IF HAGEN, SKÖVDE        ***** 20:e UNGDOMENS TIOMILA 2000-08-05 *****            SIDA  1
 
                        Individuellt   resultat   D-18  sträcka nr  5                        
 
                                                                start  sträck  efter lag
plac  namn                      lag                                nr     tid  bäste plac
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
  1  Kajsa Nilsson           FK Göingarna, Knislinge              501   43.43   0.00   1
  2  Lina Nero               Ronneby OK                           589   44.37   0.54  22
  3  Susanna Tervo           Rajamäen Rykmentti                   588   45.17   1.34  16
  4  Anna Thomasdotter       Norbergs OK / Västerås SOK           582   45.29   1.46   9
  5  Lina Persson            OK Skogsfalken, Svängsta             502   45.44   2.01  13
 
  6  Maija Hakala            Suunta Sepot                         592   45.44   2.01   8
  7  Linda Axelsson          Tolered / Utby OL / IK Uven          529   46.01   2.18  20
  8  Karin Elgh              Köping-Kolsva OK lag 1               530   46.02   2.19 utg
  9  Martina Johansson       Halmstads OK                         599   46.13   2.30  11
 10  Sara Lundblad           Tullinge SK                          508   46.57   3.14   2
 
 11  Laura Salmi             Rasti Karhut                         614   46.57   3.14   6
 12  Linn Axelsson           Stängnäs-Malmby OL                   591   47.12   3.29  12
 13  Emma PalmŠr             Ulricehamns OK                       515   47.21   3.38  10
 14  Sara Grenmark           OK Hällen lag 1, Stigtomta           519   47.40   3.57   5
 15  Karin Boström           Järfälla OK                          540   47.40   3.57  61
 
 16  Malin Björkqvist        Pan-Kristianstad                     581   47.43   4.00  17
 17  Johanna Gunnarsson      Krisinehamns OK                      503   48.16   4.33  24
 18  Emelie Holmström        IK Gandvik/Främmestads IK            553   48.38   4.55  15
 19  Ida Svensson            Sjövalla FK / Frölunda OL            518   49.15   5.32  23
 20  Linda Byström           Alfta-Ösa OK                         539   49.19   5.36  29
 
 21  Linn Gustavsson         Hjobygdens OK lag 1                  532   49.20   5.37  18
 22  Marie Andersson         Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna   524   49.40   5.57  31
 23  Bodil Halvarsson        OK Kåre                              567   49.54   6.11  79
 24  Maria Andersson         Järla IF OK/Gustafsbergs IF          525   50.08   6.25  64
 25  Linda Carlsson          IFK Hedemora OK                      507   50.08   6.25  53
 
 26  Elin Hagestrand         Rånäs OK                             612   50.16   6.33  41
 27  Anna Hellsten           Paimon Rasti lag 1                   580   50.18   6.35  25
 28  Emma Andersson          Ärla IF                              546   50.31   6.48  48
 29  Maria Pietilä           Tampereen Pyrintö lag 1              510   50.47   7.04   3
 30  Elisa Kaufmann          Team Germany                         594   51.05   7.22   4
 
 31  Elsa Törnros            Snättringe SK/Tumba-Mälarhöjden OK   528   51.11   7.28  59
 32  Lina Jogeland           IK Ymer, Borås                       560   51.19   7.36  19
 33  Sigrid Larsson          Leksands OK/Särna SK/Gryksbo IF      554   51.40   7.57  62
 34  Hanna Johansson         OK Skogshjortarna, Alingsås          523   51.49   8.06  36
 35  Elin Johansson          Dalaportens OL lag 1                 512   51.58   8.15  26
 
 36  Hanne Kinnunen          Raja Karjalan Suunnistajat           549   52.04   8.21  57
 37  Elin Sjölander          OK Rohden, Östhammar                 504   52.07   8.24  30
 38  Yvonne Häggblom         IF Femman                            559   52.08   8.25   7
 39  Josefin Norell          Söders SOL-Tyresö                    516   52.24   8.41  33
 40  Lisa Palm               Lessebo OK                           562   52.38   8.55  58
 
 41  Karin Boman             SOK Viljan                           536   52.53   9.10  21
 42  Jenny Hallebro          OK Klemmingen, Gnesta                544   53.31   9.48  56
 43  Maria Konring Olesen    Spring Cup OK                        586   53.50  10.07  66
 44  Siru Parviainen         Keravan Urheilijat                   511   53.56  10.13 utg
 45  Madeleine Lindqvist     FK Friskus, Varberg                  520   54.18  10.35  27
 
 46  Lin Eriksson            Linköpings OK                        570   55.12  11.29  38
 47  Annica Magnusson        Stigmännens Karlshamns OK            613   55.13  11.30  70
 48  Anna Jacobsson          Forsa OK / Hudikvalls IF             538   55.18  11.35  35
 49  Marielle Larsson        OK Södertörn/Haninge SOK             564   55.19  11.36  14
 50  Marie troeng            OK Hammaren/Storviks IF/LS-37        558   55.24  11.41  68
 
 51  Anne Vartiainen         Tampereen Pyrintö lag 2              584   55.34  11.51  37
 52  Helle Bobach            Odense OK                            616   55.37  11.54  60
 53  Kristin Karlsson        Tjällmo Godegårds OK lag 1           506   56.12  12.29  52
 54  Josefin Tuomi           OK Kolmården                         569   56.29  12.46  44
 55  Piia Gustafsson         Rasti-Lukko                          537   56.31  12.48  28
 
 56  Sara Svensson           OK Kullingshof                       573   56.33  12.50  42
 57  Kristin Säterberg       OK Linné, Uppsala                    552   56.54  13.11  32
 58  Anna Olsson             Stora Tuna IK, Borlänge              555   57.07  13.24  46
 59  Moa Berglund            Sävedalens AIK                       521   57.21  13.38  63
 60  Elisa Niiranen          Bromma-Vällingby SOK                 605   57.27  13.44  50
 
 61  Karin Lindqvist         Boxholm-Mjölby OL                    596   57.30  13.47  67
 62  Emilia Åkesson          Hässleholms OK                       542   57.30  13.47  54
 63  Cecili Stenfalk         Täby OK                              585   57.47  14.04  55
 64  Anna Carlander          Södertälje Nykvarn Orientering lag 1 505   57.47  14.04  40
 65  Katja Karvinen          Delta                                534   57.58  14.15  47
 
 66  Malin Hellström         Katrineholms OK                      595   58.09  14.26  71
 67  Anna Nöjd               Norrköpings AIS                      527   58.12  14.29  43
 68  Fanny Brodin            Istrums SK                           618   58.34  14.51  69
 69  Sara Lindborg           Kornäs IF Orientering                561   58.48  15.05  84
 70  Anni Maskuniitty        Turun Suunistajat                    601   58.54  15.11  51
 
 71  Josefina Berntsson      OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L2       583   59.04  15.21  73
 72  Louise Johansson        FK Vittus                            608   59.50  16.07  49
 73  Jenny Winblad           Hagaby GoIF, Örebro                  543   60.05  16.22  87
 74  Eeva Karvonen           Lynx                                 598   60.17  16.34  34
 75  Anna Tarandi            IFK Lindingö SOK                     619   60.56  17.13  65
 
 76  Karin Gustafsson        Köping-Kolsva OK lag 2               550   61.30  17.47  39
 77  Therese Boman           VB OL                                565   62.25  18.42  45
 78  Emelie Svensson         Härlövs IF, Krisianstad              545   62.45  19.02  96
 79  Christina Magnusson     KFUM Örebro Orientering              541   63.30  19.47  91
 80  Marie Andersson         OK Stigen, Värnamo                   566   63.36  19.53  82
 
 81  Sofie Dahlberg          Tjalve Orientering/Norrköpings AIS   577   63.43  20.00  92
 82  Lovisa Karlsson         Falkenbergs OK / Ätrans IF           568   64.23  20.40  74
 83  Ann-Sofie Hofling       Dalaportens OL lag 2                 517   64.50  21.07  72
 84  Lena Jacobsson          Eksjö SOK / SOK Aneby                531   64.51  21.08  89
 85  Martina Stulken         OK Gipen, Lilla Edet                 509   66.25  22.42  83
 
 86  Jonna Andersson         OK Tisaren, Kumla-Hallsberg          563   68.15  24.32  78
 87  Martina Arkåsen         Falköpinkgs AIK lag 1                615   68.22  24.39  76
 88  Ingela Hagfalk          OK Hällen lag 2, Stigtomta           593   68.36  24.53  81
 89  Marie Arnesson          OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L1       514   71.29  27.46  80
 90  Anna Karlsson           Växjö OK                             556   72.21  28.38  85
 
 91  Cathrin Gerdtman        Vingåkers OK / OK Tylöskog           607   72.36  28.53  88
 92  Jenny Johansson         OK Alehof, Nödinge                   548   73.46  30.03  75
 93  Kristina Eriksson       OK Milan                             575   73.54  30.11  93
 94  Emma Ericsson           OK Denseln, Skärblacka               572   74.45  31.02  77
 95  Åsa Gustavsson          Alvesta SOK                          547   75.57  32.14  86
 
 96  Leena Hagsberg          Kemiön Kiilat                        574   76.40  32.57  95
 97  Petriina Lähteenmäki    Paimion Rasti lag 2                  587   77.00  33.17 101
 98  Marie-Louise Kaufmann   Team Saxony                          597   77.31  33.48  94
 99  Ylva Holm               Hjobygdens OK lag 2                  535   77.39  33.56  98
100  Frida Möller            OK Motala                            579   80.40  36.57  90
 
101  Sara Svensson           Tibro AIK SOK                        576   84.04  40.21  99
102  Karin Samuelsson        Linköpings OK / OK Eken              571   85.16  41.33  97
103  My Folkesson            OK Ravinen, Nacka                    600  100.07  56.24 100
104  Hanna Westerdahl        Göteborg-Majorna OK                  551  166.52 123.09 utg