IF HAGEN, SKÖVDE        ***** 20:e UNGDOMENS TIOMILA 2000-08-05 *****            SIDA  1
 
                        Individuellt   resultat   D-18  sträcka nr  3                        
 
                                                                start  sträck  efter lag
plac  namn                      lag                                nr     tid  bäste plac
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
  1  Anna Persson            FK Göingarna, Knislinge              501   18.24   0.00   3
  2  Mirka Tepponen          Delta                                534   18.38   0.14  41
  3  Sanna Johansson         OK Hällen lag 1, Stigtomta           519   18.39   0.15  10
  4  Outi Nieminen           Tampereen Pyrintö lag 1              510   18.41   0.17   5
  5  Essi Kangasaho          Delta                                534   18.49   0.25  41
 
  6  Hanna Tuomisto          Tampereen Pyrintö lag 1              510   18.53   0.29   5
  7  Linda Ohlsson           Köping-Kolsva OK lag 1               530   18.58   0.34 utg
  8  Maija Asikainen         Rasti-Lukko                          537   19.06   0.42   9
  9  Paula Ojanen            Tampereen Pyrintö lag 1              510   19.10   0.46   5
 10  Charlotte Magnusson     IK Ymer, Borås                       560   19.12   0.48  23
 
 11  Sofia Thorsson          Halmstads OK                         599   19.14   0.50  21
 12  Liisi Hentonen          Rasti-Lukko                          537   19.21   0.57   9
 13  Emma Fridh              Södertälje Nykvarn Orientering lag 1 505   19.27   1.03  39
 14  Lovisa Senje            Halmstads OK                         599   19.27   1.03  21
 15  Kristin Söderlnd        Alfta-Ösa OK                         539   19.44   1.20  48
 
 16  Ida Johansson           Dalaportens OL lag 1                 512   19.47   1.23  33
 17  Isabell Håkansson       Tolered / Utby OL / IK Uven          529   19.51   1.27  40
 18  Martina Söllvander      OK Rohden, Östhammar                 504   19.54   1.30  42
 19  Lina Hulander           Ulricehamns OK                       515   19.54   1.30  26
 20  Carolina Bergagård      Tolered / Utby OL / IK Uven          529   19.58   1.34  40
 
 21  Emilia Hoikkala         Lynx                                 598   20.01   1.37  11
 22  Rikke Stamp             Odense OK                            616   20.01   1.37  18
 23  Stina Lord              SOK Viljan                           536   20.05   1.41  28
 24  Kristin Boman           SOK Viljan                           536   20.07   1.43  28
 25  Fanny Skarin            Stora Tuna IK, Borlänge              555   20.13   1.49  49
 
 26  Bettina Edlund          IK Ymer, Borås                       560   20.15   1.51  23
 27  Sofia Andersson         OK Hällen lag 1, Stigtomta           519   20.21   1.57  10
 28  Frida Johnsson          OK Denseln, Skärblacka               572   20.23   1.59  43
 29  Sofia Ångström          Forsa OK / Hudikvalls IF             538   20.25   2.01  29
 30  Johanna Berlin          Forsa OK / Hudikvalls IF             538   20.26   2.02  29
 
 31  Julia Persson           Tullinge SK                          508   20.32   2.08   1
 32  Julia Persson           Tullinge SK                          508   20.32   2.08   1
 33  Anne Kretzschmar        Team Germany                         594   20.32   2.08   4
 34  Felicia Åkesson         Hässleholms OK                       542   20.33   2.09  57
 35  Hanna Lundell           OK Hällen lag 1, Stigtomta           519   20.36   2.12  10
 
 36  Mikaela Söllvander      OK Rohden, Östhammar                 504   20.42   2.18  42
 37  Kirsten Mller          Team Germany                         594   20.46   2.22   4
 38  Therese Bengtsson       FK Friskus, Varberg                  520   20.52   2.28  14
 39  Marie Andersson         Falkenbergs OK / Ätrans IF           568   20.54   2.30  70
 40  Sara Pettersson         FK Friskus, Varberg                  520   20.56   2.32  14
 
 41  Cecilia Askerstedt      Stängnäs-Malmby OL                   591   20.56   2.32  13
 42  Salla Nuutinen          Raja Karjalan Suunnistajat           549   20.58   2.34  71
 43  Maria Tuomi             OK Kolmården                         569   21.00   2.36  36
 44  Hanna Wallentinsson     OK Denseln, Skärblacka               572   21.01   2.37  43
 45  Dorotea Schulze         Team Saxony                          597   21.02   2.38  97
 
 46  Emma Ahl-Skoog          OK Linné, Uppsala                    552   21.06   2.42  12
 47  Sara Eskilsson          OK Södertörn/Haninge SOK             564   21.11   2.47   2
 48  Lisa Svensson           FK Göingarna, Knislinge              501   21.20   2.56   3
 49  Annu Tyyskänen          Rasti-Lukko                          537   21.24   3.00   9
 50  Sofia Adolfsson         VB OL                                565   21.26   3.02  31
 
 51  Susanne Tumlin          Norrköpings AIS                      527   21.28   3.04  35
 52  Jenny Ek                OK Södertörn/Haninge SOK             564   21.32   3.08   2
 53  Madelene Andersson      Norrköpings AIS                      527   21.38   3.14  35
 54  Tiina Vuorenpää         Tampereen Pyrintö lag 2              584   21.39   3.15  22
 55  Elin Skarin             Stora Tuna IK, Borlänge              555   21.40   3.16  49
 
 56  Eeva Luukkanen          Suunta Sepot                         592   21.40   3.16   8
 57  Anni Savolainen         Tampereen Pyrintö lag 2              584   21.40   3.16  22
 58  Lotta Hallborg          Stängnäs-Malmby OL                   591   21.40   3.16  13
 59  Jessica Vouri           OK Södertörn/Haninge SOK             564   21.42   3.18   2
 60  Hanna Björkstrand       IF Femman                            559   21.44   3.20   6
 
 61  Malin Pettersson        Hjobygdens OK lag 2                  535   21.46   3.22  99
 62  Anna Viberth            Bromma-Vällingby SOK                 605   21.56   3.32  37
 63  Karin Slotte            Söders SOL-Tyresö                    516   22.03   3.39  38
 64  Elin Falk               IF Thor                              533   22.04   3.40 utg
 65  Caroline Wilbois        Tullinge SK                          508   22.07   3.43   1
 
 66  Annika Kumlin           Växjö OK                             556   22.07   3.43  80
 67  Hannele Grönholm        Paimon Rasti lag 1                   580   22.11   3.47  34
 68  Josefin Lindberg        Boxholm-Mjölby OL                    596   22.15   3.51  79
 69  Lina Sundqvist          OK Kåre                              567   22.16   3.52  91
 70  Linda Eklund            IF Thor                              533   22.16   3.52 utg
 
 71  Frida Arnesson          Alvesta SOK                          547   22.18   3.54  64
 72  Sarah Butterfield       IFK Lindingö SOK                     619   22.19   3.55  58
 73  Josefine Dahlsten       Eksjö SOK / SOK Aneby                531   22.27   4.03 101
 74  Jonna Pettersson        Lessebo OK                           562   22.28   4.04  66
 75  Sanna Stoltze           Tampereen Pyrintö lag 2              584   22.28   4.04  22
 
 76  Josephina Ekedahl       Tolered / Utby OL / IK Uven          529   22.29   4.05  40
 77  Anna-Lotta Irevall      Tjällmo Godegårds OK lag 1           506   22.30   4.06  55
 78  Anna Nilsson            Boxholm-Mjölby OL                    596   22.30   4.06  79
 79  Sofia Novin             Tjällmo Godegårds OK lag 1           506   22.31   4.07  55
 80  Aino Leskinen           Lynx                                 598   22.33   4.09  11
 
 81  Anna Björkman           Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna   524   22.39   4.15  51
 82  Piia Saksanen           Turun Suunistajat                    601   22.42   4.18  54
 83  Carolina Klasson        Ulricehamns OK                       515   22.43   4.19  26
 84  Elin Lindström          Linköpings OK                        570   22.43   4.19  52
 85  Marie Persson           Falköpinkgs AIK lag 1                615   22.44   4.20  50
 
 86  Anna Hulander           Ulricehamns OK                       515   22.45   4.21  26
 87  Monika Sandvik          IF Femman                            559   22.47   4.23   6
 88  Linda Jansson           OK Älme                              602   22.50   4.26  67
 89  Linnea Ivarsson         OK Denseln, Skärblacka               572   22.58   4.34  43
 90  Anna Ståhl              Dalaportens OL lag 2                 517   23.01   4.37  68
 
 91  Helena Nyberg           FK Göingarna, Knislinge              501   23.09   4.45   3
 92  Ida-Maria Andersson     OK Motala                            579   23.09   4.45  83
 93  Rebecka Josefsson       OK Gipen, Lilla Edet                 509   23.10   4.46  85
 94  Johanna Hämäläinen      Rasti Karhut                         614   23.12   4.48  16
 95  Hanna Hultman           Sävedalens AIK                       521   23.13   4.49  62
 
 96  Sanna Nurmi             Rasti Karhut                         614   23.14   4.50  16
 97  Johanna Karlsson        OK Linné, Uppsala                    552   23.17   4.53  12
 98  Andrea Persson          OK Alehof, Nödinge                   548   23.18   4.54  44
 99  Lisa Skullman           OK Kolmården                         569   23.20   4.56  36
100  Elsa Jansson            IK Gandvik/Främmestads IK            553   23.21   4.57  19
 
101  Madlene Johansson       OK Skogsfalken, Svängsta             502   23.23   4.59   7
102                          Köping-Kolsva OK lag 1               530   23.23   4.59 utg
103  Annett Juras            Team Saxony                          597   23.26   5.02  97
104  Sandra Kreuzer-Boberg   Ärla IF                              546   23.27   5.03  53
105  Emma Bergdahl           IFK Hedemora OK                      507   23.28   5.04  69
 
106  Kajsa Waldemarsson      OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L2       583   23.29   5.05  81
107  Heini Ilarinen          Keravan Urheilijat                   511   23.30   5.06 utg
108  Maija Metsäranta        Keravan Urheilijat                   511   23.33   5.09 utg
109  Hanna Axelsson          OK Skogshjortarna, Alingsås          523   23.36   5.12  45
110  Henna Hagsberg          Kemiön Kiilat                        574   23.39   5.15  94
 
111  Liza Löfvendahl         Sjövalla FK / Frölunda OL            518   23.40   5.16  20
112  Frida Berger            Täby OK                              585   23.40   5.16  56
113  Hannele Karilainen      Kemiön Kiilat                        574   23.41   5.17  94
114  Jessica Saari           Kemiön Kiilat                        574   23.42   5.18  94
115  Kristina Stulken        OK Gipen, Lilla Edet                 509   23.42   5.18  85
 
116  Jennie Holm             Norbergs OK / Västerås SOK           582   23.44   5.20  25
117  Marie Andersen          Spring Cup OK                        586   23.46   5.22  87
118  Caroline Höglund        Sjövalla FK / Frölunda OL            518   23.48   5.24  20
119  Mia Bille Simonsen      Spring Cup OK                        586   23.48   5.24  87
120  Malin Kruse             Köping-Kolsva OK lag 2               550   23.51   5.27  27
 
121  Kristin Hägglund        VB OL                                565   23.54   5.30  31
122  Emelie Lindgren         Norbergs OK / Västerås SOK           582   23.55   5.31  25
123  Matleena Lindeqvist     Paimon Rasti lag 1                   580   23.55   5.31  34
124  Malin Johansson         Köping-Kolsva OK lag 2               550   24.02   5.38  27
125  Elin Törnroth           Hjobygdens OK lag 1                  532   24.04   5.40  15
 
126  Maija Vartia            Rajamäen Rykmentti                   588   24.04   5.40  32
127  Sofie Ahlin             Hjobygdens OK lag 1                  532   24.05   5.41  15
128  Seidi Roine             Rajamäen Rykmentti                   588   24.08   5.44  32
129  Christine Rolander      Pan-Kristianstad                     581   24.13   5.49  17
130  Lena Järvholm           FK Vittus                            608   24.13   5.49  47
 
131  Frida Loij              Hässleholms OK                       542   24.14   5.50  57
132  Anne Olsen              Spring Cup OK                        586   24.26   6.02  87
133  Sandra Johansson        OK Kullingshof                       573   24.26   6.02  46
134  Elin Winblad            Hagaby GoIF, Örebro                  543   24.32   6.08 100
135  Jenny Lilja             OK Motala                            579   24.33   6.09  83
 
136  Johanna Berggren        IK Gandvik/Främmestads IK            553   24.38   6.14  19
137  Kajsa Axin              Hagaby GoIF, Örebro                  543   24.38   6.14 100
138  Emma Backteman          Linköpings OK / OK Eken              571   24.44   6.20  90
139  Anne Kiijärvi           Lynx                                 598   24.44   6.20  11
140  Linnea lindström        Linköpings OK / OK Eken              571   24.47   6.23  90
 
141  Johanna Ranta           Suunta Sepot                         592   24.47   6.23   8
142  Karin Fransson          OK Milan                             575   24.53   6.29  92
143  Karin Fransson          OK Milan                             575   24.53   6.29  92
144  Marilee Carlsson        Stängnäs-Malmby OL                   591   24.53   6.29  13
145  Elin Hermansson         OK Linné, Uppsala                    552   24.54   6.30  12
 
146  Jaana Sipponen          Paimon Rasti lag 1                   580   24.54   6.30  34
147  Linda Carlsson          Linköpings OK                        570   24.55   6.31  52
148  Evelina Fredriksson     VB OL                                565   24.57   6.33  31
149  Karin Persson           Hagaby GoIF, Örebro                  543   24.59   6.35 100
150  Emma Jakobsson          OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L2       583   25.03   6.39  81
 
151  Katarina Rothin         Pan-Kristianstad                     581   25.04   6.40  17
152  Ebba Thuresson          Pan-Kristianstad                     581   25.05   6.41  17
153  Tove Jansson Wahlnås    IF Thor                              533   25.24   7.00 utg
154  Linda Nilsson           Krisinehamns OK                      503   25.25   7.01  30
155  Siri Klason             Växjö OK                             556   25.29   7.05  80
 
156  Karin Svensk            OK Hällen lag 2, Stigtomta           593   25.29   7.05  84
157  Emelie Novotny          OK Ravinen, Nacka                    600   25.32   7.08  88
158  Linnea Johansson        OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L1       514   25.33   7.09  65
159  Mathilda Carlsson       OK Stigen, Värnamo                   566   25.37   7.13  86
160  Malin Carlsson          Linköpings OK                        570   25.42   7.18  52
 
161  Maria Nymark            Söders SOL-Tyresö                    516   25.44   7.20  38
162  Nita Nissilä            Turun Suunistajat                    601   25.46   7.22  54
163  Sara Henriksson         Rånäs OK                             612   25.49   7.25  61
164  Therese Karlsson        Rånäs OK                             612   25.50   7.26  61
165  Rebecka Siebers         Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna   524   26.00   7.36  51
 
166  Linda Söderström        OK Stigen, Värnamo                   566   26.01   7.37  86
167  Stina Wåhlberg          OK Kåre                              567   26.10   7.46  91
168  Frida Engkvist-Norman   Södertälje Nykvarn Orientering lag 2 526   26.10   7.46 102
169  Martina Löving          Tibro AIK SOK                        576   26.12   7.48  93
170  Camilla Niklasson       Göteborg-Majorna OK                  551   26.16   7.52 utg
 
171  Liza Pettersson         OK Tisaren, Kumla-Hallsberg          563   26.20   7.56  63
172  Moa Svensson            Tibro AIK SOK                        576   26.25   8.01  93
173  Ingela Smedenmark       Ronneby OK                           589   26.25   8.01  24
174  Anna-Karin Fallgren     Falköpinkgs AIK lag 1                615   26.36   8.12  50
175  Karin Axi               Tjalve Orientering/Norrköpings AIS   577   26.41   8.17  95
 
176  Kaisa Kuosku            OK Motala                            579   26.42   8.18  83
177  Sanna Lovén             Halmstads OK                         599   26.44   8.20  21
178  Lisa Enckell            Stigmännens Karlshamns OK            613   26.46   8.22  73
179  Emma Cederberg          OK Skogsfalken, Svängsta             502   26.47   8.23   7
180  Johanna Karlsson        Katrineholms OK                      595   27.09   8.45  75
 
181  Sara Hägglund           OK Hammaren/Storviks IF/LS-37        558   27.10   8.46  89
182  Annika Andersson        Kornäs IF Orientering                561   27.13   8.49  98
183  Kamilla Winther         Katrineholms OK                      595   27.14   8.50  75
184  Vanja Fred              IF Femman                            559   27.17   8.53   6
185  Johanna Ragvald         Vingåkers OK / OK Tylöskog           607   27.21   8.57  76
 
186  Matilda Österberg       Linköpings OK / OK Eken              571   27.23   8.59  90
187  Jaana Grönholm          Paimion Rasti lag 2                  587   27.23   8.59 105
188  Emmy Johdet             Hjobygdens OK lag 2                  535   27.27   9.03  99
189  Elina Laine             Suunta Sepot                         592   27.27   9.03   8
190  Susanne Debourg         Ronneby OK                           589   27.34   9.10  24
 
191  Stina Magnusson         FK Friskus, Varberg                  520   28.04   9.40  14
192  Minna Mikkonen          Delta                                534   28.19   9.55  41
193  Petra Eriksson          KFUM Örebro Orientering              541   28.19   9.55  96
194  Cecilia Larsson         OK Skogshjortarna, Alingsås          523   28.21   9.57  45
195  Linn Rönnols            Täby OK                              585   28.26  10.02  56
 
196  Elin Pettersson         Täby OK                              585   28.27  10.03  56
197  Lisa Johannesson        Trollhättans SOK                     611   28.39  10.15  78
198  Malin Stråt             Järfälla OK                          540   28.44  10.20  72
199  Kristina Rask           Forsa OK / Hudikvalls IF             538   28.49  10.25  29
200  Anna Niklasson          Göteborg-Majorna OK                  551   28.59  10.35 utg
 
201  Ida Lundholm            OK Klemmingen, Gnesta                544   28.59  10.35  60
202  Emelie Axelsson         Snättringe SK/Tumba-Mälarhöjden OK   528   29.02  10.38  59
203  Maja Brodin             Istrums SK                           618   29.15  10.51  82
204  Susanna Persson         OK Skogshjortarna, Alingsås          523   29.18  10.54  45
205  Caroline Gustafsson     Istrums SK                           618   29.19  10.55  82
 
206  Anna Månsson            OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L1       514   29.21  10.57  65
207  Maria Eliasson          OK Alehof, Nödinge                   548   29.38  11.14  44
208  Anna Unneryd            Stora Tuna IK, Borlänge              555   30.05  11.41  49
209  Linda Fredberg          Kornäs IF Orientering                561   30.10  11.46  98
210  Caroline Nicolas        KFUM Örebro Orientering              541   30.39  12.15  96
 
211  Malin Passby            Ronneby OK                           589   30.47  12.23  24
212  Johanna Hällefors       Hässleholms OK                       542   30.55  12.31  57
213  Anna Schmiterlöw        Hjobygdens OK lag 2                  535   31.31  13.07  99
214  Emily Nilsson           Härlövs IF, Krisianstad              545   31.48  13.24 103
215  Annika Wsterholm        Paimion Rasti lag 2                  587   31.58  13.34 105
 
216  Katarina Backman        Leksands OK/Särna SK/Gryksbo IF      554   32.34  14.10  77
217  Maria Johansson         Leksands OK/Särna SK/Gryksbo IF      554   32.39  14.15  77
218  Linnéa Hjalmarsson      IK Ymer, Borås                       560   32.59  14.35  23
219  Siri Engberg            Järla IF OK/Gustafsbergs IF          525   33.28  15.04  74
220  Kathrin Blumenstein     Team Saxony                          597   33.35  15.11  97
 
221  Sara Börjesson          OK Tisaren, Kumla-Hallsberg          563   34.26  16.02  63
222  Frida Karlsson          OK Skogsfalken, Svängsta             502   34.55  16.31   7
223  Stina Boman             OK Hällen lag 2, Stigtomta           593   36.23  17.59  84
224  Sofia Josefsson         OK Hällen lag 2, Stigtomta           593   36.24  18.00  84
225  Ida Andersson           Järla IF OK/Gustafsbergs IF          525   36.55  18.31  74
 
226  Katja Salonen           Raja Karjalan Suunnistajat           549   37.14  18.50  71
227  Sofia Hägglund          OK Hammaren/Storviks IF/LS-37        558   37.16  18.52  89
228  Jenny Andersson         OK Kullingshof                       573   38.27  20.03  46
229  malin Börjesson         OK Alehof, Nödinge                   548   38.44  20.20  44
230  Märta Larsson           OK Klemmingen, Gnesta                544   41.00  22.36  60
 
231  Ronja Henmyr            OK Vilse 87, Olofström               606   55.25  37.01 104
232  Hanneli Salo            Paimion Rasti lag 2                  587   60.06  41.42 105