Pl lagnr Namn Lag Tid Tid
HD18 (90/90) efter sträcka 8 Preliminär resultatlist
1 7 Göran Winblad Rehns BK Lag 1 20:57 285:28
2 1 Magnus Fransson Ärla IF 22:28 285:43
3 23 Felix Gottberg Lynx 20:45 291:47
4 18 Jacob Nilsson Stora Tuna IK 21:14 294:46
5 3 Andreas Johansson OK Tisaren 23:02 296:40
6 26 Johan Lidström Haninge SOK / IFK Lidingö 25:26 299:29
7 14 Johan Clemedsson Täby OK / Turebergs IF 21:29 309:47
8 4 Lasse Eriksson OK Tyr 19:07 310:10
9 10 Andreas Argårds IFK Moras OK 24:59 310:48
10 46 Johan Ekelöv Kontinent/Ringsjö/Anrarum 20:37 311:23
11 19 Jonas Larsson Järla IF OK 18:04 311:42
12 6 Tobias Frich FIF Hillerød Orientering 22:51 311:59
13 22 Johannes Hases Säterbygdens OK 26:03 312:46
14 77 Hjalmar Hurtig Tjällmo-Godegårds OK 19:54 313:42
15 20 Gustav Blomgren Hagaby GoIF 20:51 314:31
16 84 Hampus Blomqvist Nybro OK/ OK Älme 24:24 315:32
17 29 Robert Vångell Linköpings OK 20:02 318:23
18 31 Albin Eriksson Boxholm-Mjölby OL 23:02 321:09
19 79 Max-Peter Bejmer Bromma- Väll./Järfälla/Mälarö 33:56 323:08
20 86 Mikko Huntinen Angelniemenank/Turun Suunnist 27:03 324:14
21 11 Robert Sandberg Forsa OK / OK Roslagen 22:16 324:16
22 28 Johan Kärrström Tullinge SK/Snättringe/Älvsjö 23:51 326:19
23 39 Jukka Sappinen Valkeakosken Haka 28:09 327:48
24 69 Daniel Wejås Nyköpings OK 23:11 329:38
25 42 Robin Jansson IK Hakarpspojkarna 27:02 331:32
26 30 Jesper Nilsson Ulricehamns OK/OK Tranan 22:07 332:04
27 9 Olli Hiidensalo Delta 25:31 332:47
28 81 Louise Jonsson Eksjö SOK/OK Njudung 29:49 333:59
29 48 Marcus Olofsson OK Kolmården/Skogspojkarnas OK 23:36 334:09
30 5 Otto Niemi Alfta Ösa OK/Tampereen Pyrintö 30:03 334:28
31 80 Santeri Valkamo KooVee / Orpo / Tarpsu 27:44 335:50
32 65 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 25:40 336:52
33 85 Johan Engström OK Orion 30:23 336:54
34 58 Johan Englöf Köping-Kolsva OK 22:44 337:07
35 24 Anna Lööf Pan / Åsen / Gynge 26:36 337:29
36 54 Love Gidlund Växjö OK/Kexholm SK 55:46 337:55
37 89 Oliva Hellsvik IK Gandvik 26:19 338:50
38 55 Karl Larsson OK Klemmingen Gnesta 27:36 340:43
39 63 Albin Andersson Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven 27:01 341:21
40 75 Ellinor Tjernlund OK Vilse 25:22 346:29
41 45 Oskar Börjeson Kullingshof/Ryda/Främmestad 25:13 346:51
42 53 Sara Johansson OK Stigen / Bredaryds SOK 26:47 350:22
43 15 Andreas Egneblad Eskilstuna OL / OK Tor 20:44 351:05
44 40 Markus Makkonen IF Sibbo-Vargarna 25:04 352:44
45 83 Kari Johanssen Silkeborg OK 22:48 352:51
46 59 Viktor Hoffman Lerum/Herkules/Gbg Majorna 30:07 353:42
47 61 Annie Forsberg OK Ravinen 34:33 354:01
48 72 Magnus Norén OK Alehof 24:19 354:30
49 27 Oskar Törnroth Hjobygdens OK/Tibro AIK SOK 28:28 356:57
50 64 Topi Penttinen LS / Kangasalan / Ponsi 22:34 358:42
51 35 Kasper Carlsson Hässleholm/Tormestorp/Göingarn 22:24 359:37
52 37 Erik Olofsson Trollhättans SOK/Vänersborg SK 35:07 362:00
53 56 Dan Börjesson Hestra IF 32:30 364:37
54 51 Jonna Gunnerek OK Klyftamo 32:51 365:12
55 87 Johan Bergagård Tolered-Utby OL / OK Landehof 19:37 366:36
56 21 Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö 20:06 367:09
57 73 Erik Adriansson Ok Kåre/ Korsnäs/Kvarnssveden 26:42 373:54
58 34 Riku Erkkilä Helsingin Suunnistajat 33:24 374:14
59 17 Ludvig Persson Södertälje-Nykvarn Orientering 32:08 379:58
60 62 Fredrik Carlsson OK Löftan/FK Friskus/FjäråsAIK 33:11 380:55
61 36 Stefan Wedin KFUM Örebro OK 26:34 380:57
62 25 Niklas Liljegren Gotlandsbro/Visborg/SvaideRoma 27:09 382:06
63 13 Therese Carlsson OK Hällen/OK Måsen 25:38 382:51
64 52 Simon Sandström OK Denseln 48:58 383:13
65 12 Josefine Ström Uddevalla/OK Skärmen/Herrestad 31:08 386:16
66 50 David Larsson Mariestads FK 29:06 387:09
67 49 Adam Jansson OK Skogshjortarna 40:35 389:38
68 82 Angelica Rask Rånäs OK / OK Enen 22:14 404:15
69 47 Thomas Lindqvist Kymin Suunnistajat 22:11 409:31
70 41 Klara Hemlin IK Uven 45:12 412:39
71 74 Nicklas Gunnarsson OK Nackhe 42:19 413:58
72 8 Elli Kosola SK Pohjantähti 30:56 418:15
73 66 Anna Johansson Målilla OK/Ålems OK/SOK Viljan 39:56 422:52
74 60 Herman Andersson Lidköpings VSK/Istrums SK 31:59 424:20
75 32 Samuel Ask SOL Tranås 31:32 424:26
76 44 Perttu Sainio Keravan Urheilijat 25:31 456:12
2 Joel Aspelin Gävle OK ej start Felst.
16 Axel Karlsson Halmstad OK Felst. Felst.
33 Johan Lövegren StoraTuna/HJS Vansbro/Leksand 25:56 Felst.
38 Alma Buer IF Hallby SOK/Jönköpings OK 25:32 Felst.
43 David Johansson IK Ymer / Rydboholm 21:17 Felst.
57 Jimmy Karlsson OK Torfinn 24:00 Felst.
67 Fredrik Bäck Djerf/Degerfors/Kristinehamn 35:06 Felst.
68 Maria Landberg IF Thor 31:34 Felst.
71 David Karlsson OK 64 Torpa 29:46 Felst.
76 Aleksandra Dempc Rehns BK Lag 2 30:56 Felst.
78 Sofie Bay-Mortensen Odense OK / Aalborg OK Felst. Felst.
88 Sofia Fransson Motala AIF OL / Finspångs SOK 25:07 Felst.
90 Veronika Aspvell OK Alehof/Sävedalens AIK 25:09 Felst.
70 Hanna Wåhlin OK Skogsfalken 30:14 ej fullf.
Återgå till huvudsidan