Pl tartnr Namn Lag Tid Tid
HD18 (87/87) efter sträcka 6 11:07
1 5 Jeppe Damsgaard FIF Hillerød Orientering 20:09 208:18
2 6 Johan Wikström OK Tyr 15:40 210:21
3 24 Olof Dahlgren Hagaby GoIF 15:37 210:33
4 19 Rikard Larsson Forsa OK / OK Roslagen 17:02 211:47
5 34 Göran Winblad Rehns BK 18:24 211:50
6 39 Tobias Olofsson-Bierf Ärla IF 17:21 211:55
7 84 Martin Andersson IFK Moras OK 18:35 211:57
8 1 Olof Ericsson Alfta ÖSA OK 17:37 212:09
8 22 Hans Kellner Gävle OK 18:31 212:09
10 13 Josef Ihreståhl Boxholm-Mjölby OL / SOL Tranås 22:31 214:21
11 46 Elin Folkesson-Blom Nybro OK / OK Älme 20:29 215:16
11 79 Vesa-Ville Väänä SK Pohjantähti 16:04 215:16
13 4 Johan Forslund OK Tisaren 17:53 215:47
14 87 Peter Almroth Haninge/Lidingö/Södertälje-Nyk 20:47 217:19
15 29 Erik Levander Täby OK/Kvarnsveden 30:31 217:31
16 61 Juuso Jutila Tampereen Pyrintö 19:10 219:09
17 7 Henrik Klaar Säterbygdens OK 21:04 220:26
18 56 Tim Bjärengren OK Hällen 21:53 221:14
19 65 Mattias Prick Uddevalla/Gbg Majorna/OK Roto 20:50 222:58
20 12 Olli Hiidensalo DELTA 23:59 223:12
21 16 Robin LIndgren Halmstad OK 19:04 224:07
22 2 Michael Refors Järla IF OK 17:59 224:25
23 67 Tatu Luuri Kangasala/LS 37/PePo 19:56 225:15
24 27 Gustav Eriksson Stora Tuna IK 17:34 227:11
25 45 Olaf Hesselberg Indby Løten o-lag 21:45 228:13
26 36 Karl-Johan Westberg Ulricehamns OK / OK Tranan 18:27 228:22
27 41 Robert Tjernlund OK Vilse-87 19:01 228:34
28 9 Oskar Hardmark Eksjö SOK/OK Njudung 22:01 228:45
29 73 Emil Sandgren Linköpings OK 21:34 228:54
30 33 Maria Ohlsson FK Vittus/Ronneby OK 25:10 229:06
31 18 Lauri Iso-Markku LYNX 26:22 231:24
32 23 Arttu Lehtovaara KOO-VEE / VaHa 18:10 233:08
33 20 Anders Mohlin Hjobygden/FAIK/Tibro AIK SOK 17:21 233:10
34 15 Marcus Sjögren IF Hallby SOK 18:48 233:29
35 37 Alexander Silvén Tullinge SK / Snättringe SK 19:10 233:35
36 11 Peter Lindström Kils OK / Åmotfors OK 28:08 233:38
37 38 Daniel Johansson Pan-Kristianst./FK Åsen/Gynge 18:01 233:52
38 60 Rickard Thorslund OK Orion / OK Dacke 20:06 234:15
39 77 Mattias Jelkne OK Denseln 20:15 234:42
40 43 Johan Glantz Ringsjö OK/Ystads OK/Andrarums 20:32 235:03
41 74 Rickard Björkman Vänersborgs SK/Trollhättan SOK 21:21 235:44
42 78 Christine Lagesson OK Gissle 39:53 237:49
43 8 Kajsa Gustafsson Sävedalens AIK 24:22 239:13
44 10 Andreas Sundin OK Klemmingen 29:45 239:32
45 50 Daniel Wejås Nyköpings OK 23:48 245:28
46 51 Joakim Rygh Mariestads FK / OK Klyftamo 20:51 247:10
47 44 Martin Carlsson Västerås SOK 20:12 247:27
48 31 Terese Carlsson Jönköpings OK/Hakarpspojkarna 19:14 248:05
49 26 Love Gidlund Växjö OK / Lessebo OK 21:59 249:07
50 21 Andreas Boman Umeå OK/IFK Umeå/Robertsfors 21:42 249:10
51 81 Mathias Lundberg KFUM Örebro OK 21:38 249:33
52 40 Atte Järvinen MS Parma 20:23 250:13
53 3 Santtu Kivelä Angelniemen Ankkuri 24:05 252:23
54 72 Niklas Gunnarsson OK Nackhe / Falkenbergs OK 38:10 253:01
55 63 Marcus Svalsjö Tolered-Utby OL / OK Landehof 24:27 254:55
56 58 Erik Schön Hestra IF 26:11 259:08
57 30 Johan Larsson Torfinn/Hässleholm/Tormestorp 24:52 264:43
58 69 Olle Sjögren Köping-Kolsva OK / Arboga OK 21:04 265:28
59 70 Robin Bennerhed IK Gandvik 28:09 267:49
60 54 Simon Johansson Kullingshof/Främmestad/Ryda 24:34 268:29
61 28 Amanda Leo Bredaryds SOK / OK Stigen 20:22 268:39
62 75 Tomas Hansson OK Löftan/FK Friskus/Fjärås 23:16 269:35
63 49 Kasper Reiderstedt OK Skogshjortarna 21:18 272:04
64 48 Malin Jensen OK Kontinent 24:00 273:30
65 55 Henrik Bengtsson Eskilstunafors OL 25:25 274:07
66 86 Johan Berggren Hjärnarps GH OL 27:14 275:29
67 35 Joakim Westblad OK Ravinen 23:27 278:15
68 68 Tore Mårtensson OK Vivill/FK Finn/Markaryd FK 27:09 279:29
69 66 Lisa Winberg Stenungsunds OK/OK Skärmen 36:36 280:19
70 85 Johannes Uhr OK Milan 29:18 283:51
71 59 Linus Persson Kolmården/Skogspojkarna/Tjalve 21:58 284:39
72 80 Emma Söder Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven 36:41 285:15
73 53 Mikael Jangentorp Djerf/Kristinehamn/Degerfors 21:59 288:50
74 42 Louise Bertilsson IK Uven 28:33 290:21
75 25 Jonathan Pettersson Lerums SOK / Herkules FK 25:22 292:36
76 83 Tommy Andersson IF Thor 44:00 303:31
77 57 Jacob Wåhlin OK Skogsfalken 34:31 317:11
78 64 Björn Ekman OK Roxen 30:28 319:19
79 71 Markus Österblad FK Boken 39:29 319:45
80 62 Matti Nieminen Rasti-Nokia 46:51 343:50
14 Mikko Laakso Helsingin Suunnistajat 28:29 Felst.
17 Kasper Snickars IF Sibbo-Vargarna 28:38 Felst.
32 Michael Rönngård OK Alehof 32:00 Felst.
47 Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 19:10 Felst.
52 Niklas Österlund IK Ymer/HIS Vansbro 21:42 Felst.
76 Sebastian Rydvall Rotebro IS 31:33 Felst.
82 Amanda Eklund Rånäs OK / Länna IF 35:20 Felst.
Återgå till huvudsidan