Pl artnr Namn Lag Tid
HD18 (89) Sträcka 9
1 1 Edgars Sparans Ärla IF 40:13
2 9 Vesa Ahlqvist Delta 40:36
3 14 Oskar Sjöberg Täby OK / Turebergs IF 41:06
4 7 Jerker Lysell Rehns BK Lag 1 41:31
5 3 Daniel Attås OK Tisaren 42:02
6 6 Rasmus Folino Ni FIF Hillerød Orienterin 43:05
7 23 Lauri Kleemola Lynx 44:42
8 20 Viktor Larsson Hagaby GoIF 45:05
9 16 Mikael Cassel Halmstad OK 45:29
10 77 Arvid Pettersson Tjällmo-Godegårds OK 47:08
11 5 Jerome Käser Alfta Ösa OK/Tampereen 47:59
12 19 Michael Refors Järla IF OK 48:05
13 46 Victor Jensen Kontinent/Ringsjö/Anrar 48:12
14 10 Anders Hassis IFK Moras OK 49:04
15 64 Topias Tiainen LS / Kangasalan / Ponsi 49:16
16 22 Viktor Hases Säterbygdens OK 49:37
17 4 Johan Wikström OK Tyr 49:46
18 54 Jonathan Svensso Växjö OK/Kexholm SK 50:15
19 18 Jocke Svensk Stora Tuna IK 50:34
20 26 Mathias Hellman Haninge SOK / IFK Lidin 52:00
21 80 Juho Westerlunt KooVee / Orpo / Tarpsu 52:23
22 53 Mathilda Carlsso OK Stigen / Bredaryds S 52:35
23 84 Mathias Lang Nybro OK/ OK Älme 53:51
24 69 Erik Pettersson Nyköpings OK 54:06
25 67 Albin Larslin Djerf/Degerfors/Kristin 54:25
26 75 Robert Tjernlund OK Vilse 56:26
27 21 Jussi Reijonen Tampereen Pyrintö 57:03
28 42 David Sieberg IK Hakarpspojkarna 57:13
29 60 Caroline Gustavs Lidköpings VSK/Istrums 58:02
30 51 David Jonsson OK Klyftamo 59:28
31 29 Joakim Tosteborg Linköpings OK 59:29
32 38 Fredric Gustafss IF Hallby SOK/Jönköping 61:33
33 62 Thomas Hansson OK Löftan/FK Friskus/Fj 61:47
34 37 Björn Svensson Trollhättans SOK/Väners 62:18
35 28 Niels Hedberg Tullinge SK/Snättringe/ 62:46
36 49 Marcus Krona OK Skogshjortarna 63:16
37 12 Marcus Hansson Uddevalla/OK Skärmen/He 63:51
38 11 Rikard Larsson Forsa OK / OK Roslagen 64:04
39 56 John Börjesson Hestra IF 65:05
40 79 Rasmus Luthander Bromma- Väll./Järfälla/ 65:44
41 55 Andis Laweikis OK Klemmingen Gnesta 65:45
41 59 Erik Eikeland Lerum/Herkules/Gbg Majo 65:45
43 63 David Hansson Kinnaström SK/OK Mark/O 65:52
44 65 Linus Ljungdahl Hjärnarps GH OL 66:14
45 24 Henrik Lundqvist Pan / Åsen / Gynge 66:21
46 45 Kristin Skaar Kullingshof/Ryda/Främme 66:30
47 47 Kaarle Pienikero Kymin Suunnistajat 67:08
48 15 Gustav Sparr Eskilstuna OL / OK Tor 68:38
49 33 Pelle Nordfors StoraTuna/HJS Vansbro/L 68:40
50 72 Andreas Ullman OK Alehof 69:39
51 44 Juuso Matikainen Keravan Urheilijat 69:46
52 71 Petter Samuelsso OK 64 Torpa 70:13
53 61 Frida Forsberg OK Ravinen 70:21
54 78 Christina Balsle Odense OK / Aalborg OK 70:43
55 50 Gustav Dehlen Mariestads FK 70:54
56 58 Micke Landqvist Köping-Kolsva OK 71:42
57 86 Mikko Saari Angelniemenank/Turun Su 71:49
58 83 Per Hjerrild Silkeborg OK 71:54
59 35 Felix Carlsson Hässleholm/Tormestorp/G 72:54
60 25 Emma Lindgren Gotlandsbro/Visborg/Sva 72:57
61 41 Robin Braaf IK Uven 73:54
62 43 Oskar Doverstav IK Ymer / Rydboholm 75:49
63 73 Erik Gabrielsson Ok Kåre/ Korsnäs/Kvarns 76:09
64 89 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 76:40
65 40 Joakim Ståhl IF Sibbo-Vargarna 76:46
66 90 Susanne Dobourg OK Alehof/Sävedalens AI 78:24
67 85 Tom Olausson OK Orion 78:38
68 70 Emma Karlsson OK Skogsfalken 80:06
69 34 Jussi Saviharju Helsingin Suunnistajat 80:54
70 39 Kimmo Lajunen Valkeakosken Haka 81:23
71 48 Linus Persson OK Kolmården/Skogspojka 82:27
72 68 Emma Eriksson IF Thor 82:58
73 66 Amanda Nyström Målilla OK/Ålems OK/SOK 83:00
74 30 Arvid Jogbratt Ulricehamns OK/OK Trana 83:35
75 87 Jens Kvarnström Tolered-Utby OL / OK La 83:38
76 82 Jesper Ackelman Rånäs OK / OK Enen 84:54
77 88 Ulrica Fransson Motala AIF OL / Finspån 86:15
78 31 Sven Norén Boxholm-Mjölby OL 86:51
79 13 Camilla Johansso OK Hällen/OK Måsen 89:12
80 74 Jonas Nilsson OK Nackhe 91:40
81 52 Elias Andersson OK Denseln 91:52
82 57 Christopher Benn OK Torfinn 97:16
83 81 Adam Sardstedt Eksjö SOK/OK Njudung 98:43
84 17 Tobias Toresson Södertälje-Nykvarn Orie 99:09
85 76 Karolina Krajnia Rehns BK Lag 2 99:35
86 8 Arttu Väänänen SK Pohjantähti 99:52
87 27 Isak Andrén Hjobygdens OK/Tibro AIK 06:22
88 32 Josef Irerståhl SOL Tranås 13:49
36 Mathias Johansso KFUM Örebro OK elst.
Återgå till huvudsidan