Pl lagnr Lag Namn Tid Tid
HD18 (90/90) efter sträcka 5 Preliminär resultatlist
1 1 Ärla IF Kalvis Mihailovs 56:26 221:33
2 7 Rehns BK Lag 1 Kamil Wlodanezyk 56:31 221:36
3 23 Lynx Juuso Kujanpää 62:49 228:39
4 3 OK Tisaren Jonas Merz 57:18 231:07
5 22 Säterbygdens OK Johan Hamelius 59:17 231:17
6 14 Täby OK / Turebergs IF Niklas Olsson 59:25 231:28
7 26 Haninge SOK / IFK Lidingö Joel Ericsson 62:18 231:39
8 54 Växjö OK/Kexholm SK Patrik Karlsson 55:44 236:47
9 18 Stora Tuna IK Anders Nilsson 66:32 237:11
10 6 FIF Hillerød Orientering Casper Wraa 70:29 241:29
11 79 Bromma- Väll./Järfälla/Mälarö Henrik Berg 60:15 242:06
12 84 Nybro OK/ OK Älme Oscar Stensson Bohman 59:58 242:15
13 10 IFK Moras OK Martin Andersson 62:29 242:20
14 39 Valkeakosken Haka Jussi Nurminen 68:31 242:22
15 77 Tjällmo-Godegårds OK Joel Franzen 73:53 242:30
16 4 OK Tyr Filip Johansson 71:29 242:37
17 31 Boxholm-Mjölby OL Mattias Andersson 61:13 242:51
18 46 Kontinent/Ringsjö/Anrarum Patrik Lindeberg 61:51 242:57
19 19 Järla IF OK Erik Amberg 68:35 245:32
20 86 Angelniemenank/Turun Suunnist Janne Nurminen 64:21 246:01
21 28 Tullinge SK/Snättringe/Älvsjö Jonas Kärrström 76:19 252:53
22 85 OK Orion Dennis Hansson 65:28 253:44
23 20 Hagaby GoIF Fredrik Larsson 64:19 255:20
24 2 Gävle OK Gustav Nordström 62:19 256:25
25 29 Linköpings OK Oscar Vångell 66:08 256:27
26 11 Forsa OK / OK Roslagen Simon Andersson 60:34 256:43
27 69 Nyköpings OK Tomas Reibring 59:07 259:53
28 65 Hjärnarps GH OL Sebastian Ljungdahl 58:04 259:55
29 75 OK Vilse Daniel Erlandsson 58:50 259:57
30 83 Silkeborg OK Sören Bobach 66:01 260:18
31 81 Eksjö SOK/OK Njudung Simon Elgsten 68:43 260:37
32 9 Delta Joonas Rauhansalo 72:51 260:40
33 24 Pan / Åsen / Gynge Johannes Nyberg 79:03 260:43
34 80 KooVee / Orpo / Tarpsu Tero Toivonen 63:56 260:45
35 48 OK Kolmården/Skogspojkarnas OK Emil Kalered 66:45 260:47
36 42 IK Hakarpspojkarna Jon Gustafsson 67:29 261:48
37 55 OK Klemmingen Gnesta Max Andersson 60:22 262:00
38 58 Köping-Kolsva OK Martin Hansson 70:01 262:02
39 5 Alfta Ösa OK/Tampereen Pyrintö David Frisk 78:54 262:09
40 52 OK Denseln Christer Lilja 70:15 262:12
41 67 Djerf/Degerfors/Kristinehamn Rickard Eriksson 72:27 262:14
42 59 Lerum/Herkules/Gbg Majorna Niclas Ståhl 82:26 262:20
43 40 IF Sibbo-Vargarna Daniel Blomster 71:01 262:26
44 45 Kullingshof/Ryda/Främmestad Erik Skaar 78:40 262:31
45 61 OK Ravinen Anton Krögerström 66:00 262:36
46 56 Hestra IF Erik Jonsson 81:01 262:45
47 89 IK Gandvik Olof Krantz 74:12 266:01
48 30 Ulricehamns OK/OK Tranan Johan Strid 64:12 266:10
49 63 Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven Simon Larsson 77:05 266:13
50 27 Hjobygdens OK/Tibro AIK SOK Stefan Karlsson 82:13 274:08
51 53 OK Stigen / Bredaryds SOK Rasmus Leo 68:23 274:41
52 37 Trollhättans SOK/Vänersborg SK Niclas Sahlin 69:47 275:25
53 87 Tolered-Utby OL / OK Landehof Anders Hermansson 77:08 275:44
54 51 OK Klyftamo Fabaian Wennerberg 77:09 278:28
55 15 Eskilstuna OL / OK Tor Patrik Lind 64:10 280:15
56 72 OK Alehof Mikael Eliasson 62:31 280:47
57 34 Helsingin Suunnistajat Eljas Supponen 65:41 283:09
58 12 Uddevalla/OK Skärmen/Herrestad Emauel Winblad 59:12 283:35
59 64 LS / Kangasalan / Ponsi Juko-Matti Taivainen 68:43 284:15
60 17 Södertälje-Nykvarn Orientering Nicklas Vedin 103:04 286:06
61 62 OK Löftan/FK Friskus/FjäråsAIK Johan Antonsson 74:33 288:25
62 88 Motala AIF OL / Finspångs SOK Anton Karlsson 105:02 288:35
63 35 Hässleholm/Tormestorp/Göingarn Simon Christoffersson 69:57 290:42
64 49 OK Skogshjortarna Calle Stenberg 69:44 291:05
65 50 Mariestads FK Albin Pettersson 76:41 291:07
66 32 SOL Tranås Gabriel Ireståhl 71:10 291:15
67 36 KFUM Örebro OK Christer Garpenlund 77:12 291:34
68 74 OK Nackhe Simon Georgsson 85:09 294:35
69 25 Gotlandsbro/Visborg/SvaideRoma Erik Pettersson 61:39 298:21
70 73 Ok Kåre/ Korsnäs/Kvarnssveden Björn Gabrielsson 118:31 300:29
71 21 Tampereen Pyrintö Valtteri Repo 85:33 302:11
72 47 Kymin Suunnistajat Lauri Vuorinen 88:02 302:33
73 8 SK Pohjantähti Miika Lotvonen 70:23 305:54
74 13 OK Hällen/OK Måsen Emil Hammarström 86:38 307:50
75 41 IK Uven Petter Mattsson 94:13 312:29
76 66 Målilla OK/Ålems OK/SOK Viljan John Sjusäter 75:43 323:09
77 60 Lidköpings VSK/Istrums SK John Sterner 83:03 323:15
78 68 IF Thor Erik Wallin 80:15 327:46
79 82 Rånäs OK / OK Enen Glenn Karlsson 89:10 327:49
80 44 Keravan Urheilijat Mikko Salminen 135:23 357:45
81 71 OK 64 Torpa Jonna Samuelsson 93:39 359:44
16 Halmstad OK Erik Frennarp Johansson 56:30 Felst.
33 StoraTuna/HJS Vansbro/Leksand Johan Karlsson 73:17 Felst.
38 IF Hallby SOK/Jönköpings OK David Lingfors 69:27 Felst.
43 IK Ymer / Rydboholm John Kumlin Felst. Felst.
57 OK Torfinn Fredrik Nilsson 88:15 Felst.
76 Rehns BK Lag 2 Michal Jonski 150:36 Felst.
78 Odense OK / Aalborg OK Harald Hermanrud Felst. Felst.
90 OK Alehof/Sävedalens AIK Marcus Ullman Felst. Felst.
70 OK Skogsfalken Robin Johansson 74:51 ej fullf.
Återgå till huvudsidan