Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (87) Sträcka 9
1 12 Janne Heikka DELTA 39:11
2 39 Edgaras Sparans Ärla IF 43:05
3 4 Daniel Attås OK Tisaren 43:45
4 22 Martin Sundlöf Gävle OK 44:01
5 16 Mikael Cassel Halmstad OK 44:56
6 56 Adam Engström OK Hällen 45:56
7 65 Jesper Wassblad Uddevalla/Gbg Majorna/OK Roto 46:19
8 18 Lauri Kleemola LYNX 46:20
9 24 Viktor Larsson Hagaby GoIF 46:21
10 34 Jerker Lysell Rehns BK 46:24
11 1 Vilius Aleliunas Alfta ÖSA OK 46:27
11 27 Staffan Berggren Stora Tuna IK 46:27
13 6 Duncan Coombs OK Tyr 47:17
14 7 Viktor Hases Säterbygdens OK 47:48
15 79 Miika Lotvonen SK Pohjantähti 47:53
16 5 Rasmus Djurhuus FIF Hillerød Orientering 48:55
17 54 Erik Skaar Kullingshof/Främmestad/Ryda 49:03
18 59 Weine Karlsson Kolmården/Skogspojkarna/Tjalve 50:20
19 3 Antti Nurminen Angelniemen Ankkuri 50:45
20 55 Oskar Larsson Eskilstunafors OL 51:00
21 61 Valtteri Repo Tampereen Pyrintö 51:24
22 63 Jonas Larsson Tolered-Utby OL / OK Landehof 51:32
23 9 Emil Gunnarsson Eksjö SOK/OK Njudung 52:10
24 74 Niclas Sahlin Vänersborgs SK/Trollhättan SOK 53:00
25 19 Martin Larsson Forsa OK / OK Roslagen 53:02
26 84 Andreas Argårds IFK Moras OK 53:09
27 20 Lars Axelsson Hjobygden/FAIK/Tibro AIK SOK 53:31
28 11 Martin Sundbäck Kils OK / Åmotfors OK 53:34
29 81 Christer Garpenlund KFUM Örebro OK 53:59
30 29 David Levander Täby OK/Kvarnsveden 54:45
31 49 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 55:24
32 38 Johannes Nyberg Pan-Kristianst./FK Åsen/Gynge 56:08
33 31 Fredric Gustafsson Jönköpings OK/Hakarpspojkarna 56:21
34 37 Erik Paulsson Tullinge SK / Snättringe SK 56:22
35 2 Erik Boström Järla IF OK 56:46
36 17 Viktor Mansner IF Sibbo-Vargarna 57:03
37 36 Arvid Jogbratt Ulricehamns OK / OK Tranan 57:04
38 69 Martin Hansson Köping-Kolsva OK / Arboga OK 57:07
39 67 Samu Lehtola Kangasala/LS 37/PePo 57:15
40 40 Tuomas Peltola MS Parma 57:31
41 78 Kristian Schultz OK Gissle 59:38
42 14 Jussi Saviharju Helsingin Suunnistajat 59:43
43 47 Joel Francen Tjällmo-Godegårds OK 59:50
44 87 Jesper Falk Haninge/Lidingö/Södertälje-Nyk 60:00
45 46 Erik Folkesson-Blom Nybro OK / OK Älme 60:05
46 80 Alexander Wedmark Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven 60:17
47 68 Mikael Mårtensson OK Vivill/FK Finn/Markaryd FK 60:58
48 30 Simon Christofersson Torfinn/Hässleholm/Tormestorp 61:43
49 76 Tommy Zetterman Rotebro IS 62:28
50 23 Markus Annila KOO-VEE / VaHa 62:32
51 58 John Börjesson Hestra IF 63:35
52 45 Kjetil Öygard Løten o-lag 64:25
53 15 Erik Stillemark N.N. IF Hallby SOK 64:27
54 42 Robin Swebilius IK Uven 64:33
55 52 John Kumlin IK Ymer/HIS Vansbro 65:18
56 73 Joakim Tosteberg Linköpings OK 66:17
57 28 Oscar Carlsson Bredaryds SOK / OK Stigen 67:46
58 44 Jonas Törnå Västerås SOK 67:48
59 71 Patrik Andersson FK Boken 68:04
60 13 Carl Axelsson Boxholm-Mjölby OL / SOL Tranås 69:28
61 85 Janick Swanke OK Milan 69:43
62 33 Gustav Pettersson FK Vittus/Ronneby OK 71:11
63 8 Joakim Järphag Sävedalens AIK 71:14
64 83 Marie Björklund IF Thor 71:35
65 60 Tom Olausson OK Orion / OK Dacke 72:15
66 77 Hanna Wallentinsson OK Denseln 74:41
67 66 Jonathan Strömner Stenungsunds OK/OK Skärmen 75:20
68 32 Albin Persson OK Alehof 75:22
69 75 Fredrik Carlsson OK Löftan/FK Friskus/Fjärås 75:23
70 35 Ilona Höglund OK Ravinen 75:25
71 70 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 76:58
72 21 Hampus Karlssson Umeå OK/IFK Umeå/Robertsfors 77:59
73 53 Albin Larslin Djerf/Kristinehamn/Degerfors 79:09
74 26 Nicklas Green Växjö OK / Lessebo OK 80:06
75 72 Simon Georgsson OK Nackhe / Falkenbergs OK 80:40
76 82 Glenn Karlsson Rånäs OK / Länna IF 82:41
77 64 Oscar Träff OK Roxen 83:13
78 10 Olle Andersson OK Klemmingen 83:15
78 51 Albin Pettersson Mariestads FK / OK Klyftamo 83:15
80 57 Axel Widerberg OK Skogsfalken 83:23
81 25 Erik Eikeland Lerums SOK / Herkules FK 85:24
82 41 Johan Fredriksson OK Vilse-87 86:33
83 62 Laruiina Lustig Rasti-Nokia 93:39
84 86 Linus Ljungdahl Hjärnarps GH OL 99:54
85 48 Maria Jönsson OK Kontinent 101:19
43 Dick Olsson Ringsjö OK/Ystads OK/Andrarums Felst.
50 Alexander Blomberg Nyköpings OK Felst.
Återgå till huvudsidan