Pl tartnr Namn Lag Tid
HD18 (87) Sträcka 5
1 30 Mikael Kristensson Torfinn/Hässleholm/Tormestorp 45:33
2 16 Erik Johansson Halmstad OK 49:32
3 29 Gustav Goth Täby OK/Kvarnsveden 50:22
4 79 Jaakko Tervo SK Pohjantähti 50:35
5 56 Joakim Lindholm OK Hällen 50:43
6 7 Johan Hamelius Säterbygdens OK 51:01
7 46 Erik Liljekvist Nybro OK / OK Älme 51:19
8 5 Sigge Lundedal FIF Hillerød Orientering 51:24
8 26 Patrik Karlsson Växjö OK / Lessebo OK 51:24
10 1 Pär Hansson Alfta ÖSA OK 51:27
11 24 Jonas Allared Hagaby GoIF 52:44
12 78 Tobias Wahlgren OK Gissle 52:56
13 11 Henrik Lundgren Kils OK / Åmotfors OK 53:03
14 4 Jonas Merz OK Tisaren 53:08
15 22 Anton Lif Gävle OK 53:42
16 81 Fredrik Björklund KFUM Örebro OK 53:46
17 33 Gustav Strindhagen FK Vittus/Ronneby OK 53:49
18 41 Daniel Erlandsson OK Vilse-87 53:56
19 45 Yngve Volden Løten o-lag 54:09
20 3 Janne Nurminen Angelniemen Ankkuri 54:27
21 67 Juho-Matti Taivainen Kangasala/LS 37/PePo 55:08
22 13 Emil Tengvall Boxholm-Mjölby OL / SOL Tranås 55:37
23 6 James Tullie OK Tyr 55:39
24 72 Jonatan Andersson OK Nackhe / Falkenbergs OK 56:00
25 19 Simon Andersson Forsa OK / OK Roslagen 56:33
26 39 Johan Näsholm Ärla IF 56:55
27 10 Niklas Hallebro OK Klemmingen 56:56
28 43 Joel Bergkvist Ringsjö OK/Ystads OK/Andrarums 57:13
29 60 Johan Olausson OK Orion / OK Dacke 57:22
30 37 Anders Olsson Tullinge SK / Snättringe SK 57:38
31 58 Daniel Hjortvall Hestra IF 57:45
32 35 Niklas Wansölin OK Ravinen 57:49
33 74 Adam Andreasson Vänersborgs SK/Trollhättan SOK 57:51
34 69 Niklas Profors Köping-Kolsva OK / Arboga OK 57:54
35 15 Lars Lundström IF Hallby SOK 57:58
36 9 Christian Hjalmarsson Eksjö SOK/OK Njudung 58:21
37 86 Sebastian Ljungdahl Hjärnarps GH OL 58:27
38 20 Simon Jacobsson Hjobygden/FAIK/Tibro AIK SOK 58:48
39 14 Eljás Supponen Helsingin Suunnistajat 59:05
40 36 Johan Strid Ulricehamns OK / OK Tranan 59:19
41 77 Thomas Lilja OK Denseln 59:20
42 18 Juuso Kujanpää LYNX 59:24
43 34 Jesper Lysell Rehns BK 59:27
44 84 Henrik Bysell IFK Moras OK 59:28
45 27 Anders Nilsson Stora Tuna IK 59:53
46 2 Erik Amberg Järla IF OK 59:57
47 61 Martti Hyvönen Tampereen Pyrintö 60:07
48 87 Joel Ericsson Haninge/Lidingö/Södertälje-Nyk 60:17
49 12 Tuomo Laine DELTA 60:54
50 38 Ola Nyberg Pan-Kristianst./FK Åsen/Gynge 61:52
51 21 Teodor Peterson Umeå OK/IFK Umeå/Robertsfors 61:59
52 70 Mikael Andersson IK Gandvik 62:12
53 80 Nils Robertsson Kinnaström SK/OK Mark/OK Räven 62:42
54 44 Jonathan Rosendahl Västerås SOK 62:48
54 65 Johan Strand Uddevalla/Gbg Majorna/OK Roto 62:48
56 31 Johan Tideman Jönköpings OK/Hakarpspojkarna 62:52
57 50 Tomas Reibring Nyköpings OK 62:57
58 57 Dennis Hansson OK Skogsfalken 64:34
59 8 Hanny Alston Sävedalens AIK 64:49
60 23 Jussi Nurminen KOO-VEE / VaHa 65:21
61 47 Hjalmar Hurtig Tjällmo-Godegårds OK 66:26
62 63 Anders Hermansson Tolered-Utby OL / OK Landehof 66:47
63 51 Stefan Jonsson Mariestads FK / OK Klyftamo 67:13
64 73 Peter Eriksson Linköpings OK 67:48
65 82 Johannes Eklund Rånäs OK / Länna IF 68:19
66 49 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 69:40
67 71 Fredrik Hansen FK Boken 69:57
68 55 Björn Löfroth Eskilstunafors OL 71:36
69 53 Robin Larsson Djerf/Kristinehamn/Degerfors 71:41
70 75 Sebastian Hasselblom OK Löftan/FK Friskus/Fjärås 72:03
71 66 David Engerberg Stenungsunds OK/OK Skärmen 72:35
72 59 Jimmy Dahl Kolmården/Skogspojkarna/Tjalve 74:25
73 54 Karl Jansson Kullingshof/Främmestad/Ryda 76:32
74 85 Tom Korkeakoski OK Milan 77:22
75 28 Eric Sandström Bredaryds SOK / OK Stigen 78:29
76 25 Charley Ziegler Lerums SOK / Herkules FK 78:42
77 48 Patrik Carlsson OK Kontinent 80:01
78 64 Robert Wingren OK Roxen 81:58
79 42 Anders Bergman IK Uven 82:15
80 68 Nils Robert OK Vivill/FK Finn/Markaryd FK 82:58
81 83 Hanna Falk IF Thor 83:41
82 62 Joonas Leppänen Rasti-Nokia 84:33
83 40 Antti Rauvola MS Parma 86:55
84 17 Mikael Ingman IF Sibbo-Vargarna 341:19
32 David Modig OK Alehof Felst.
52 Benjamin Edlund IK Ymer/HIS Vansbro Felst.
76 Christoffer Olander Rotebro IS Felst.
Återgå till huvudsidan