    1:27    6:03    1:58    3:20    1:00   
 73     71   David Karlsson                               30:01  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK 64 TORPA                                          4:14    7:06    9:08    10:44   12:20   16:47   18:34   21:54   24:42   29:10   30:01  
                                                                  4:14    2:52    2:02    1:36    1:36    4:27    1:47    3:20    2:48    4:28    0:51   
 74     62   Alex Börjesson                               30:25  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Skogsfalken                                       4:26    7:53    10:33   11:57   13:27   16:54   20:16   24:15   27:10   29:24   30:25  
                                                                  4:26    3:27    2:40    1:24    1:30    3:27    3:22    3:59    2:55    2:14    1:01   
 75     45   Erik Olofsson                                32:15  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Trollhättans SOK                                     4:43    8:23    10:36   12:15   14:31   19:19   21:32   25:16   28:58   31:36   32:15  
                                                                  4:43    3:40    2:13    1:39    2:16    4:48    2:13    3:44    3:42    2:38    0:39   
 76     65   Karl Rönnby                                  33:51  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Södertälje-Nykvarn Orientering                       4:47    7:56    11:02   16:10   17:21   20:53   25:53   29:06   30:46   33:00   33:51  
                                                                  4:47    3:09    3:06    5:08    1:11    3:32    5:00    3:13    1:40    2:14    0:51   
 77     52   Rasmus Larsson                               37:19  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    OK Alehof / Tolered Utby                             4:34    8:12    18:14   21:17   22:37   25:38   27:44   31:51   33:38   36:23   37:19  
                                                                  4:34    3:38    10:02   3:03    1:20    3:01    2:06    4:07    1:47    2:45    0:56   
 78     47   Gustaf Wiklund                               38:58  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Kolmården/ Skogspojk. SOK                         8:59    12:00   16:17   17:37   26:46   29:00   31:03   34:35   36:09   38:14   38:58  
                                                                  8:59    3:01    4:17    1:20    9:09    2:14    2:03    3:32    1:34    2:05    0:44   
 79     60   Sofia Andrén                                 40:26  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Hjobygdens OK / Tibro AIK SOK                        5:16    10:40   14:36   16:13   18:01   24:16   26:12   31:16   36:27   39:14   40:26  
                                                                  5:16    5:24    3:56    1:37    1:48    6:15    1:56    5:04    5:11    2:47    1:12   
 80     75   Anton Cerna                                  42:13  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Istrums SK / Lidköpings VSK                          5:38    11:32   15:11   17:18   19:29   23:18   26:07   36:02   38:18   40:55   42:13  
                                                                  5:38    5:54    3:39    2:07    2:11    3:49    2:49    9:55    2:16    2:37    1:18   
 81     78   Simon Bengtsson                              43:18  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Löftan/Friskus-Varberg/Fjärås                        4:41    7:32    10:28   21:48   23:28   31:04   33:00   38:57   40:34   42:30   43:18  
                                                                  4:41    2:51    2:56    11:20   1:40    7:36    1:56    5:57    1:37    1:56    0:48   
 82     90   Robert von-Frenckell                         43:37  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    OK Raseborg                                          6:15    10:35   13:22   15:27   17:20   25:11   27:24   30:56   39:25   43:00   43:37  
                                                                  6:15    4:20    2:47    2:05    1:53    7:51    2:13    3:32    8:29    3:35    0:37   
 83     44   Anna Edin                                    44:14  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Boxholm Mjölby OL / Rehns BK                         4:43    8:41    12:40   14:44   16:06   22:18   25:40   33:14   36:40   43:14   44:14  
                                                                  4:43    3:58    3:59    2:04    1:22    6:12    3:22    7:34    3:26    6:34    1:00   
 84     87   Mikko Kaunisto                               52:19  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        7    Tampereen Pyrintö lag 2                              28:18   31:48   34:07   35:22   37:04   39:35   41:33   45:30   47:19   51:30   52:19  
                                                                  28:18   3:30    2:19    1:15    1:42    2:31    1:58    3:57    1:49    4:11    0:49   
        30   Markus Sola                                 Felst.  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    LSKangasalanPonsi                                    3:55    6:59    9:09    10:14   11:44   13:31   14:51   -----   18:44   20:23   21:19  
                                                                  3:55    3:04    2:10    1:05    1:30    1:47    1:20            3:53    1:39    0:56   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          17:26                                                                          
                                                                                                                                                         
        48   Emil Pantzar                                Felst.  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    Eskilstuna OL                                        3:30    6:33    8:44    10:01   11:39   14:06   15:22   -----   20:06   21:58   22:46  
                                                                  3:30    3:03    2:11    1:17    1:38    2:27    1:16            4:44    1:52    0:48   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          18:19                                                                          
                                                                                                                                                         
        63   Gevald Rabitsch                             Felst.  1(120)  2(122)  3(124)  4(125)  5(126)  6(131)  7(113)  8(135)  9(117)  10(200)    M    
        8    TEAM AUSTRIA lag 2                                   3:49    6:19    8:10    9:23    10:25   12:12   13:35   -----   17:20   19:12   19:52  
                                                                  3:49    2:30    1:51    1:13    1:02    1:47    1:23            3:45    1:52    0:40   
                                                                          *116                                                                           
                                                                          16:05                                                                          
                                                                                                                                                         


Återgå till huvudsidan