IF HAGEN, SKÖVDE        ***** 20:e UNGDOMENS TIOMILA 2000-08-05 *****            SIDA  1
 
                        Individuellt   resultat   D-18  sträcka nr  1                        
 
                                                                start  sträck  efter lag
plac  namn                      lag                                nr     tid  bäste plac
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
  1  Frida Nero              Ronneby OK                           589   32.49   0.00   1
  2  Linda Ericsson          OK Södertörn/Haninge SOK             564   33.12   0.23   2
  3  Anna Väli-Klemelä       Paimon Rasti lag 1                   580   33.16   0.27   3
  4  Frida Kjäll             FK Friskus, Varberg                  520   33.18   0.29   4
  5  Sanna Kurki             Suunta Sepot                         592   33.22   0.33   5
 
  6  Anna Ställberg          Tullinge SK                          508   33.24   0.35   6
  7  Nadia Larsson           Söders SOL-Tyresö                    516   33.28   0.39   7
  8  Stina Jansson           IK Gandvik/Främmestads IK            553   33.30   0.41   8
  9  Maria Magnusson         KFUM Örebro Orientering              541   33.31   0.42   9
 10  Insa Mller             Team Germany                         594   34.33   1.44  10
 
 11  Märta Mollén            OK Denseln, Skärblacka               572   35.39   2.50  11
 12  Saila Kinni             Tampereen Pyrintö lag 1              510   35.40   2.51  12
 13  Anna Olsson             OK Skogsfalken, Svängsta             502   35.40   2.51  13
 14  Sara Svensson           Pan-Kristianstad                     581   35.44   2.55  14
 15  Lotta Nilsson           OK Alehof, Nödinge                   548   35.57   3.08  15
 
 16  Eeva Nieminen           Tampereen Pyrintö lag 2              584   35.57   3.08  16
 17  Helle Holm-Clausen      Odense OK                            616   35.57   3.08  17
 18  Stina Banck             Hjobygdens OK lag 1                  532   35.59   3.10  18
 19  Anna Nilsson            IK Ymer, Borås                       560   36.00   3.11  19
 20  Anna Nykvist            Södertälje Nykvarn Orientering lag 1 505   36.00   3.11  20
 
 21  Katarina Alm            Bromma-Vällingby SOK                 605   36.05   3.16  21
 22  Stina Berggren          Norrköpings AIS                      527   36.10   3.21  22
 23  Matilda Davidsson       OK Klemmingen, Gnesta                544   36.12   3.23  23
 24  Katrina Bergander       OK Linné, Uppsala                    552   36.12   3.23  24
 25  Maria Gunnarsson        Krisinehamns OK                      503   36.13   3.24  25
 
 26  Sara Malmgren           Sjövalla FK / Frölunda OL            518   36.14   3.25  26
 27  Emma Lövdahl            Köping-Kolsva OK lag 2               550   36.15   3.26  27
 28  Mervi Kärkkäinen        Rasti Karhut                         614   36.32   3.43  28
 29  Riikka Lindberg         Rajamäen Rykmentti                   588   36.37   3.48  29
 30  Erika Nilsson           FK Göingarna, Knislinge              501   36.41   3.52  30
 
 31  Sanna Öhman             Snättringe SK/Tumba-Mälarhöjden OK   528   36.43   3.54  31
 32  Lena Paxal              IF Femman                            559   36.45   3.56  32
 33  Tiina Laas              OK Skogshjortarna, Alingsås          523   36.50   4.01  33
 34  Anni Heikkonen          Rasti-Lukko                          537   36.54   4.05  34
 35  Malene Almqvist         FK Vittus                            608   36.56   4.07  35
 
 36  Linda Ahlsén-Seirup     Stängnäs-Malmby OL                   591   37.01   4.12  36
 37  Ida Andersson           SOK Viljan                           536   37.04   4.15  37
 38  Stina Lindqvist         Järfälla OK                          540   37.10   4.21  38
 39  Marie Ohlin             Rånäs OK                             612   37.12   4.23  39
 40  Therese Tillenius       Dalaportens OL lag 1                 512   37.13   4.24  40
 
 41  Sofi Rönnestrand        Forsa OK / Hudikvalls IF             538   37.20   4.31  41
 42  Karin Jarlekrantz       Norbergs OK / Västerås SOK           582   37.21   4.32  42
 43  Anna-Karin Claesson     OK Kullingshof                       573   38.16   5.27  43
 44  Annie Larsson           Tolered / Utby OL / IK Uven          529   38.17   5.28  44
 45  Elin Fredriksson        VB OL                                565   38.19   5.30  45
 
 46  Hanna Järvenmäki        Turun Suunistajat                    601   38.20   5.31  46
 47  Cecilia Svensson        OK Kolmården                         569   38.26   5.37  47
 48  Frida Andersson         Falkenbergs OK / Ätrans IF           568   38.28   5.39  48
 49  Karin Lundell           OK Hällen lag 1, Stigtomta           519   39.19   6.30  49
 50  Ella Hurtig             Tjällmo Godegårds OK lag 1           506   39.35   6.46  50
 
 51  Johanna Östlin          Linköpings OK                        570   39.36   6.47  51
 52  Martina Nässlin         Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna   524   39.47   6.58  52
 53  Ann-Marie Bernerus      Sävedalens AIK                       521   39.48   6.59  53
 54  Riina Valonen           Delta                                534   39.49   7.00  54
 55  Anniina Viertonen       Lynx                                 598   39.50   7.01  55
 
 56  Anna Brittesland        Växjö OK                             556   39.51   7.02  56
 57  Sofia Söllvander        OK Rohden, Östhammar                 504   39.53   7.04  57
 58  Kerstin Bennitz         IF Thor                              533   39.55   7.06  58
 59  Eva Öhlund              Ulricehamns OK                       515   40.36   7.47  59
 60  Mia Christensson        IFK Lindingö SOK                     619   40.57   8.08  60
 
 61  Emma Nilsson            OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L1       514   41.23   8.34  61
 62  Ida Svensson            Halmstads OK                         599   41.39   8.50  62
 63  Helena Andersson        Vingåkers OK / OK Tylöskog           607   41.39   8.50  63
 64  Camilla Andersson       Falköpinkgs AIK lag 1                615   41.45   8.56  64
 65  Maria Gustafsson        OK Älme                              602   41.47   8.58  65
 
 66  Charlotta Rehnberg      Göteborg-Majorna OK                  551   41.49   9.00  66
 67  Christina Winther       Katrineholms OK                      595   41.58   9.09  67
 68  Ann-Charlotte Sander    Leksands OK/Särna SK/Gryksbo IF      554   41.59   9.10  68
 69  Josefin Andersson       IFK Hedemora OK                      507   42.08   9.19  69
 70  Emelie Andersson        OK Löftan/IK Dran/OK Nackhe L2       583   42.11   9.22  70
 
 71  Lisa Silvemark          Dalaportens OL lag 2                 517   43.10  10.21  71
 72  Saara Jänis             Raja Karjalan Suunnistajat           549   43.12  10.23  72
 73  Stina Andreasson        Järla IF OK/Gustafsbergs IF          525   43.14  10.25  73
 74  Ida Pettersson          Täby OK                              585   43.14  10.25  74
 75  Ida Karlsson            Hässleholms OK                       542   43.20  10.31  75
 
 76  Malin Lönnqvist         OK Ravinen, Nacka                    600   43.38  10.49  76
 77  Maria Svensson          Trollhättans SOK                     611   43.52  11.03  77
 78  Linnea Östlin           Linköpings OK / OK Eken              571   45.09  12.20  78
 79  Helena Borg             Ärla IF                              546   45.17  12.28  79
 80  Madeleine Rystedt       Stora Tuna IK, Borlänge              555   45.23  12.34  80
 
 81  Linda Johansson         OK Hällen lag 2, Stigtomta           593   45.28  12.39  81
 82  Eva Tiselius            OK Kåre                              567   45.31  12.42  82
 83  Emma Linell             OK Hammaren/Storviks IF/LS-37        558   45.35  12.46  83
 84  Elin Johansson          Alvesta SOK                          547   45.37  12.48  84
 85  Emelie Karlsson-Landén  Istrums SK                           618   45.45  12.56  85
 
 86  Josefine Engström       Alfta-Ösa OK                         539   47.36  14.47  86
 87  Johanna Jonsson         OK Tisaren, Kumla-Hallsberg          563   48.07  15.18  87
 88  Angelica Cronlund       Södertälje Nykvarn Orientering lag 2 526   48.08  15.19  88
 89  Gry Gasbjerg            Spring Cup OK                        586   48.08  15.19  89
 90  Anna Frantz             Stigmännens Karlshamns OK            613   48.19  15.30  90
 
 91  Carolina Hjort          OK Stigen, Värnamo                   566   48.21  15.32  91
 92  Lena Bengtsson          OK Vilse 87, Olofström               606   48.21  15.32  92
 93  Maria Carlström         Lessebo OK                           562   48.23  15.34  93
 94  Emma Fransson           OK Milan                             575   49.38  16.49  94
 95  Maria Lisskar           Kornäs IF Orientering                561   49.44  16.55  95
 
 96  Jennie Olsson           OK Gipen, Lilla Edet                 509   49.47  16.58  96
 97  Heidi Lampén            Keravan Urheilijat                   511   51.31  18.42  97
 98  Maria Lingemark         Boxholm-Mjölby OL                    596   51.36  18.47  98
 99  Hanna Riberg            OK Motala                            579   51.59  19.10  99
100  Elin Håkansson          Härlövs IF, Krisianstad              545   53.25  20.36 100
 
101  Emma Svensson           Tibro AIK SOK                        576   53.29  20.40 101
102  Sara Dahlberg           Tjalve Orientering/Norrköpings AIS   577   53.33  20.44 102
103  Mari Ratia              Kemiön Kiilat                        574   53.37  20.48 103
104  Maria Forsberg          Hjobygdens OK lag 2                  535   57.42  24.53 104
105  Laura Nieminen          Paimion Rasti lag 2                  587   58.25  25.36 105
 
106  Silvia Rönsch           Team Saxony                          597   60.55  28.06 106
107  Christin Karlsson       Eksjö SOK / SOK Aneby                531   68.33  35.44 107
108  Erica Karlsson          Hagaby GoIF, Örebro                  543   68.35  35.46 108