Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (90) Sträcka 2
1 5 Thomas Carlsson Alfta Ösa OK/Tampereen Pyrintö 43:43
2 23 Niklas Saramäki Lynx 47:08
3 19 Olle Boström Järla IF OK 47:37
4 1 Emil Andersson Ärla IF 50:08
5 26 Kent Ohlsson Haninge SOK / IFK Lidingö 50:16
6 78 Jesper Stamp Odense OK / Aalborg OK 50:25
7 28 Anders Ohlsson Tullinge SK/Snättringe/Älvsjö 50:31
8 84 Erik Liljeqvist Nybro OK/ OK Älme 50:48
9 36 Björn Norman KFUM Örebro OK 50:49
10 27 Jonas Johansson Hjobygdens OK/Tibro AIK SOK 50:57
11 88 Erik Horn af Melén Motala AIF OL / Finspångs SOK 51:05
12 56 Rickard Börjesson Hestra IF 51:12
13 18 Jonas Lundgren Stora Tuna IK 51:23
14 6 Andreas Olesen FIF Hillerød Orientering 52:35
15 77 Andreas Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 52:41
16 22 Rassmus Andersson Säterbygdens OK 52:42
17 31 Johan Lindberg Boxholm-Mjölby OL 52:50
18 45 Jimmy Andersson Kullingshof/Ryda/Främmestad 53:51
19 14 Erik Pettersson Täby OK / Turebergs IF 53:57
20 79 David Bejmer Bromma- Väll./Järfälla/Mälarö 54:17
21 3 Linus Lauri OK Tisaren 54:22
22 7 Olle Olofsson Rehns BK Lag 1 54:25
23 20 Jakob Wallehammar Hagaby GoIF 54:49
23 54 Oskar Ljungqvist Växjö OK/Kexholm SK 54:49
25 52 Christoffer Mollén OK Denseln 54:56
26 86 Antti Nurminen Angelniemenank/Turun Suunnist 55:46
27 42 Tobias Keitsch IK Hakarpspojkarna 55:50
28 15 Emil Hyltinen Eskilstuna OL / OK Tor 57:26
29 75 Niclas Tjernlund OK Vilse 57:31
30 59 Fredrik Norell Lerum/Herkules/Gbg Majorna 57:48
31 73 Mikael Andersson Ok Kåre/ Korsnäs/Kvarnssveden 58:02
32 74 Oskar Waldemansson OK Nackhe 58:03
33 65 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 58:12
34 17 Thomas Werme Södertälje-Nykvarn Orientering 58:16
35 16 Peter Stenbeck Halmstad OK 58:22
36 9 Jaakko Laine Delta 58:40
37 39 Rasmus Alen Valkeakosken Haka 58:54
38 46 Rickard Sjöholm Kontinent/Ringsjö/Anrarum 59:23
38 85 Måns Sandgren OK Orion 59:23
40 25 Marcus Högberg Gotlandsbro/Visborg/SvaideRoma 59:28
41 72 Mattias Nilsson OK Alehof 59:34
42 29 Peter Eriksson Linköpings OK 59:45
43 24 Markus Andersson Pan / Åsen / Gynge 61:02
44 67 Robin Larsson Djerf/Degerfors/Kristinehamn 61:18
45 33 Emil Haglund StoraTuna/HJS Vansbro/Leksand 61:58
46 4 Håkan Granefeldt OK Tyr 62:36
47 61 Jesper Eriksson OK Ravinen 62:38
48 83 Asbjörn Mathiasen Silkeborg OK 63:21
49 80 Aleksi Ylinen KooVee / Orpo / Tarpsu 63:28
50 38 Oskar Pettersson IF Hallby SOK/Jönköpings OK 65:01
51 63 Anton Udd Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven 65:04
52 89 Erik Andersson IK Gandvik 65:32
53 40 Pontus von Schoultz IF Sibbo-Vargarna 66:13
54 30 Joakim Axelsson Ulricehamns OK/OK Tranan 66:23
55 44 Santtu Sainio Keravan Urheilijat 66:37
56 48 Joel Österqvist OK Kolmården/Skogspojkarnas OK 67:06
57 10 Erik Zander IFK Moras OK 67:39
58 58 John Hedlund Köping-Kolsva OK 67:55
58 81 Christer Hjalmarsson Eksjö SOK/OK Njudung 67:55
60 37 Daniel Larsson Trollhättans SOK/Vänersborg SK 67:56
61 55 Joel Hellsten OK Klemmingen Gnesta 69:23
62 34 Taneli Salo Helsingin Suunnistajat 71:07
63 43 Gustav Eklöf IK Ymer / Rydboholm 71:36
64 66 Tobias Karlsson Målilla OK/Ålems OK/SOK Viljan 71:45
65 21 Jyri Ylikoski Tampereen Pyrintö 71:53
66 53 Viktor Hermansson OK Stigen / Bredaryds SOK 71:56
67 51 Simon Markendahl OK Klyftamo 73:32
68 47 Antti Metsola Kymin Suunnistajat 73:52
69 69 Alexander Blomberg Nyköpings OK 74:56
70 32 Carl Axelsson SOL Tranås 75:12
71 87 Hampus Olesund Tolered-Utby OL / OK Landehof 75:15
72 64 Mikko Hölli LS / Kangasalan / Ponsi 75:19
73 11 Jonathan Bylars Forsa OK / OK Roslagen 75:41
74 8 Sampo Rahko SK Pohjantähti 78:42
75 35 Andre´ Kingstedt Hässleholm/Tormestorp/Göingarn 78:45
76 49 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 78:49
77 41 Anton Hemlin IK Uven 79:00
78 62 Anton Svanberg OK Löftan/FK Friskus/FjäråsAIK 79:20
79 68 Marie Björklund IF Thor 80:28
80 82 Andreas Ackelman Rånäs OK / OK Enen 82:49
81 2 Karl Lemoine Gävle OK 83:01
82 71 Karl Fredriksson OK 64 Torpa 83:16
83 60 Simon Sanderi Lidköpings VSK/Istrums SK 83:22
84 12 Patrik Hansson Uddevalla/OK Skärmen/Herrestad 84:25
85 13 Christoffer Ekman OK Hällen/OK Måsen 86:42
86 50 Mattias Lööf Mariestads FK 88:21
87 90 Arvid Wedin OK Alehof/Sävedalens AIK 90:22
88 76 Adrian Graczyk Rehns BK Lag 2 100:15
57 Johan Kristensson OK Torfinn Felst.
70 Felix Larsson OK Skogsfalken ej fullf.
Återgå till huvudsidan