Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (87) Sträcka 10
1 45 Magne Daehli Løten o-lag 44:23
2 46 Oskar Stensson-Bohman Nybro OK / OK Älme 44:33
3 22 Johan Eriksson Gävle OK 44:45
4 4 Johan Aronsson OK Tisaren 45:15
5 78 Mikael Bogren OK Gissle 45:38
6 50 Erik Blomberg Nyköpings OK 46:01
7 2 Johan Andersson Järla IF OK 46:17
8 65 David Bejbom Uddevalla/Gbg Majorna/OK Roto 46:30
9 1 Tomas Carlsson Alfta ÖSA OK 46:55
10 56 Charly Boichut OK Hällen 47:05
11 87 Niklas Serrander Haninge/Lidingö/Södertälje-Nyk 47:28
12 29 John Fredriksson Täby OK/Kvarnsveden 47:41
13 81 Gustav Groth KFUM Örebro OK 47:56
14 12 Oskari Liukkonen DELTA 48:10
15 39 Tolya Tarasov Ärla IF 48:13
16 5 Emil Folino FIF Hillerød Orientering 48:14
17 16 Kalle Johansson Halmstad OK 48:49
18 38 Markus Svensson Pan-Kristianst./FK Åsen/Gynge 49:08
19 79 Janne Harju SK Pohjantähti 49:46
20 3 Jussi Laakkio Angelniemen Ankkuri 49:51
21 40 Antti Vainio MS Parma 50:30
21 60 Oskar Johansson OK Orion / OK Dacke 50:30
23 27 Calle Grape Stora Tuna IK 50:41
24 6 Tobias Öström OK Tyr 51:01
24 21 Lukas Peterson Umeå OK/IFK Umeå/Robertsfors 51:01
26 37 Mikael Nilsson Tullinge SK / Snättringe SK 52:06
27 84 Joakim Engström IFK Moras OK 52:12
28 67 Jukka Pekka Pärssinen Kangasala/LS 37/PePo 52:19
29 70 Samuel Andersson IK Gandvik 52:48
30 64 Mattias Zackrisson OK Roxen 53:05
31 68 Rikard Nilsson OK Vivill/FK Finn/Markaryd FK 53:21
32 18 Juuso Metsälä LYNX 54:37
33 26 Jonathan Svensson Växjö OK / Lessebo OK 54:47
34 77 Christer Lilja OK Denseln 55:03
35 19 Jonathan Bylars Forsa OK / OK Roslagen 55:24
36 33 Lukas Pettersson FK Vittus/Ronneby OK 55:33
37 14 Aki Vesukallio Helsingin Suunnistajat 55:36
38 61 Juho Saarikko Tampereen Pyrintö 56:00
39 20 Johan Olssson Hjobygden/FAIK/Tibro AIK SOK 56:42
40 44 Simon Lindberg Västerås SOK 57:19
41 28 Robert Karlsson Bredaryds SOK / OK Stigen 57:51
42 59 Henrik Fröberg Kolmården/Skogspojkarna/Tjalve 58:14
43 55 Johan Egneblad Eskilstunafors OL 58:22
44 34 Filip Mazurek Rehns BK 58:28
45 73 Martin Axeen Linköpings OK 59:56
46 9 Martina Karlsson Eksjö SOK/OK Njudung 60:02
47 36 Alexander Westberg Ulricehamns OK / OK Tranan 60:07
48 35 Anton Krögerström OK Ravinen 60:33
49 49 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 60:47
50 8 Johan Alenius Sävedalens AIK 60:54
51 51 Fabian Wennerberg Mariestads FK / OK Klyftamo 61:34
52 58 Johan Hoof Hestra IF 62:07
53 75 Erik Schultz OK Löftan/FK Friskus/Fjärås 62:25
54 7 Jon Lundholm Säterbygdens OK 62:29
55 80 Simon Larsson Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven 62:30
56 48 Samuel Yngve OK Kontinent 62:33
57 53 Oskar Palmér Djerf/Kristinehamn/Degerfors 62:36
58 86 Jens Hagedorn-Johansson Hjärnarps GH OL 62:46
59 74 Daniel Larsson Vänersborgs SK/Trollhättan SOK 63:07
60 57 Linus Pilblad OK Skogsfalken 63:20
61 72 Oskar Waldemarsson OK Nackhe / Falkenbergs OK 63:27
62 83 Nicklas Nyström IF Thor 64:35
63 13 Mattias Gustavsson Boxholm-Mjölby OL / SOL Tranås 64:49
64 32 Björn Phersson OK Alehof 64:55
65 62 Vili Mäkinen Rasti-Nokia 65:07
66 85 Emil Johansson OK Milan 65:12
67 82 Markus Mokvist Rånäs OK / Länna IF 65:18
68 63 Joakim Ekedahl Tolered-Utby OL / OK Landehof 65:35
69 54 Jimmy Andersson Kullingshof/Främmestad/Ryda 66:14
70 43 Eddie Persson Ringsjö OK/Ystads OK/Andrarums 71:11
71 24 Jonas Olofsson Hagaby GoIF 71:34
72 69 Fredrik Gran Köping-Kolsva OK / Arboga OK 71:45
73 31 Oskar Pettersson Jönköpings OK/Hakarpspojkarna 72:29
74 25 Fredrik Norell Lerums SOK / Herkules FK 73:35
75 10 Christian Tingström OK Klemmingen 73:39
76 11 Oscar Darle Kils OK / Åmotfors OK 74:03
77 41 Niclas Tjernlund OK Vilse-87 80:26
78 30 Erik Karlsson Torfinn/Hässleholm/Tormestorp 94:08
79 71 Petter Westrelund FK Boken 97:58
80 47 Jonatan Francen Tjällmo-Godegårds OK 109:46
81 23 Matti Takala KOO-VEE / VaHa 117:42
15 Henrik Lilja IF Hallby SOK Felst.
17 Patrik Martin IF Sibbo-Vargarna Felst.
42 Robin Braaf IK Uven Felst.
52 Oskar Eklöv IK Ymer/HIS Vansbro Felst.
66 Martin Gidenstam Stenungsunds OK/OK Skärmen Felst.
76 Filip Holmberg Rotebro IS Felst.
Återgå till huvudsidan