IF HAGEN, SKÖVDE        ***** 20:e UNGDOMENS TIOMILA 2000-08-05 *****            SIDA  1
 
                        Individuellt   resultat   D-18  sträcka nr  2                        
 
                                                                start  sträck  efter lag
plac  namn                      lag                                nr     tid  bäste plac
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
  1  Sofia Karlsson          Tullinge SK                          508   33.37   0.00   1
  2  Ann-Sofie Sundelin      IF Femman                            559   33.42   0.05   5
  3  Lena Persson            OK Skogsfalken, Svängsta             502   34.36   0.59   4
  4  Paula Iso-Markku        Lynx                                 598   34.44   1.07  18
  5  Charlotta Nilsson       FK Göingarna, Knislinge              501   35.16   1.39  10
 
  6  Sieglinde Kundisch      Team Germany                         594   35.24   1.47   3
  7  Ylva Sunesson           OK Södertörn/Haninge SOK             564   35.43   2.06   2
  8  Jenny Pettersson        Hjobygdens OK lag 1                  532   35.53   2.16   7
  9  Malin Sand              OK Tisaren, Kumla-Hallsberg          563   36.09   2.32  59
 10  Jenni Laine             Tampereen Pyrintö lag 1              510   36.10   2.33   6
 
 11  Kristina Kacmarcik      Pan-Kristianstad                     581   36.11   2.34   8
 12  Anne-Mari Mannila       Rasti Karhut                         614   36.21   2.44  12
 13  Emma Öberg              OK Hällen lag 1, Stigtomta           519   36.31   2.54  23
 14  Martina Dockeova        Ärla IF                              546   36.57   3.20  45
 15  Annica Gustafsson       Stängnäs-Malmby OL                   591   37.01   3.24  17
 
 16  Anna Max                Sjövalla FK / Frölunda OL            518   37.08   3.31  14
 17  Pernilla Nilsson        Halmstads OK                         599   37.15   3.38  29
 18  Jenny Persson           Krisinehamns OK                      503   37.36   3.59  16
 19  Elin Hjertson           OK Linné, Uppsala                    552   37.36   3.59  15
 20  Camilla Sjökvist        Norbergs OK / Västerås SOK           582   37.48   4.11  21
 
 21  Elin Woxlin             Alfta-Ösa OK                         539   37.49   4.12  61
 22  Ida Arnesson            Ulricehamns OK                       515   38.26   4.49  33
 23  Katariina Kulmala       Rasti-Lukko                          537   38.26   4.49  22
 24  Ulrika Votila           Suunta Sepot                         592   38.39   5.02  11
 25  Elin Gustavsson         Köping-Kolsva OK lag 2               550   38.52   5.15  20
 
 26  Teres Gustavsson        Ronneby OK                           589   39.06   5.29   9
 27  Maria Henström          Stora Tuna IK, Borlänge              555   39.36   5.59  60
 28  Sara Niemi              Rajamäen Rykmentti                   588   39.43   6.06  24
 29  Ulrika Andersson        IK Gandvik/Främmestads IK            553   39.49   6.12  13
 30  Elin Björkman           Täby OK                              585   39.59   6.22  55
 
 31  Hanna Brus              VB OL                                565   40.15   6.38  27
 32  Maja Bramming           Odense OK                            616   40.25   6.48  25
 33  Hanna Kruse             Köping-Kolsva OK lag 1               530   40.29   6.52 utg
 34  Anna-Kaisa Kannisto     Tampereen Pyrintö lag 2              584   40.38   7.01  26
 35  Elin Andersson          Järla IF OK/Gustafsbergs IF          525   40.40   7.03  56
 
 36  Therese Andersson       Falköpinkgs AIK lag 1                615   40.49   7.12  46
 37  Maria Bengtsson         FK Friskus, Varberg                  520   41.19   7.42  19
 38  Louise Furubom          Forsa OK / Hudikvalls IF             538   41.20   7.43  28
 39  Annelie Litzell         OK Kullingshof                       573   41.25   7.48  36
 40  Cajsa Nilsson           Stigmännens Karlshamns OK            613   41.25   7.48  69
 
 41  Frida Bakkman           Lessebo OK                           562   41.33   7.56  71
 42  Anna Magnusson          SOK Viljan                           536   41.54   8.17  31
 43  Sofia Persson           Snättringe SK/Tumba-Mälarhöjden OK   528   42.14   8.37  30
 44  Lisa Hedman             OK Kolmården                         569   42.26   8.49  43
 45  Liiva Freimane          OK Klemmingen, Gnesta                544   42.49   9.12  32
 
 46  Klara Håmås             Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna   524   42.56   9.19  49
 47  Helena Lidhage          IK Ymer, Borås                       560   43.06   9.29  34
 48  Fredika Vångell         Linköpings OK                        570   43.06   9.29  48
 49  Helena Lydell           OK Rohden, Östhammar                 504   43.09   9.32  52
 50  Jenny Larsson           OK Skogshjortarna, Alingsås          523   43.25   9.48  40
 
 51  Linnea Ryman            Leksands OK/Särna SK/Gryksbo IF      554   43.31   9.54  62
 52  Anna Ekström            Dalaportens OL lag 1                 512   43.43  10.06  44
 53  Åsa Järvholm            FK Vittus                            608   43.46  10.09  42
 54  Eleonore Andersson      Hässleholms OK                       542   43.50  10.13  67
 55  Linda Berg              Bromma-Vällingby SOK                 605   43.59  10.22  37
 
 56  Karin Berggren          Norrköpings AIS                      527   44.11  10.34  41
 57  Zarah Löf-Öhlin         Hagaby GoIF, Örebro                  543   44.12  10.35 101
 58  Lena Johansson          OK Alehof, Nödinge                   548   44.13  10.36  39
 59  Anu Kangasaho           Delta                                534   44.19  10.42  58
 60  Hanna Lundahl           Alvesta SOK                          547   44.25  10.48  72
 
 61  Johanna Granath         Tjällmo Godegårds OK lag 1           506   44.28  10.51  57
 62  Hanna Mattsson          Tolered / Utby OL / IK Uven          529   44.37  11.00  50
 63  Karin Holm              Istrums SK                           618   44.39  11.02  75
 64  Anna Lidström           IFK Lindingö SOK                     619   44.39  11.02  63
 65  Emilia Mattila          Turun Suunistajat                    601   44.44  11.07  54
 
 66  Johanna Lindberg        Boxholm-Mjölby OL                    596   45.00  11.23  85
 67  Josefine Antonsson      OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L1       514   45.27  11.50  66
 68  Erika Stadig            OK Motala                            579   45.30  11.53  89
 69  Ulrika Jansson          Rånäs OK                             612   45.30  11.53  47
 70  Tiina Lindholm          Keravan Urheilijat                   511   45.31  11.54  87
 
 71  Ann Strid               Trollhättans SOK                     611   45.51  12.14  68
 72  Heli Lyytikäinen        Paimon Rasti lag 1                   580   46.13  12.36  35
 73  Cecilia Bergander       Eksjö SOK / SOK Aneby                531   46.23  12.46 104
 74  Natalie Egli            Söders SOL-Tyresö                    516   46.37  13.00  38
 75  Janni Axelsson          Sävedalens AIK                       521   46.44  13.07  64
 
 76  Sofia Hjort             OK Stigen, Värnamo                   566   46.56  13.19  82
 77  Susanna NyrŠn           Södertälje Nykvarn Orientering lag 1 505   47.04  13.27  53
 78  Johanna Pettersson      OK Denseln, Skärblacka               572   47.19  13.42  51
 79  Maria Palm              Dalaportens OL lag 2                 517   47.25  13.48  76
 80  Susanne Sjöö            OK Gipen, Lilla Edet                 509   47.57  14.20  90
 
 81  Lina Neckén             OK Älme                              602   48.04  14.27  70
 82  Hanna Bergdahl          IFK Hedemora OK                      507   48.12  14.35  73
 83  Sofia Magnell           Katrineholms OK                      595   48.22  14.45  74
 84  Camilla Bachhausen      Spring Cup OK                        586   49.01  15.24  88
 85  Emma                    Vingåkers OK / OK Tylöskog           607   49.01  15.24  77
 
 86  Reetta Kotilainen       OK Hammaren/Storviks IF/LS-37        558   49.07  15.30  80
 87  Lina Berglund           Järfälla OK                          540   49.29  15.52  65
 88  Elin Hultman            OK Hällen lag 2, Stigtomta           593   49.46  16.09  81
 89  Maria Loponen           Raja Karjalan Suunnistajat           549   49.58  16.21  78
 90  Jessica Olovsson        Tjalve Orientering/Norrköpings AIS   577   51.40  18.03  94
 
 91  Karin Klamfelt          Tibro AIK SOK                        576   51.42  18.05  93
 92  Anna Carlsson           OK Ravinen, Nacka                    600   52.22  18.45  84
 93  Maria Mller            Team Saxony                          597   53.09  19.32 103
 94  Josefine Lindström      Linköpings OK / OK Eken              571   53.10  19.33  91
 95  Ida Karlsson            OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L2       583   53.21  19.44  83
 
 96  Milla Salo              Kemiön Kiilat                        574   54.14  20.37  98
 97  Sofia Andersson         Falkenbergs OK / Ätrans IF           568   54.45  21.08  79
 98  Kristin Jacobsson       OK Milan                             575   55.42  22.05  95
 99  Linda Göransson         OK Vilse 87, Olofström               606   56.00  22.23  92
100  Jessica Green           Växjö OK                             556   56.55  23.18  86
 
101  Sofia Karlsson          Hjobygdens OK lag 2                  535   57.48  24.11 105
102  Sara Jonsson            Kornäs IF Orientering                561   58.18  24.41  99
103  Katrin Josefsson        OK Kåre                              567   59.50  26.13  96
104  Kristina Viberg         Härlövs IF, Krisianstad              545   60.27  26.50 102
105  Elin Sandberg           Södertälje Nykvarn Orientering lag 2 526   63.33  29.56 100
 
106  Agnes Utbult            KFUM Örebro Orientering              541   72.36  38.59  97
107  Hanna-Maaret Ahlqvist   Paimion Rasti lag 2                  587   78.50  45.13 106