Pl tartnr Namn Lag Tid Tid
D18 (110/110) efter sträcka 1 10:59
1 570 Vendy Dolezalova OK Milan 29:30 29:30
2 517 Outi Ojanen Kangasala SK lag 1 30:04 30:04
3 519 Josefine Engström Alfta ÖSA OK 30:05 30:05
4 503 Lina Sundqvist OK Kåre lag 1 30:39 30:39
5 600 Sara Garpenlund KFUM Örebro OK lag 1 30:47 30:47
6 508 Essi Partanen Valkeakosken Haka 30:51 30:51
7 608 Natalia Najman Mazowsze O-Team 30:59 30:59
8 507 Tiina Kärkkäinen DELTA 32:22 32:22
9 534 Teija Kujanpää LYNX 32:34 32:34
10 535 Sofi Pettersson Ulricehamns OK 32:43 32:43
10 559 Sofia Salomonsson Vänersborgs SK 32:43 32:43
12 591 Sofia Carlsson Tenhults SOK 32:55 32:55
13 555 Lisa Pettersson OK Dacke 32:56 32:56
14 579 Lina Blomqvist OK Skogsfalken 32:57 32:57
15 522 Kaisa Lylynperä Suunta-Sepot 33:04 33:04
16 557 Linnea Ivarsson-Sandb OK Denseln 33:05 33:05
17 530 Saijaleena Tikkinen KOO-VEE 33:07 33:07
18 512 Lisa Larsen Täby OK/Kvarnsveden lag 1 33:11 33:11
19 543 Laura Lammila MS Parma lag 1 33:16 33:16
20 502 Britta Noren Boxholm-Mjölby OL 33:17 33:17
20 516 Sofia Adolfsson Gävle-D/VBOL/Hedemora/Storvik 33:17 33:17
20 592 Lina Karlsson Uddevalla OK 33:17 33:17
23 505 Kristin Bohman SOK Viljan 33:20 33:20
24 504 Elin Winblad Hagaby GoIF 33:22 33:22
25 606 Malin Lejon-Lind Haninge SOK/IFK Lidingö 33:23 33:23
26 506 Tiina Vuorenpää Tampereen Pyrintö lag 1 33:24 33:24
27 558 Kristin Karlsson Kolmården/Skogspojk./Finspång 33:25 33:25
28 524 Sara Rapp IFK Moras OK 33:26 33:26
28 604 Johanna Svensson Burseryd/OK Vivill/Anderstorp 33:26 33:26
30 514 Josefin Dahlsten Eksjö SOK 33:28 33:28
30 540 Sofia Larsson Hestra IF 33:28 33:28
32 569 Signe Klinting FIF Hillerød Orientering 33:29 33:29
33 573 Julia Davidsson OK Klemmingen 33:31 33:31
34 582 Lovisa Nilsson Stora Tuna IK lag 1 33:33 33:33
34 598 Madelene Gustavsson Lidköpings VSK/Istrums SK 33:33 33:33
36 518 Mari Seppänen IF Sibbo-Vargarna 33:35 33:35
37 568 Anna-Lotta Irevall Tjällmo-Godegårds OK 33:39 33:39
38 520 Emeli Pettersson Tullinge SK lag 1 33:41 33:41
39 602 Maja Nilsson Stora Tuna IK lag 2 33:56 33:56
40 545 Malin Hellström Katrineholms OK 34:09 34:09
41 523 Hanna Axelsson OK Skogshjortarna 34:16 34:16
42 590 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 34:17 34:17
43 501 Lilian Forsgren OK Tisaren 34:20 34:20
44 548 Sanna Svensson Främmestads IK 34:21 34:21
45 552 Ulrikke Andersen Halden Skiklubb 34:24 34:24
46 546 Jaana Sipponen Paimion Rasti 34:29 34:29
47 551 Amie Samuelsson OK 64 TORPA 34:30 34:30
48 532 Sara Profors Köping-Kolsva OK lag 1 34:41 34:41
49 571 Maria Brodin OK Djerf 34:43 34:43
50 541 Kristin Ander OK Landehof 34:46 34:46
51 587 Maria Klamfelt Tibro AIK SOK 34:58 34:58
52 554 Matilda Österberg Linköpings OK lag 2 35:00 35:00
53 528 Yvonne Rogell Järla IF OK 35:02 35:02
54 562 Anna Movin Snättringe SK 35:04 35:04
55 511 Joosefiina Kukkonen Angelniemen Ankkuri 35:13 35:13
56 515 Amanda Almén Linköpings OK lag 1 35:18 35:18
57 586 Ellu Munukka Tampereen Pyrintö lag 2 35:20 35:20
58 525 Anna Ordqvist Kils OK 35:26 35:26
59 607 Ylva Fonselius Herkules/Frölunda/Marin Väst 35:27 35:27
60 547 Kajsa Waldemarsson OK Nackhe 35:31 35:31
61 594 Stina Walheim Umeå OK/IFK Umeå/Robertsfors 35:41 35:41
62 526 Niina Papinsaari Kangasala SK lag 2 35:43 35:43
63 533 Ida Hedman OK Hällen 35:53 35:53
64 537 Elin Vedin Sundsvalls OK 35:54 35:54
65 536 Karin Johansson Hjobygdens OK 36:15 36:15
66 510 Helena Isaksson OK Löftan 36:39 36:39
67 538 Marte Skårholen Løten o-lag 37:17 37:17
68 521 Maria Therese Persson Södertälje-Nykvarn Orientering 37:34 37:34
69 566 Therese Rosendahl Västerås SOK 37:59 37:59
70 603 Jessika Eriksson Bredareds IF 38:19 38:19
71 550 Malin Jansson Rånäs OK lag 1 38:24 38:24
72 556 Isabelle Ring OK Tyr 38:27 38:27
73 588 Kristin Hylander Nyköpings OK 38:29 38:29
74 561 Lisa Andersson Ärla IF 38:32 38:32
75 529 Malin Lindeborg Täby OK/Kvarnsveden lag 2 38:40 38:40
76 589 Karolin Olsson Tullinge SK lag 2 38:42 38:42
77 563 Emmie Christoferson Tormestorps IF 40:00 40:00
77 575 Louise Fridholm Ringsjö OK/Ystads OK/Andrarums 40:00 40:00
79 577 Hanna Johansson Falkenbergs OK 40:07 40:07
80 553 Cecilia Staaf Forsa OK 40:18 40:18
81 610 Madelene Nicolas KFUM Örebro OK lag 2 42:00 42:00
82 574 Rebecka Höglund Sjövalla FK 42:02 42:02
83 544 Camilla Sigbo FK Boken 42:58 42:58
84 596 Sofia Ericsson Åmåls OK 43:55 43:55
85 564 Lisa Johannesson Trollhättans SOK 45:11 45:11
86 560 Emelie Dahlberg Falköpings AIK / Gudhems IF 45:20 45:20
87 509 Emelie Bertling Eskilstunafors/St Sundby/Nalle 45:24 45:24
88 513 Jonna Palm Garphyttan/Halden/Lerum 45:38 45:38
89 549 Tiia Miettinen MS Parma lag 2 45:46 45:46
90 583 Simone Andersson IK Gandvik 45:54 45:54
91 565 Malin Landerdal Köping-Kolsva OK lag 2 45:55 45:55
91 580 Katrin Josefsson OK Kåre lag 2 45:55 45:55
93 605 Ulrika Fransson Kolmården/Motala AIF/Tjalve 45:57 45:57
94 581 Veera Priha Helsingin Suunnistajat 45:59 45:59
95 531 Malin Nilsson Kristinehamns OK/Degerfors OK 46:26 46:26
96 527 Noora Leppänen Kangasala SK / KOOVEE lag 3 47:16 47:16
97 599 Elin Odbro Kinnaström/Fritsla/OK Räven 47:57 47:57
98 609 Malin Jacobsson OK Rodhen 48:17 48:17
99 539 Linnéa Järnström Långhundra IF 51:00 51:00
100 585 Kristina Aspvall Ronneby OK 51:04 51:04
101 584 Maria Eliasson OK Alehof 53:35 53:35
102 576 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 54:11 54:11
103 601 Johanne Winther Aalborg OK 55:41 55:41
104 593 Sara Lingegård OK Gipen 55:57 55:57
542 Malin Hermansson Tolered-Utby OL Felst. Felst.
567 N.N. OK Kontinent ej start ej start
572 N.N. OK Orion ej start ej start
578 N.N. FK Friskus-Varberg ej start ej start
595 N.N. Växjö OK ej start ej start
597 N.N. Rånäs OK lag 2 ej start ej start
Återgå till huvudsidan