IF HAGEN, SKÖVDE        ***** 17:e UNGDOMENS TIOMILA 1997-08-02 *****            SIDA  1
 
               Individuellt   resultat  HD-18  sträcka nr  6                         
 
                                                                start  sträck  efter  lag
plac  namn                      lag                                nr     tid  bäste plac
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
  1  Clive Parry             BOF Juniors                           86   17.43   0.00  91
  2  Toumas Soininen         Savo-Karjalan Suunnistus             126   18.08   0.26  42
  3  Johan Eriksson          KFUM Örebro OK                        15   18.13   0.30  13
  4  Peter Hulander          Ulricehamns OK                        16   18.14   0.31   3
  5  Mattias Lindgren        IK Hakarpspojkarna, Huskvarna         64   18.22   0.40   7
 
  6  Kristian Borgström      OK Vilse -87, Olofström               63   18.24   0.42   4
  7  Andreas Norell          Stora Tuna IK, Borlänge                2   18.28   0.46   6
  8  Andreas Quandt          German Juniors                         8   18.33   0.50   5
  9  Lari Ahti               Lynx                                  61   18.34   0.51 116
 10  Aapo Leskinen           Lynx                                  61   18.35   0.52 116
 
 11  Crister Lindman         Ulricehamns OK                        16   18.44   1.01   3
 12  Samuli Kunttu           Delta                                  6   18.46   1.04  25
 13  Fredrik Granath         Stora Tuna IK, Borlänge                2   18.47   1.04   6
 14  Tim Vikström            Delta                                  6   18.50   1.07  25
 15  Per Kallin              KFUM Örebro OK                        15   18.60   1.17  13
 
 16  Tobias Bönnemark        OK Hällen, Stigtomta                  12   19.26   1.43  89
 17  Pasi Kujala             Lynx                                  61   19.36   1.53 116
 18  Miika Pietilä           Kangasala SK                          18   19.37   1.54  65
 19  Jonas Höglund           OK Tyr                                88   19.37   1.54  47
 20  Jukka Kanto             Delta                                  6   19.40   1.57  25
 
 21  Henrik Sandén           Domnarvets GOIF / Kvarnsvedens GOIF   60   19.45   2.02  60
 22  Johan Fredriksson       OK Skogshjortarna, Alingsås           19   19.47   2.04  61
 23  Thomas Skovenborg       OK Venner                            112   19.56   2.13  17
 24  Anders Ohls             Domnarvets GOIF / Kvarnsvedens GOIF   60   19.59   2.16  60
 25  Tuomas Ernamo           Helsingin Suunnistajat                17   20.01   2.18  16
 
 26  Andreas Wiklund         Rehns BK                              37   20.03   2.20  63
 27  Carl Hansson            Lerums SOK / FK Herkules              24   20.04   2.22  15
 28  Johan Abelsson          Täby OK / OK Österåker                95   20.04   2.22  83
 29  Dan Johansson           IF Sibbo Vargarna                     35   20.07   2.25  14
 30  Anders Bjermqvist       Falkenbergs OK                        38   20.09   2.26  21
 
 31  Johan Irwe              OK Kompassen, Klippan                 30   20.12   2.29  18
 32  Johan Axelsson          Tierps SOK / Rånäs OK                105   20.12   2.29  64
 33  Per Wijk                OK Kontinent                          52   20.12   2.30  90
 34  Pekka Pussinen          Espoon Suunta                          3   20.14   2.32  24
 35  Jani Karhunen           Savo-Karjalan Suunnistus             126   20.17   2.34  42
 
 36  Tuomas Kari             Angelniemen Ankkuri                   13   20.17   2.35  19
 37  Anders Hansson          Rehns BK                              37   20.22   2.40  63
 38  Sara Arenvall           Bromma-Vällingby SOK / Solna OK       32   20.23   2.41 utg
 39  Dan Öberg-Hjelm         Rehns BK                              37   20.35   2.53  63
 40  Erik Bergman            Säterbygdens OK / Ludvika OK          54   20.38   2.55  23
 
 41  Marcus Wiklund          Stora Tuna IK, Borlänge                2   20.41   2.58   6
 42  Hanna Höij              OK Mangen / OK Jösse, Arvika          47   20.42   2.59  26
 43  Tue Lassen              OK Kanon                               9   20.43   3.00  22
 44  Jakob Adolfsson         Lerums SOK / FK Herkules              24   20.46   3.03  15
 45  Mikael Sundström        IF Sibbo Vargarna                     35   20.49   3.07  14
 
 46  Tuukka Korhonen         Savo-Karjalan Suunnistus             126   20.50   3.07  42
 47  Olof Bengtsson          Härlövs IF, Kristianstad / FK Åsen   123   20.52   3.09  50
 48  Johan Bjurling          Gustavsbergs IF / Järla IF             7   20.54   3.11   8
 49  Bjarne Knudsen          OK Kanon                               9   20.55   3.12  22
 50  Andreas Norberg         Järfälla OK                           29   20.58   3.16 utg
 
 51  Johan Olsson            KFUM Örebro OK                        15   21.07   3.25  13
 52  Tord Axelsson           Kinnaströms SK/ OK Räven/ Horred      57   21.11   3.28  48
 53  Anders Kyed             Silkeborg OK                          10   21.14   3.32  76
 54  Valtteri Valkonen       Espoon Suunta                          3   21.25   3.42  24
 55  Mikael Bengtsson        Lerums SOK / FK Herkules              24   21.25   3.43  15
 
 56  Rickard Holm            Eksjö SOK / OK Bävern                 93   21.26   3.44  86
 57  Andreas Blixt           Dalaportens OL                        41   21.31   3.49  49
 58  Tiina Kivimäki          Helsingin Suunnistajat                17   21.32   3.49  16
 59  Björn Holm              Dalaportens OL                        41   21.33   3.51  49
 60  Linus Ernstad           OK Njudung / IFK Sävsjö               33   21.34   3.52  45
 
 61  Morten Strange          OK Kanon                               9   21.36   3.53  22
 62  Daniel Johansson        OK Skogshjortarna, Alingsås           19   21.42   3.59  61
 63  Martin Eliasson         Annebergs GIF /Nässjö OK /SOK Aneby   49   21.43   4.00  20
 64  Rikard Larsson          OK Skogshjortarna, Alingsås           19   21.48   4.06  61
 65  Per Leandersson         Kinnaströms SK/ OK Räven/ Horred      57   21.49   4.06  48
 
 66  Christian Gigon         Australia OK                         127   21.50   4.08  11
 67  Mathias Sundström       IF Sibbo Vargarna                     35   21.56   4.14  14
 68  Andreas Carlsson        Boxholm - Mjölby OL                   43   21.57   4.15   9
 69  Hanna Ruhanen           Helsingin Suunnistajat                17   21.60   4.17  16
 70  Martin Westerlund       Säterbygdens OK / Ludvika OK          54   22.00   4.18  23
 
 71  Mattias Gustafsson      Boxholm - Mjölby OL                   43   22.04   4.22   9
 72  Mårten Magnusson        OK Hällen, Stigtomta                  12   22.05   4.23  89
 73  Henrik Johansson        Hagaby GOIF, Örebro                   36   22.06   4.23  10
 74  Henrik Åberg            Tolered-Utby OL, Göteborg             45   22.06   4.23  93
 75  Mikael Axin             Hagaby GOIF, Örebro                   36   22.06   4.24  10
 
 76  Robert Magnusson        IK Hakarpspojkarna, Huskvarna         64   22.09   4.26   7
 77  Tero Leurila            Hyvinkään Rasti                        4   22.09   4.27   2
 78  Tuomo Karhunlahti       Hyvinkään Rasti                        4   22.10   4.27   2
 79  Patrik Armbäck          OK Kompassen, Klippan                 30   22.10   4.27  18
 80  Anna Salo               Angelniemen Ankkuri                   13   22.11   4.28  19
 
 81  Kristina Nyström        Mariestads FK                         14   22.11   4.29   1
 82  Kaisa Soikkeli          Angelniemen Ankkuri                   13   22.12   4.29  19
 83  Erik Persson            Kristinehamns OK                      84   22.12   4.29  95
 84  Jouni Tukiainen         Hyvinkään Rasti                        4   22.15   4.32   2
 85  Tobias Nilsson          OK Vilse -87, Olofström               63   22.16   4.34   4
 
 86  Markku Salmi            Paimion Rasti                         20   22.22   4.39  94
 87  Mickael Axelsson        Ulricehamns OK                        16   22.24   4.42   3
 88  Johanna Lapinniemi      Turun Suunistajat                    125   22.28   4.45  12
 89  Mika Rantanen           Tampereen Pyrintö                    131   22.28   4.46  27
 90  Henrik Karlsson         OK Kolmården, Norrköping              72   22.29   4.47  41
 
 91  Joachim Widar           OK Denseln, Skärblacka                78   22.30   4.47  28
 92  Christopher Hansén      Ärla IF                               21   22.31   4.49 114
 93  Erik Sätterström        Säterbygdens OK / Ludvika OK          54   22.32   4.49  23
 94  Björn Önnemar           Västerbergslagens OL, Grängesberg      5   22.32   4.49  31
 95  Johan Höög              OK Vilse -87, Olofström               63   22.33   4.50   4
 
 96  Torsten Dresen          German Juniors                         8   22.35   4.52   5
 97  Julia Minty             Australia OK                         127   22.36   4.53  11
 98  David Carlsson          IFK Linköping / OK Eken               42   22.37   4.55  46
 99  Erik Danils             Västerbergslagens OL, Grängesberg      5   22.39   4.56  31
100  Anna Mossberg           OK Mangen / OK Jösse, Arvika          47   22.40   4.58  26
 
101  Emil Andersson          Ärla IF                               21   22.40   4.58 114
102  Anders Kulin            OK Alehof, Nödinge                    90   22.41   4.58 103
103  Pekka Rahkonen          Paimion Rasti                         20   22.41   4.59  94
104  Andreas Thelander       Istrums SK / OK Orinto                59   22.43   5.01  52
105  Björn Carlsson          IFK Linköping / OK Eken               42   22.45   5.02  46
 
106  Johan Näsholm           Ärla IF                               21   22.46   5.04 114
107  Mattias Nilsson         OK Alehof, Nödinge                    90   22.48   5.05 103
108  Matias Vanhanen         Paimion Rasti                         20   22.48   5.05  94
109  Maria Andersson         Gustavsbergs IF / Järla IF             7   22.51   5.09   8
110  Mattias Samuelsson      Linköpings OK                         27   22.52   5.09  32
 
111  Stina Andreasson        Gustavsbergs IF / Järla IF             7   22.53   5.10   8
112  Gustav Kask             OK Tisaren, Kumla-Hallsberg           25   23.04   5.22  58
113  Pontus Larsson          Kristinehamns OK                      84   23.06   5.24  95
114  Lars Hanning            Annebergs GIF /Nässjö OK /SOK Aneby   49   23.10   5.27  20
115  Filip Jansson           OK Kolmården, Norrköping              72   23.15   5.33  41
 
116  Joel Stridfeldt         Järfälla OK                           29   23.16   5.33 utg
117  Madelene Lööf           Mariestads FK                         14   23.17   5.34   1
118  Erik Dehlbom            OK Kolmården, Norrköping              72   23.20   5.38  41
119  Dan Andersson           OK Denseln, Skärblacka                78   23.23   5.41  28
120  Stefan Gradin           Järfälla OK                           29   23.24   5.41 utg
 
121  Anna Jacobsson          Forsa OK / Ljusdals OK               103   23.26   5.44  29
122  Henrik Eriksson         OK Tisaren, Kumla-Hallsberg           25   23.28   5.45  58
123  Martin Johansson        IK Uven                               11   23.30   5.48  96
124  Martin Cederman         Mariestads FK                         14   23.32   5.50   1
125  Sara Jägerström         IK Uven                               11   23.33   5.50  96
 
126  Erik Falkeby            Ljungskile FK / Stenungsunds OK      122   23.36   5.53 109
127  Frida Larsson           OK Kåre, Falun                        31   23.36   5.53  30
128  Anders Ågren            Ljungskile FK / Stenungsunds OK      122   23.39   5.57 109
129  Ida Johansson           OK Skogsstjärnan, Töreboda / OK Amne 107   23.41   5.59 105
130  Jennie Runesson         OK Vivill, Smålandsstenar            116   23.51   6.08  56
 
131  Fredrik Larsson         Laxå OK / OK Alferna                  67   23.53   6.11  80
132  Martin Isaksson         Halmstad OK/Oskarström OK/Fjärås AIK  75   23.59   6.16  67
133  John Johansson          Ätrans IF / IK Trenne                 34   24.01   6.19  51
134  Hanna Mattsson          IK Uven                               11   24.02   6.19  96
135  Maarit Korte            Turun Suunistajat                    125   24.05   6.22  12
 
136  Peter Lagerström        Eskilstunafors OL                     70   24.05   6.23 113
137  Jenny Allared           Laxå OK / OK Alferna                  67   24.08   6.25  80
138  Erik Johansson          Norrköpings AIS / Finspångs AIK       46   24.12   6.30  97
139  Jonas Holmberg          OK Kåre, Falun                        31   24.13   6.30  30
140  Johnny Skåtar           IF Femman                             44   24.15   6.32  43
 
141  Pontus Bilde            Norrköpings AIS / Finspångs AIK       46   24.15   6.33  97
142  Emelie Steen            Kungälvs OK                           96   24.20   6.38 112
143  Mari Koivunen           Lahden Suunnistajat -37              130   24.21   6.38  37
144  Miia Karetjoki          Lahden Suunnistajat -37              130   24.22   6.40  37
145  Andreas Nordkvist       Domnarvets GOIF / Kvarnsvedens GOIF   60   24.23   6.40  60
 
146  Matti Perlinen          Kangasala SK                          18   24.23   6.40  65
147  Hans Gidenstam          Kungälvs OK                           96   24.24   6.41 112
148  Johan Sand              Norrhults SOK / Värend GN, Växjö      99   24.24   6.42  98
149  Emma Nilsson            OK Kontinent                          52   24.29   6.47  90
150  Linus Nilsson           OK Kontinent                          52   24.30   6.47  90
 
151  Nicklas Rysjö           Tullinge SK                           55   24.36   6.54  66
152  Gustav Pettersson       Ronneby OK                            48   24.37   6.54  33
153  Niklas Nilsson          Vänersborgs SK                       119   24.41   6.58 100
154  Erik Thorsson           Tullinge SK                           55   24.42   6.59  66
155  Per Holmberg            Ronneby OK                            48   24.43   7.00  33
 
156  Henrik Trolin           Forsa OK / Ljusdals OK               103   24.47   7.04  29
157  Rasmus Timlöv           OK Tor, Torshälla / St. Sundby GOIF  121   24.47   7.05  78
158  Maria Palm              Dalaportens OL                        41   24.49   7.06  49
159  Linus Ahonen            OK Tor, Torshälla / St. Sundby GOIF  121   24.49   7.06  78
160  Christina Zens          OK Tor, Torshälla / St. Sundby GOIF  121   24.49   7.07  78
 
161  Erik Tilly              Kungälvs OK                           96   24.52   7.09 112
162  Juha Matilainen         Lahden Suunnistajat -37              130   25.02   7.19  37
163  Henrik Hellgren         Leksands OK                          101   25.04   7.21 117
164  Jens Engman             Leksands OK                          101   25.08   7.25 117
165  Helena Karlsson         Eskilstunafors OL                     70   25.09   7.26 113
 
166  Tomas Hammarström       Leksands OK                          101   25.10   7.27 117
167  Erik Färm               Umeå OK/ Långviks OK/ Skellefteå OK  104   25.15   7.32 115
168  Erik BLomdahl           IK Hakarpspojkarna, Huskvarna         64   25.25   7.42   7
169  Magnus Johansson        OK Tisaren, Kumla-Hallsberg           25   25.26   7.43  58
170  Juha Ojanperä           IF Femman                             44   25.29   7.47  43
 
171  Erik Tengvall           Boxholm - Mjölby OL                   43   25.31   7.49   9
172  David Karlsson          Laxå OK / OK Alferna                  67   25.34   7.51  80
173  Magnus Engström         Sundsv. OK/ Selånga SOK/ Kovlands IF  23   25.48   8.05  68
174  Therese Mårtensson      Ätrans IF / IK Trenne                 34   25.50   8.07  51
175  Tore Landén             Sundsv. OK/ Selånga SOK/ Kovlands IF  23   25.51   8.08  68
 
176  Henrik Mattsson         Gävle OK / OK Hammaren                77   25.58   8.15  44
177  Johan Persson           Hagaby GOIF, Örebro                   36   25.59   8.17  10
178  Joakim Millegård        Göteborg-Majorna OK / Sävedalen AIK   28   25.59   8.17  72
179  Erik Nylander           Sundsv. OK/ Selånga SOK/ Kovlands IF  23   25.60   8.17  68
180  Emil Augustsson         OK Orion                             133   26.01   8.18 108
 
181  David Berg              IFK Hedemora OK                       68   26.06   8.23  57
182  Elin Guttman            Göteborg-Majorna OK / Sävedalen AIK   28   26.06   8.24  72
183  Henrik Myrén            OK Orion                             133   26.08   8.26 108
184  Joonas Pääkkönen        Keravan Urheilijat                    83   26.09   8.27  70
185  Anders Busk             IFK Hedemora OK                       68   26.15   8.32  57
 
186  Tobias Öström           OK Tyr                                88   26.15   8.33  47
187  Linda Wik               Ljungskile FK / Stenungsunds OK      122   26.21   8.38 109
188  Sofia Thorsson          Ätrans IF / IK Trenne                 34   26.26   8.43  51
189  Emma Johansson          OK Landehof, Landvetter               76   26.27   8.45  77
190  Hanna Johansson         Falkenbergs OK                        38   26.28   8.45  21
 
191  Karolina Olsson         Falkenbergs OK                        38   26.30   8.48  21
192  Niklas Dalström         Kjula-Standard OK , Eskilstuna        26   26.31   8.48  38
193  LinnŠa Lidström         OK Landehof, Landvetter               76   26.31   8.49  77
194  Ida Svensson            OK Skogsfalken, Svängsta               1   26.32   8.49  81
195  Madelene Johansson      OK Skogsfalken, Svängsta               1   26.33   8.50  81
 
196  Peter Kjellberg         Istrums SK / OK Orinto                59   26.34   8.51  52
197  Anna Lidström           Västerås SOK                          22   26.35   8.52  59
198  Daniel Johannesson      Västerås SOK                          22   26.35   8.53  59
199  Kjell Vowles            Frölunda OL / IK Stern               117   26.38   8.55  40
200  Sandra Alfredsson       OK Mangen / OK Jösse, Arvika          47   26.41   8.58  26
 
201  Daniel Börjesson        FK Friskus, Varberg                  109   26.44   9.01  54
202  Mattias Lundberg        Bredaryds SOK / OK Gisle             128   26.46   9.03  85
203  Ida Karlsson            Hässleh. OK/Hästveda OK/Tormestorp    40   26.47   9.04  34
204  Johan Ottosson          OK Landehof, Landvetter               76   26.53   9.11  77
205  Maria Perez             Tolered-Utby OL, Göteborg             45   26.53   9.11  93
 
206  Daniel Muschke          Falköpings AIK / Mullsjö SOK          81   26.53   9.11 107
207  Johan Carlsson          IFK Linköping / OK Eken               42   26.54   9.11  46
208  Johan Lövgren           Degerfors OK / OK Bjur               118   26.57   9.15 utg
209  Vincent Lingehed        Falköpings AIK / Mullsjö SOK          81   26.58   9.15 107
210  André Liljegren         Gotlands Bro OK / Garda IK           110   27.00   9.18  39
 
211  Simon Blomér            Gotlands Bro OK / Garda IK           110   27.01   9.18  39
212  Jennie Hallberg         Degerfors OK / OK Bjur               118   27.02   9.20 utg
213  Cissi Andersson         Norrköpings AIS / Finspångs AIK       46   27.03   9.20  97
214  Christian Liljegren     Gotlands Bro OK / Garda IK           110   27.03   9.21  39
215  Robert Granh            Arboga OK                            111   27.04   9.21  69
 
216  Emma Larsson            Kalmar OK                             65   27.11   9.28  35
217  Stina Hägglund          Åkers IF / Strängnäs - Malmby OL      56   27.11   9.28 101
218  Christina Sundström     Åkers IF / Strängnäs - Malmby OL      56   27.12   9.30 101
219  Jennie Holm             Norbergs OK                          124   27.15   9.33  36
220  Emma Gustavsson         FK Finn / Alvesta SOK                113   27.16   9.33  84
 
221  Erik Bertilsson         Kinnaströms SK/ OK Räven/ Horred      57   27.17   9.35  48
222  Hanna Hultquist         Kalmar OK                             65   27.18   9.35  35
223  Andreas Johnsson        Bredaryds SOK / OK Gisle             128   27.19   9.37  85
224  Anton Hedström          Falköpings AIK / Mullsjö SOK          81   27.31   9.48 107
225  Anna Persson            FK Göingarna, Knislinge               50   27.38   9.56  62
 
226  Nils Björke             Söders OL / OK Södertörn              82   27.42   9.59  88
227  Magnus Ander            Helsingborgs SOK                      94   27.44  10.02 104
228  Markus Lehto            Mynämäen Suunnistajat -52             91   27.46  10.03  82
229  Rebecka Berg            OK Milan/ Hällefors OK                53   27.53  10.10  71
230  Paulina Göth            FK Göingarna, Knislinge               50   28.07  10.25  62
 
231  Marcus Enberg           SOK Viljan / Berga SOK / Målilla OK   66   28.15  10.32  55
232  Karin Karlsson          SOK Viljan / Berga SOK / Målilla OK   66   28.18  10.35  55
233  Alfred Hurtig           Tjällmo-Godegårds OK                  71   28.24  10.41 119
234  Daniel Beutler          Haninge SOK / OK Södertörn Stockholm  39   28.25  10.43  53
235  Maria Gustavsson        OK Älme, Älmhult                      69   28.29  10.46  73
 
236  Erik Welén              Haninge SOK / OK Södertörn Stockholm  39   28.29  10.46  53
237  Stefan Gustavsson       Tjällmo-Godegårds OK                  71   28.31  10.48 119
238  Anna Nilsson            IK Ymer, Borås                       120   28.37  10.55 utg
239  Karin Eriksson          Kjula-Standard OK , Eskilstuna        26   28.39  10.56  38
240  Tobias Österlund        IK Ymer, Borås                       120   28.47  11.04 utg
 
241  Ylva Lindberg           Bromma-Vällingby SOK / Solna OK       32   29.02  11.19 utg
242  Johan Persson           FK Göingarna, Knislinge               50   29.02  11.20  62
243  Erik Lindberg           Bromma-Vällingby SOK / Solna OK       32   29.03  11.20 utg
244  Jonas Niklasson         OK Klemmingen, Gnesta                102   29.04  11.21  79
245  Björn Pramlid           OK Klemmingen, Gnesta                102   29.04  11.22  79
 
246  Mattias Jansson         Bredaryds SOK / OK Gisle             128   29.06  11.23  85
247  Birgitta Lindén         OK Kåre, Falun                        31   29.08  11.26  30
248  Johan Gawell            IFK Lidingö SOK                      129   29.13  11.30  74
249  Erik Malm               Rotebro IS / OK Älvsjö Örby           74   29.21  11.39  99
250  Jonatan Pettersson      Länna IF                              73   29.28  11.45 124
 
251  David                   Rotebro IS / OK Älvsjö Örby           74   29.28  11.46  99
252  Birgitta Wahlström      Almby IK, Örebro                      89   29.33  11.50  75
253  Fredrik Löfgren         Linköpings OK                         27   29.37  11.54  32
254  Erik Backteman          Linköpings OK                         27   29.44  12.02  32
255  Caroline Olsson         Helsingborgs SOK                      94   29.48  12.06 104
 
256  Tobias Nyström-Waara    Länna IF                              73   29.59  12.17 124
257  Ville Kippo             Mynämäen Suunnistajat -52             91   30.03  12.20  82
258  Tomi Nukki              Mynämäen Suunnistajat -52             91   30.16  12.33  82
259  Staffan Schön           IK Ymer, Borås                       120   30.39  12.57 utg
260  Erika Ohlsson           OK Skärmen                            80   30.47  13.05  87
 
261  Sara Pettersson         FK Friskus, Varberg                  109   30.54  13.11  54
262  Sofie Heil              Hjärnarps GIF                        114   31.32  13.49 118
263  Erik Edespong           FK Friskus, Varberg                  109   31.35  13.52  54
264  Anna Tibbelin           Väsby OK, Upplands Väsby             108   31.37  13.55  92
265  Linda Jinnemo           Hjärnarps GIF                        114   31.40  13.58 118
 
266  Mia Westerberg          Västerås SOK                          22   31.49  14.07  59
267  Annika Kumlin           Växjö OK / Emmaboda OK                79   31.52  14.09 102
268  Emma Kriblad            Hjärnarps GIF                        114   32.20  14.37 118
269  Stina Hansson           Tibro AIK                            132   32.26  14.44 utg
270  Gustav Almeståhl        Tibro AIK                            132   32.27  14.45 utg
 
271  Lisa Larsson            OK Skärmen                            80   32.27  14.45  87
272  Kristina Lag            Tierps SOK / Rånäs OK                105   32.31  14.48  64
273  Matilda Davidsson       OK Klemmingen, Gnesta                102   32.32  14.49  79
274  Ida Eriksson            Tierps SOK / Rånäs OK                105   32.37  14.55  64
275  Oskar Vikerlöf          Almby IK, Örebro                      89   32.56  15.14  75
 
276  Vanja Fred              IF Femman                             44   33.01  15.18  43
277  Gustav Ekberg           Tjällmo-Godegårds OK                  71   33.08  15.25 119
278  Martin P Hansen         Östkredsen                           100   33.17  15.34 110
279  Stefan Ertmann          Östkredsen                           100   33.21  15.39 110
280  Richard Hägglund        Västerbergslagens OL, Grängesberg      5   34.04  16.21  31
 
281  Sofia Månsson           Trollhättans SOK                      97   34.27  16.44 123
282  Patrik Norén            Haninge SOK / OK Södertörn Stockholm  39   34.28  16.46  53
283  Niklas Wargbo           IFK Hedemora OK                       68   34.31  16.49  57
284  Peter Kallionemi        Trollhättans SOK                      97   34.40  16.57 123
285  Ilkka Salonen           Espoon Suunta                          3   34.43  17.00  24
 
286  Johan Jarkell           Rotebro IS / OK Älvsjö Örby           74   35.24  17.41  99
287  Johan Börjesson         OK Alehof, Nödinge                    90   35.37  17.54 103
288  Cecilia Askerstedt      Åkers IF / Strängnäs - Malmby OL      56   35.39  17.56 101
289  David Olefeldt          Rävetofta OK /Eslövs FK/ OK Silva     92   36.40  18.57 106
290  Björn Ulfsson           Istrums SK / OK Orinto                59   36.42  18.59  52
 
291  Pär Lindqvist           Ronneby OK                            48   36.49  19.06  33
292  Richard Nordenskjöld    Kjula-Standard OK , Eskilstuna        26   37.06  19.23  38
293  Joakim Jensen           Rävetofta OK /Eslövs FK/ OK Silva     92   37.10  19.28 106
294  Jesper Bergström        OK Denseln, Skärblacka                78   37.41  19.59  28
295  Olle Sjölander          OK Rodhen                            134   38.39  20.57 120
 
296  Mikael Olsson           Gävle OK / OK Hammaren                77   39.02  21.20  44
297  Tove Norén              Söders OL / OK Södertörn              82   39.39  21.57  88
298  Fredrik Johansson       OK Kullingshof, Vårgårda             115   39.40  21.58 121
299  Sebastian Hellström     Gävle OK / OK Hammaren                77   39.41  21.58  44
300  Karin Slotte            Söders OL / OK Södertörn              82   39.43  22.01  88