Pl lagnr Lag Namn Tid Tid
HD18 (90/90) efter sträcka 4 Preliminär resultatlist
1 7 Rehns BK Lag 1 Maciej Jasinski 31:14 165:05
2 1 Ärla IF Carl Carlsson 33:39 165:07
3 23 Lynx Aino Leskinen 32:00 165:50
4 77 Tjällmo-Godegårds OK Tobias Augustsson 34:42 168:37
5 26 Haninge SOK / IFK Lidingö Adam Ivarsson 31:18 169:21
6 18 Stora Tuna IK Anton Sjöqvist 29:12 170:39
7 6 FIF Hillerød Orientering Michael Andersen 37:06 171:00
8 4 OK Tyr Jonatan Westlund 28:46 171:08
9 22 Säterbygdens OK Johan Vilén 31:32 172:00
10 14 Täby OK / Turebergs IF David Lewander 38:01 172:03
11 3 OK Tisaren Erik Lissel 34:06 173:49
12 39 Valkeakosken Haka Matti Sappinen 33:47 173:51
13 28 Tullinge SK/Snättringe/Älvsjö Fredrik Holgersson 33:44 176:34
14 19 Järla IF OK Jonas Sandström 33:33 176:57
15 10 IFK Moras OK Andreas Allerhed 31:07 179:51
16 59 Lerum/Herkules/Gbg Majorna Jakob Gunnarsson 34:18 179:54
17 54 Växjö OK/Kexholm SK Tommy Svensson 32:03 181:03
18 46 Kontinent/Ringsjö/Anrarum Martin Lindeberg 32:20 181:06
19 31 Boxholm-Mjölby OL Johan Gustavsson 37:46 181:38
20 24 Pan / Åsen / Gynge Daniel Johansson 38:16 181:40
20 86 Angelniemenank/Turun Suunnist Mikko Siren 39:12 181:40
22 56 Hestra IF Sofia Larsson 37:30 181:44
23 79 Bromma- Väll./Järfälla/Mälarö Joakim Berg 42:29 181:51
24 73 Ok Kåre/ Korsnäs/Kvarnssveden Andreas Holmberg 36:15 181:58
25 84 Nybro OK/ OK Älme Elin Folkesson-Blom 41:15 182:17
26 17 Södertälje-Nykvarn Orientering Linus Ericsson 43:27 183:02
27 5 Alfta Ösa OK/Tampereen Pyrintö Fredrik Lundagårds 43:39 183:15
28 88 Motala AIF OL / Finspångs SOK Victor Bergstrand 40:40 183:33
29 45 Kullingshof/Ryda/Främmestad Joakim Ljunglide 37:11 183:51
30 9 Delta Jukka Palo 35:32 187:49
31 85 OK Orion Julia Frisk 38:37 188:16
32 63 Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven Johan Högstrand 33:51 189:08
33 67 Djerf/Degerfors/Kristinehamn Linda Nilsson 41:27 189:47
34 29 Linköpings OK Henrik Torteberg 35:58 190:19
35 20 Hagaby GoIF Andreas Peterson 51:20 191:01
36 40 IF Sibbo-Vargarna Kasper Snickars 42:57 191:25
37 89 IK Gandvik Samuel Andersson 27:03 191:49
38 81 Eksjö SOK/OK Njudung Petrus Elgsten 32:31 191:54
39 27 Hjobygdens OK/Tibro AIK SOK Martin Andersson 40:35 191:55
40 52 OK Denseln Veronica Lindebring 59:46 191:57
41 58 Köping-Kolsva OK Daniel Hallbäck 35:11 192:01
42 48 OK Kolmården/Skogspojkarnas OK Simon Svenman 33:30 194:02
43 2 Gävle OK Jakob Eriksson 28:34 194:06
44 83 Silkeborg OK Ida Bobach 44:39 194:17
45 42 IK Hakarpspojkarna Erik Siebers 34:13 194:19
46 43 IK Ymer / Rydboholm Andreas Österlund 34:31 194:25
47 11 Forsa OK / OK Roslagen Magnus Wilhelmsson 30:59 196:09
48 61 OK Ravinen Kalle Bergman 38:14 196:36
49 80 KooVee / Orpo / Tarpsu Miika Arvola 41:37 196:49
50 87 Tolered-Utby OL / OK Landehof Josefin Bergagård 43:27 198:36
51 69 Nyköpings OK Henning Hall 36:55 200:46
52 75 OK Vilse Josefin Tjernlund 44:10 201:07
53 51 OK Klyftamo Sara Jonsson 44:24 201:19
54 55 OK Klemmingen Gnesta Christian Tingström 34:39 201:38
55 65 Hjärnarps GH OL Julia Hagedorn-Johansson 52:11 201:51
56 30 Ulricehamns OK/OK Tranan Christian Eriksson 36:45 201:58
57 37 Trollhättans SOK/Vänersborg SK Johan Salomonsson 47:13 205:38
58 53 OK Stigen / Bredaryds SOK Lisa Lindström, 45:41 206:18
59 74 OK Nackhe Viktor Waldemansson 49:18 209:26
60 62 OK Löftan/FK Friskus/FjäråsAIK Charlotte Agrell 37:44 213:52
61 36 KFUM Örebro OK ClaesNorman 46:47 214:22
62 50 Mariestads FK Joakim Karlsson 35:13 214:26
63 47 Kymin Suunnistajat Jaakko Metsola 50:47 214:31
64 64 LS / Kangasalan / Ponsi Tuomas Järvinen 43:36 215:32
65 15 Eskilstuna OL / OK Tor Eric Börjeskog 34:02 216:05
66 21 Tampereen Pyrintö Eki Munukka 35:32 216:38
67 34 Helsingin Suunnistajat Antti Pirilä 42:56 217:28
68 41 IK Uven Jonas Hemlin 36:07 218:16
68 72 OK Alehof Albin Thunberg 58:02 218:16
70 32 SOL Tranås Tommy Pap 34:03 220:05
71 35 Hässleholm/Tormestorp/Göingarn Johan Larsson 37:25 220:45
72 13 OK Hällen/OK Måsen Fredrik Carlsson 36:06 221:12
73 49 OK Skogshjortarna Viktor Haggren 44:41 221:21
74 44 Keravan Urheilijat Oskari Pekkala 57:25 222:22
75 90 OK Alehof/Sävedalens AIK Johan Pettersson 42:46 223:39
76 12 Uddevalla/OK Skärmen/Herrestad André Erlandsson 48:18 224:23
77 78 Odense OK / Aalborg OK Rasmus Iversen 41:20 235:16
78 8 SK Pohjantähti Riika Ruokamo 49:00 235:31
79 25 Gotlandsbro/Visborg/SvaideRoma Frida Boman 53:12 236:42
80 82 Rånäs OK / OK Enen Jonathan Plahn 37:04 238:39
81 60 Lidköpings VSK/Istrums SK Mattias Karlsson 53:36 240:12
82 66 Målilla OK/Ålems OK/SOK Viljan Emelie Ekström 61:46 247:26
83 68 IF Thor Alexandra Helin 74:39 247:31
84 71 OK 64 Torpa Oskar Larsson 39:34 266:05
16 Halmstad OK Carl O Johansson 45:14 Felst.
33 StoraTuna/HJS Vansbro/Leksand Martin Blomgren 41:49 Felst.
38 IF Hallby SOK/Jönköpings OK Viktor Tideman 44:46 Felst.
57 OK Torfinn Josefin Ahlbeck 46:13 Felst.
76 Rehns BK Lag 2 Ewelina Wegiera 49:33 Felst.
70 OK Skogsfalken Anton Wiberg 43:37 ej fullf.
Återgå till huvudsidan