IF HAGEN, SKÖVDE        ***** 14:e UNGDOMENS TIOMILA 1994-07-30 *****            SIDA  1
 
                        Individuellt   resultat  HD-18  sträcka nr  2                        
 
                                                                start  sträck  efter lag
plac  namn                      lag                                nr     tid  bäste plac
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
  1  Jarno Salmelin          Delta                                  3   36.37   0.00   4
  2  Tuomo Korte             Turun Suunnistajat, Åbo               11   36.51   0.14   5
  3  Stig Viig               Hässleholms OK                       109   38.10   1.33   6
  4  Joakim Östblom          Gävle OK                              35   38.12   1.35   8
  5  Ville Sundberg          Lynx lag 1                             4   38.34   1.57   1
 
  6  Anders Carlsson         IFK Hedemora                          48   39.08   2.31   2
  7  Mattias Ehn             IK Fyris / Upsala IF                  22   39.42   3.05  23
  8  Björn Persson           Växjö OK                              33   40.43   4.06  33
  9  Torbjörn Svensk         OK Hällen, Stigtomta                  41   40.44   4.07  18
 10  Ola Lindqvist           OK Skogsfalken, Svängsta              32   41.04   4.27  10
 
 11  Rikard Gunnarsson       Härlövs IF, Kristianstad              31   41.04   4.27  26
 12  Anthony Squire          British Orienteering Federation      125   41.14   4.37  20
 13  Janne Röytiö            Paimion Rasti                         13   41.22   4.45  62
 14  Torbjörn Engberg        Järla IF OK                           53   41.26   4.49  22
 15  Johan Engvall           OK Kolmården                          30   42.33   5.56  17
 
 16  Marcus Karlsson         FK Finn, Ljungby                      36   42.34   5.57  16
 17  Lars Nilsson            Umedalens IF / IFK Umeå / Umeå OK    130   42.39   6.02  52
 18  Janne Nuotio            Esspoon Sunta                         10   42.50   6.13  15
 19  Tomas Unanader          Nynäshamns OK / IFK Tumba             23   42.54   6.17  72
 20  Andreas Ferm            FK Göingarna, Knislinge              107   42.59   6.22  71
 
 21  Jakob Jakobsson         Lidköpings VSK/Hjobygdens OK/IF SISU  34   43.06   6.29   9
 22  David Kallioniemi       Trollhättans SOK                      78   43.08   6.31  58
 23  Lars Jonhed             KFUM Örebro OK lag 1                  47   43.11   6.34  37
 24  Henrik Sandahl          IK Hakarpspojkarna, Huskvarna         27   43.13   6.36  36
 25  Anders Holm             Storviks IF                          105   43.16   6.39   3
 
 26  Erik Widegren           Östersunds OK                         26   43.17   6.40  56
 27  Niels Troeisen          Nordkredsen, Danmark lag 2           133   43.19   6.42   7
 28  Janne Karri             Hyvinkään Rasti lag 1                 12   43.20   6.43  57
 29  Pelle Wall              OK Tisaren, Kumla-Hallsberg           59   43.37   6.60  11
 30  Jonas Grev              IFK Moras OK / Orsa IF                50   43.39   7.02  59
 
 31  Jonas Tysk              Bjursås OK                            94   43.43   7.06  43
 32  Jesper Lexell           Trosabygdens OK                       90   43.56   7.19  96
 33  Anders Yngvesson        Leksands OK                            1   43.59   7.22  12
 34  Claus Bobach            Holstebro OK, Danmark                124   44.13   7.36 102
 35  Erik Melin              Tolered-Utby OL, Göteborg             17   44.25   7.48  39
 
 36  Niklas Delersjö         FK Herkules / Lerums SOK / IK Uven    99   44.36   7.59  40
 37  Staffan Sandberg        Bromma - Vällingby SOK               101   44.48   8.11  42
 38  Erik Olsson             Grycksbo IF                           85   44.49   8.12  13
 39  Ronnie Samuelsson       Gotlands Bro OK, Visby                55   44.59   8.22  14
 40  Christian Nielsen       Nordkredsen, Danmark lag 1           120   45.03   8.26 101
 
 41  Janne Laukka            Keravan Urheilijat                   123   45.04   8.27  45
 42  Jimmy Olsson            FK Vittus / OK Dakke                 135   45.09   8.32  95
 43  Rikard Svensson         OK Vilse-87, Vilshult                 68   45.29   8.52  53
 44  Mattias Larsson         OK Tranan                             40   45.43   9.06  38
 45  Benjamin Coppik         Jugend Team, Tyskland                128   45.44   9.07  60
 
 46  Joel Lindh              GOIF  Tjalve                          72   45.56   9.19 104
 47  Henrik Ohlsson          OK Skogshjortarna, Alingsås           21   45.58   9.21  48
 48  Björn Johansson         Kungälvs OK                          106   45.58   9.21 103
 49  Björn Ljungqvist        Malmö OK / Lunds OK                   16   46.04   9.27  86
 50  Fredrik Larsson         Göteborg - Majorna OK                 64   46.13   9.36 108
 
 51  Erik Nilsson            Rånäs OK, Rimbo                      114   46.28   9.51  61
 52  Niklas Pettersson       SOK Viljan, Oskarshamn                67   46.30   9.53  47
 53  Joel Berring            Täby OK                               37   46.34   9.57  69
 54  Robert Donner           Pargas IF                             52   46.35   9.58  64
 55  Claes Andersson         Falkenbergs OK                       118   46.36   9.59  28
 
 56  Jonas Williamsson       IF Femman                              6   46.39  10.02  30
 57  Daniel Nordh            Uddevalla OK                          82   46.47  10.10  31
 58  Kimmo Kortelainen       Helsingin Suunnistajat                14   46.55  10.18  32
 59  Sami Sillman            IF Sibbo Vargarna                     18   46.55  10.18  55
 60  Anders Påhlman          Istrums SK                            89   47.06  10.29  21
 
 61  Karl Palm               Alvesta SOK / Värend GN               79   47.15  10.38  19
 62  Johan Kyhlberg          OK Skogsmård./HJS Vansbro/Gagnefs OK  24   47.18  10.41 116
 63  Jonas Victorin          OK Tylöskog / OK Letstigen            44   47.24  10.47  63
 64  Stefan Hellberg         Surahammars SOK / Hallstahammars OK   84   47.37  10.60 100
 65  Johan Herbst            Västerås SOK                          70   47.38  11.01  41
 
 66  Johan Andersson         IF Thor / Fyrismalm                  132   47.44  11.07  46
 67  Rasmus Nyström          Helsingsborgs SOK / IS Kullen         98   47.47  11.10  87
 68  Anders Jönsson          OK Torfinn/OK Tyringe/Tormestorps IF  73   47.48  11.11  24
 69  Henrik Andersson        Norbergs OK                           57   47.55  11.18  68
 70  Anders Höije            Mariestads FK                         93   47.56  11.19  93
 
 71  Tobias Eliasson         Forsa IF                              96   48.01  11.24  85
 72  Pano Teittinen          Kangasala SK                           2   48.06  11.29  44
 73  Pontus Glasberg         Västbergslagens OL                    69   48.15  11.38  77
 74  Jonas Bengtsson         OK Kompassen, Klippan                 51   48.20  11.43  94
 75  Magnus Andersson        OK Amne / OK Skogsstjärnan            43   48.23  11.46 utg
 
 76  Andreas Birath          Boxholm - Mjölby OL                   62   48.26  11.49  89
 77  Gints Gritäns           RSP OS, Lettland                     117   48.30  11.53  75
 78  Andreas Elgesjö         Domnarvets GOIF                        9   48.34  11.57  27
 79  Johan Karlsson          Hagaby GOIF / OK Alferna              77   48.38  12.01  25
 80  Mattias-E Peterson      OK Denseln, Skärblacka                58   48.47  12.10  50
 
 81  Erik Råberg             OK Tyr / Skattkärrs IF               121   48.48  12.11  67
 82  Joel Nordqvist          Frölunda OL                            8   48.60  12.23  54
 83  Anders Vahlberg         Brännans IF                           63   49.03  12.26  70
 84  Henrik PahlŠn-Johansson Rembo IK / Krylbo OK                 115   49.10  12.33  73
 85  Anders Nilsson          OK Alehof, Nödinge                     5   49.15  12.38  29
 
 86  Åsa Zetterberg-Eriksson OK Djerf, Karlskoga                   75   49.21  12.44  83
 87  Kristian Andersson      OK Gipen                             103   49.33  12.56  84
 88  Andreas Fogeby          Järfälla OK                           28   50.04  13.27 112
 89  Per Arvidsson           Stora Tuna IK lag1, Borlänge          15   50.09  13.32  74
 90  Nina Andersson          Tibro AIK                            127   50.16  13.39  79
 
 91  Martin Lilienberg       Ätrans IF / IK Trenne                  7   50.29  13.52  78
 92  Ulrik Eriksten          Strängnäs - Malmby OL                 54   50.30  13.53  88
 93  Juha-Pekka Andelmaa     Angelniemen Ankkuri                  119   50.40  14.03  34
 94  Anders Nyström          Arboga OK                             71   50.46  14.09  35
 95  Henrik Åhman            OK Enen / Enköpings AI                92   50.55  14.18  65
 
 96  Marcus Martinsson       Degerfors OK / OK Bjur                66   50.60  14.23 109
 97  Jonas Knutsson          Ulricehamns OK                        29   51.32  14.55  81
 98  Peder Hallberg          IK Ymer, Borås                        45   51.59  15.22  80
 99  Ted Gustavsson          Ronneby OK                            97   52.00  15.23  49
100  Klas Larsson            OK Milan, Nora                       112   52.03  15.26 110
 
101  Jonas Persson           Hästveda OK / FK Boken                81   52.18  15.41  98
102  Anders Pallin           Eskilstunafors OL                     38   52.23  15.46 105
103  Ulf Malm                Norrköpings AIS                       74   52.39  16.02 115
104  Lotta Andersson         OK Mark / Kinnaströms SK / OK Räven   60   52.41  16.04  91
105  Jens Wärn               OK Motala                             91   53.35  16.58  51
 
106  Fredrik Svahn           Kristinehamns OK                     100   54.21  17.44  66
107  Björn Nilsson           Rävetofta OK / OK Silva               86   54.30  17.53  97
108  Eva Lindman             Finspångs AIK                         65   54.51  18.14  92
109  Maria Grafström         Timrå SOK                             80   55.48  19.11 106
110  Inge-Lise Hollingbery   HSOK Helsingör                        46   55.53  19.16 107
 
111  Viktor Thorsson         IK Gandvik / Ryda SK                  56   56.59  20.22 111
112  Erik Österberg          OK Eken                               87   57.06  20.29 114
113  Andreas Kristersson     Säterbygdens OK, Säter               102   57.07  20.30  90
114  Fredrik Arbin           Nässjö OK / Annebergs GIF            136   57.16  20.39 113
115  Thomas Larsson          Söders OL                             39   57.47  21.10  76
 
116  Tuomas Majuri           Lynx lag 2                           110   57.57  21.20 122
117  Claes Svensson          Linköpings OK                        111   58.43  22.06  82
118  Tero Niemi              Hyvinkään Rasti lag 2                126   60.21  23.44 121
119  Göran Lindblom          FK Friskus, Varberg                  113   62.60  26.23  99
120  Erik Gunnarsson         KFUM Örebro OK lag 2                 116   66.01  29.24 125
 
121  Charlotte Wahlström     Almby IK, Örebro                      95   66.41  30.04 119
122  Daniel Ekström          Stora Tuna IK lag 2, Borlänge         42   66.47  30.10 127
123  Fredrik Persson         FK Åsen, Tollarp                      20   66.58  30.21 126
124  Lina Brorsson           Eksjö SOK                             76   68.46  32.09 118
125  Per Nordin              Långhundra IF / OK Roslagen          129   70.26  33.49 117
 
126  Hanna Gullskog          IK Stern, Göteborg                    49   70.45  34.08 124
127  Tim Johansson           Vaggeryds SOK                        104   71.10  34.33 123
128  Martin Eriksson         OK Vivill / SK Graal, Smålandsstenar  61   77.43  41.06 120
129  Sandra Yngve            OK Kontinent, Trelleborg             134   80.52  44.15 128